سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 14 مرداد 1399-

موافقتنامه معاضدت قضایی میان ایران و قزاقستان در امور مدنی امضا شد

سایت حقوقیدیده بان هشتم : وزیر دادگستری کشورمان امروز با وزیر دادگستری جمهوری قزاقستان دیدار و موافقتنامه معاضدت قضائی متقابل بین ایران و قزاقستان در امور مدنی به امضای دو طرف رسید.

به گزارش ایسنا، علیرضا آوایی وزیر دادگستری کشورمان که در قزاقستان به سر می‌برد، ظهر امروز بامارات بکیتایف همتای قزاقستانی خود دیدار و گفتگو کرد.

وزیر دادگستری کشورمان در این دیدار از قزاقستان به عنوان کشوری تأثیرگذار در منطقه و همسایه ای مهم برای جمهوری اسلامی ایران یاد کرد و بر اراده دو کشور برای توسعه همکاری‌های قضائی و حقوقی تأکید کرد.

وزیر دادگستری قزاقستان نیز با بیان جایگاه مهم ایران در قزاقستان، لزوم تکمیل بسترهای حقوقی لازم میان دو کشور و امضای اسناد مربوطه را مهم ارزیابی کرد و بر تقویت همکاری‌های مشترک تأکید کرد.

در این دیدار همچنین دو طرف در خصوص گسترش و تقویت همکاری‌های قضائی و حقوقی، اجرای اسناد امضا شده و بررسی اسناد حقوقی لازم برای مذاکره و امضا در آینده، سفرهای متقابل، همکاری در مجامع بین المللی، همکاری در امور مربوط به تبادل محکومین و استرداد مجرمین، همکاری در زمینه‌های جرایم سازمان یافته، تروریسم، مبارزه با قاچاق مواد مخدر، حمایت از حقوق بشر، مالکیت فکری، حقوق کودکان و مبارزه با فساد بحث و تبادل نظر کردند.

همچنین در این ملاقات، «موافقتنامه معاضدت قضائی متقابل بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان در امور مدنی» به امضای وزرای دادگستری دو کشور رسید.
ایسنا

منتشر شده در شنبه, 22 تیر 1398 11:19

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت