سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

یکشنبه, 15 تیر 1399-

افشای نقض‌ها و شرایط غیرانسانی در زندان‌های رژیم صهیونیستی

سایت حقوقیدیده بان هشتم : بخش ویژه وزارت دادگستری رژیم صهیونیستی گزارشی را درخصوص نقض‌هایی که در زندان‌های اسرائیلی علیه زندانیان کیفری و اسرای سیاسی فلسطینی رخ می‌دهد، تهیه کرده است.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه عبری زبان "هاآرتص"، وزارت دادگستری رژیم صهیونیستی در گزارشی از وجود نقض‌های قوانین اسرائیلی در حق زندانیان  اسرائیلی و اسرای فلسطینی مانند اهانت‌های روزانه، خوابیدن روی زمین به دلیل ازدحام، بستن دست‌ها بالای سرشان به عنوان مجازات، بازجویی بدون دلیل، فراهم نبودن شرایط انسانی مناسب در زندان‌ها خبر داده و آورده است، وضعیت زندان‌ها بیانگر نقض حق و حقوق اصلی زندانیان و اسرا به طور روزانه است.

دفتر وکلای عمومی در این وزارتخانه مسؤول فراهم کردن شرایط مناسب برای تمامی مظنونان، بازداشت‌شدگان، متهمان، محکومان برای دسترسی به امکانات حقوقی در اقدامات کیفری است.

این گزارش بر بازجویی بدون دلیل از برخی بازداشت شدگان تمرکز کرده است.

بازجویی بدون دلیل اسرا با قوانین اسرائیل در تعارض است که در آن قید شده این بازپرسی باید با رضایت خود بازداشت‌شدگان یا اسرا باشد اما بازجوبی بی‌دلیل امری عادی در زندان‌های اسرائیل است.

بر اساس این گزارش، زندان "ایالون" در مرکز اراضی اشغالی شاهد ۵۰ مورد بازجویی از زندانیان در یک روز است.

این گزارش از ازدحام جمعیت اسرای فلسطینی در زندان "عوفر" در شهر "بیتونیا" در هم‌جواری شهر رام الله در مرکز کرانه باختری و زندان "مجدو" در شمال اراضی اشغالی خبر داد. طبق این گزارش اکثر اسرای فلسطینی بر روی زمین می‌خوابند.

این گزارش شامل سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی است و دفتر وکلای عمومی وابسته به وزارت دادگستری از طریق بادیدهای غیرمنتظره و ناگهانی از ۱۹ زندان این گزارش را تهیه کرده است.

طبق آمارهای رسمی "هیئت امور اسرا" (وابسته به سازمان آزادی‌بخش فلسطین)، تعداد اسرای فلسطینی در زندان‌های اسرائیلی به ۵۷۰۰ اسیر رسیده است.

تابناک

منتشر شده در دوشنبه, 23 ارديبهشت 1398 09:40

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت