سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

دوشنبه, 20 مرداد 1399-

رییس دیوان عدالت اداری خبر داد: تأمین اجتماعی رتبه اول شکایات مردمی

سایت حقوقیدیده بان هشتم : رییس دیوان عدالت اداری کشور گفت: سال گذشته بیشترین شکایت مردم از سازمان تأمین اجتماعی با 35 هزار و 930 دادخواست بوده است. 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدکاظم بهرامی افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی 31 هزار و 970 مورد بود و سازمان‌ها و دستگاه‌های زیرمجموعه ریاست جمهوری در رتبه سوم قرار دارند. 
به گفته وی بر اساس آمار شهرداری‌ها به غیر از تهران، وزارت بهداشت ، وزارت آموزش‌وپرورش، وزارت امور اقتصاد و دارایی، وزارت نیرو، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت کشور در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.
رییس دیوان عدالت اداری درباره اخذ عوارض برای طرح زوج و فرد از سوی شهرداری گفت: این پرونده در دیوان مطرح شده است اما هنوز به نتیجه نهایی نرسیدیم و به‌زودی نتیجه را اعلام می‌کنیم. 
وی در خصوص عدم ورود دیوان عدالت به بحث تحویل خودرو‌ها نیز گفت:دیوان به شکایاتی رسیدگی می‌کند که مربوط به نهادهای دولتی و مؤسسات عمومی و غیردولتی باشد؛ اگر دستگاه یا شرکت‌ طرف شکایت خصوصی باشد، افراد برای شکایت باید به دادگستری‌ها مراجعه کنند؛ در خصوص خودرو نیز موضوع به این ترتیب است.
بهرامی درباره قضات این سازمان اظهار کرد: ۱۲۱ قاضی در دیوان عدالت فعالیت دارند و اکنون سه برابر ظرفیت و استاندارد به پرونده‌ها رسیدگی می‌کنند؛ نیاز به افزایش قضات داریم زیرا کار بسیار سنگین است و با این فشار، قضات در زحمت زیادی هستند.
وی ادامه داد: کار باید با دقت بیشتری پیش رود اگر کاهشی در پرونده‌های باقیمانده داشته‌ایم منوط به تلاش شبانه‌روزی قضات بوده است والا تعداد شعب کافی نیست و باید تعداد قضات افزایش یابد.  
به گزارش فارس، رییس دیوان عدالت اداری در خصوص طرح تحولی دستگاه قضا نیز اظهار کرد: هر تصمیمی که رییس قوه قضاییه بگیرد اگر دیوان عدالت مشمول آن شود حتماً به آن عمل می‌کنیم البته ما از قبل اقداماتی انجام داده‌ایم، از دو سال پیش بحث معاونت‌های تخصصی را دنبال کرده‌ایم که ساختار تشکیلاتی را تغییر دهیم و آن به تصویب رییس قوه رسیده است. 
حمایت
منتشر شده در چهارشنبه, 12 تیر 1398 10:06

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت