سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 15 آذر 1399-

چرا دادگاه برادر رئیس جمهور علنی نیست؟

سایت حقوقیدیده بان هشتم : رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب تهران گفت: اینکه دادگاه حسین فریدون برادر رئیس جمهور علنی یا غیرعلنی برگزار شود به تشخیص رئیس دادگاه بستگی دارد.

 

عباس پوریانی رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب تهران  در پاسخ به مطالبه مردم  با موضوع «چرا برخلاف سایر دادگاه ها دادگاه برادر رئیس جمهور علنی نیست؟»،گفت: تا آنجا که می‌دانم گویا یکی از جلسات علنی و با حضور خبرنگاران بوده است.

وی افزود: علی ایحال در قانون به صورت صریح آمده است که تشخیص برگزاری دادگاه به صورت علنی یا غیرعلنی در اختیار قاضی دادگاه است و ایشان است که می‌تواند تصمیم بگیرد دادگاه چگونه برگزار شود.

این نکته قابل ذکر است که علی بخشایش، محمدرضا توسلی و پرویز کاظمی، اعضای هیئت مدیره بانک سرمایه و حسین فریدون برادر رئیس جمهور و هر شخصی می‌توانند با تودیع قرار وثیقه تعیینی از سوی قاضی دادگاه، بدون لباس زندان، با لباس شخصی تردد و از شهر خود خارج نشوند.

تاکنون دادگاه ۱۰۶۷ در چهار جلسه به اتهامات حسین فریدون رسیدگی کرده است و به تازگی حکم وی صادر شده است.

قاضی حسینی سرپرست مجتمع قضائی کارکنان دولت در روز ۱۴ اردیبهشت ماه ۹۸ در حاشیه مراسم تودیع و معارفه دادستان جدید تهران در جمع خبرنگاران از صدور حکم حسین فریدون خبر داد و گفت: این فرد در حکم دادگاه در ارتباط با برخی اتهامات تبریه و در ارتباط با بخش دیگری از اتهامات، به حبس محکوم شده که با توجه به قطعی نبودن حکم صادره از بیان جزئیات معذورم.

فریدون در ۵ تیرماه ۹۶ به دلیل «اتهامات مالی» بازداشت و پس از انتقال به بیمارستان یک روز بعد با قرار وثیقه ۵۰ میلیارد تومانی آزاد شد.

فارس

منتشر شده در چهارشنبه, 25 ارديبهشت 1398 09:43

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت