سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 20 تیر 1399-

روش تعویض اسناد مالکیت

سایت حقوقیدیده بان هشتم : گاها به موجب سهل انگاری یا به موجب یک اتفاق از قبیل سیل_ آتش سوزی ، سند مالکیت غیر قابل استفاده میشود در این مواقع مالک یا قائم مقام و یا وکیل قانونی وی با ارائه تقاضا که سند مالکیت غیرقابل استفاده شد ضمیمه آن میباشد از اداره ثبت تقاضای سند جدید را مینماید .
تقاضا پس از دستور رئيس ثبت در دفتر اندیکاتور ثبت و به بایگانی ارسال میشود پس از پیوست پرونده به دفتر املاک ارجاع و از سوی مسئول دفتر املاک كنترل و جهت مراجعه بعدی جهت دریافت سند به متقاضی اعلام و سپس دستور تحریر سند مالکیت جدید و ابطال سند مالکیت را اعلام مینماید.
مسئول دفتر املاک پس از اخذ گواهی دفتر بازداشتی مبنی بر عدم بازداشت ملک سند مالکیت جدید را تحریر و سند مالکیت اولیه را ابطال و مراتب را در ثبت املاک مربوط اخبار مينمايد.
مسئول دفتر املاک سند را امضاء و پرونده جهت ضبط در بايگاني تا مراجعه مالک به بایگانی فرستاده میشود .
زمانيكه مالک به اداره ثبت اسناد جهت اخذ سند مراجعه مينمايد پرونده از بايگاني اخذ وبه حسابداری ارسال ميگردد تا بهاء سند مالکیت از مالک اخذ میگردد.
مسئول حسابداری قبض مربوطه را صادر و حهت پرداخت بهاء سند به متقاضی تسلیم و پس از واریز بهاء سند مالک نسخ لازم را به حسابداری ثبت اعاده میگرددو پس از گواهی حسابداری مبنی بر پرداخت بهای سند سپس سند مالکیت در دفتر تسلیم اسناد ثبت و با احراز هویت مالک در قبال اخذ رسید به او تحویل میشود .

حسين عموئي مدرس دانشگاه
منتشر شده در یکشنبه, 25 تیر 1396 14:07

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت