سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

یکشنبه, 18 خرداد 1399-

استقبال سوئیس از همکاری های حقوقی و قضائی با جمهوری اسلامی ایران

سایت حقوقیدیده بان هشتم : به گزارش  پایگاه خبری دیده بان هشتم ، مذاکرات قضائی و حقوق بشری جمهوری اسلامی ایران و سوئیس در  دو نشست صبح و عصر روز پنجشنبه در برن برگزار شد. 

طرف سوئیسی عملکرد سیستم قضائی این کشور را در رابطه با عدالت کیفری جوانان - نوجوانان و نحوه فعالیت کانونهای اصلاح و تربیت  ( در قالب کانتون ها یا همان ایالتهای خود مختار) را بیان کرد و خواستار تبادل نظر کارآمد با طرف ایرانی شد.

همچنین طرف سوئیسی ضمن استقبال از توضیحات مقامات قضایی کشورمان در خصوص سازوکارهای عفو در ایران و سیستم های حل و فصل اختلافات قبل از ورود پرونده به چرخه قضایی، خواستار تبادل بیشتر اطلاعات و انجام همکاری های فنی و حرفه ای قضایی در رابطه با موارد فوق و سایر موضوعات فنی میان سیستم قضایی دو کشور شد.

در حاشیه ملاقات های روز دوم که در محل وزارت امور خارجه سوئیس صورت گرفت، هیات قضایی کشورمان از پیشنهاد طرف سوئیسی برای تنظیم موافقتنامه همکاری های فنی و قضایی میان دو کشور توسط ستاد حقوق بشر از طرف جمهوری اسلامی ایران و مقامات قضایی دادگستری این کشور استقبال کرد و خواستار تنظیم مفاد آن طی بازه زمانی مناسب و سازوکاری منتج به تبادل و ارتقای تجربیات دو کشور در حوزه های مختلف حقوق بشری شد.

در ملاقات روز دوم همچنین مقرر شد علاوه بر پیگیری همکاری‌ها در قالب موافقتنامه، به موازات آن دو کشور بستر مناسبی را برای توسعه همکاری فوق میان موسسات آموزشی و دانشگاهی را نیز فراهم آورند.

ماموریت دو روزه هیات قضایی کشورمان به سرپرستی دکتر سیدمجید تفرشی معاون امور بین الملل ستاد حقوق بشر قوه قضائیه، آقایان دکتر مهدوی و شیخ پور، معاون مدیرکل حقوق بشر وزارت امور خارجه، همچنین رایزنان سیاسی سفارت کشورمان در برن با تاکید و استقبال طرفین برای برگزاری دور نهم مذاکرات در تهران به پایان رسید.

در پایان روز دوم و جلسه جمع بندی موضوعات سیاسی و حقوق بشری دو کشور  آقایان سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان و همتای سوئیسی ایشان نیز حضور داشتند.

تسنیم

تسنیم

منتشر شده در یکشنبه, 26 خرداد 1398 09:30

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت