سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

چهارشنبه, 14 خرداد 1399-

معاون منابع انسانی قوه‌قضاییه :همچنان پست خالی داریم

سایت حقوقیدیده بان هشتم : معاون رییس قوه‌قضاییه آخرین وضعیت تغییر ساختار قوه قضاییه را اعلام کرد.

حجت‌الاسلام علیرضا امینی در خصوص تغییر ساختار دستگاه قضا و ادغام برخی معاونت‌ها، گفت: هنوز رسماً و به‌طور قطعی به ما ابلاغی نشده است و تا رسمی انجام نشود ازنظر ما ادغام قطعی وجود نخواهد شد.
وی در گفتگو با مهر درباره این مطلب که در صورت ادغام ۳۰ درصد پست‌ها حذف یا جابجا خواهند شد، گفت: این جابجایی و حذف ۳۰ درصد نیست بلکه ده درصد از پست‌های اداری را گفتند که از ستاد به دادگستری‌ها منتقل شوند و این کار هم‌اکنون هم در حال انجام است.
معاون منابع انسانی قوه‌قضاییه همچنین در مورد اینکه چرا پیش از ادغام جابجایی‌ها در حال انجام است، گفت: ربطی به تشکیلات ندارد و ما مشغول انجام این موضوع هستیم.
امینی در خصوص تکمیل ظرفیت پست‌های خالی در دستگاه قضا بعد از ادغام‌ها هم گفت: این موضوع و پست‌های خالی وجود دارد و با این مسائل پر نمی‌شود. بلکه ادغام‌ها کمکی به بهبود شرایط خواهد داشت.
وی در خصوص آخرین وضعیت استخدام پذیرفته‌شدگان در آزمون استخدامی سال ۹۶ قوه‌قضاییه نیز عنوان کرد: اخیراً جلسه‌ای با حضور رییس دادگستری و رییس حوزه ریاست و معاون اول رییس‌جمهور و همچنین وزیر دادگستری در سازمان امور استخدامی برگزار شد و مقرر شد که به میزانی که خود قوه‌قضاییه از اعتباراتش بتواند نیرو جذب کند، این کار را انجام دهد و رایزنی کند تا دولت بودجه آن را تأمین کند.
امینی تصریح کرد: در کمیسیون قضایی مجلس هم مقرر شد برای جذب افراد در یک ماه آینده پیگیری‌های لازم انجام شود.
گفتنی است در طرح کوچک‌سازی و چابک سازی قوه‌قضاییه  ادغام معاونت فرهنگی و معاونت پیشگیری از وقوع جرم، ادغام مرکز آمار و فناوری اطلاعات با معاونت راهبردی مطرح شده بود. همچنین اداره کل امور بین‌الملل در معاونت امور بین‌الملل و ستاد حقوق بشر اقدام می‌شود و چند مرکز امور نمایندگان در معاونت حقوقی قوه‌قضاییه ادغام می‌شود. مرکز سلامت قوه‌قضاییه در معاونت مالی و پشتیبانی قوه‌قضاییه ادغام خواهد شد و بسیاری از ادارات کل و مراکز دیگر در ساختار جدید به‌صورت ادغامی کوچک‌سازی و چابک سازی خواهند شد.

 حمایت

منتشر شده در شنبه, 05 مرداد 1398 09:32

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت