سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

چهارشنبه, 14 خرداد 1399-

ده ابهام در پرونده ‌قتل میترا استاد

سایت حقوقیدیده بان هشتم : سایه ابهامات بر سر دادگاه رسیدگی به پرونده قتل همسر دوم شهردار اسبق تهران سنگینی می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم، در دومین جلسه دادگاه، نجفی بار دیگر با تشریح جزییات تایید کرد که مرتکب قتل شده اما در عین حال تاکید کرد عمل او عمدی نبوده است و برای اثبات ادعای خود به چهار گلوله‌ای اشاره کرد که در شرایط غیرعادی شلیک کرده و به در و دیوار خورده است. در حالی که انتظار می‌رفت وکیل نجفی هم همین خط غیرعمدی بودن قتل را دنبال کند او پا را فراتر گذاشت و نکاتی را مطرح کرد که ممکن است منجر به انجام تحقیقات تکمیلی در این پرونده شود.

پرونده قتل میترا استاد از روز نخست تاکنون حاشیه‌های زیادی داشته است. حاشیه‌هایی که بخش زیادی از آنها به دلیل چیرگی فضای سیاست زده بر فضای حقوقی کشور به وجود آمد. چنان که برخی از حقوقدانان از ابتدا هشدار دادند که نباید رسیدگی به پرونده تحت تاثیر فضای سیاست زده و تسویه حساب‌های جناحی قرار گیرد.

حالا با طرح ادعاهای حمیدرضا گودرزی وکیل محمد علی نجفی و انتشار جزییات تازه ممکن است دوباره این بحث قوت گیرد که روند تشکیل پرونده و تحقیقات مقدماتی سیر مناسبی را طی نکرده است. هر چند قاضی کشکولی اعلام کرده در جلسه آینده کارشناسان اسلحه برای بررسی برخی از ادعاها به دادگاه می‌آیند اما محمد شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران وکیل نجفی را به موج‌سواری متهم کرده است.

به گزارش فارس شهریاری گفته است: «نجفی اتهامات وارده را قبول دارد و می‌گوید قتل با یک سلاح بوده ولی وکیل او القائات دیگری را می‌گوید و سوار بر موج‌هایی می‌شود که برخی افراد در فضای مجازی راه انداخته‌اند مبنی بر اینکه نکند فرد دیگری هم باشد. نجفی با صداقت آمده و اعتراف کرده است.»

شهریاری در خصوص مفاد نامه نگاشته شده از سوی نجفی به سازمان بازرسی کل هم گفت: این موضوع اصلا ربطی به پرونده ندارد. او در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه احتمال وجود دو ضارب وجود دارد؟ گفت: خود آقای نجفی می‌گوید نبوده است. سرپرست دادسرای جرایم جنایی در پاسخ به این سوال که آیا ۹ گلوله شلیک شده گفت: این موضوع صحت ندارد وکیل متهم سعی بر القای برخی مطالب دارد.

کارشناس ارشد اسلحه گفته سه گلوله شلیک شده است که به دیوار و سقف خورده است و کمانه شده است اما وکیل برعکس می‌گوید که یک‌گلوله به کمد خورده و یکی هم به دست مقتول خورده که می‌شود پنج گلوله. اگر بخواهیم مکان‌ها را بررسی کنیم باید کمانه‌ها را ضرب در دو کنیم و ضربه به دست‌ها هم حساب شود که می‌شود ۹ که این درست نیست.

حمید رضا گودرزی وکیل نجفی هم در واکنش به این انتقادها گفته است: «اینکه تیرها کمانه شده و برخی مسائل دیگر را باید کارشناسان بررسی کنند چون جنبه علمی محض دارد. این پرونده اهمیت تحقیقات جنایی دارد، البته درست است که از نظر موضوعیت اجتماعی و سطح انتشار در جامعه مورد توجه عموم است.»

او تاکید کرده است: «از دادگاه تقاضایی داشتیم مبنی بر اینکه نقایص مورد اشاره ما در پرونده رفع شود. ممکن است بخشی از ادله هم از جهت کارشناسی نظر معارض اعلام شود.» «اعتماد» در ادامه به برخی از ابهامات این پرونده به‌طور خلاصه اشاره می‌کند.

تابناک

منتشر شده در شنبه, 29 تیر 1398 09:34

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت