سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 20 تیر 1399-

شایعه بازداشت دادستان سابق تهران صحت ندارد

سایت حقوقیدیده بان هشتم : سخنگوی قوه قضاییه، خبر دستگیری جعفری دولت‌آبادی دادستان سابق تهران را تکذیب کرد و گفت:‌ این خبر صحت ندارد.

 غلامحسین اسماعیلی در مورد شایعات مطرح‌شده در برخی سایت‌ها و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی مبنی بر بازداشت دادستان سابق تهران، گفت: این خبر از اساس صحت ندارد.
وی در گفت‌وگو با فارس ادامه داد: بر اساس اطلاعات رسیده به ما و بررسی‌های انجام‌گرفته می‌توان گفت خبر بازداشت آقای جعفری دولت‌آبادی دادستان سابق تکذیب است و به‌طورقطع این خبر صحت ندارد.
برخی افراد در شبکه‌های اجتماعی طی روزهای گذشته اخباری را منتشر کردند که در آن مدعی شده بودند عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و سابق تهران بازداشت‌شده و با قرار وثیقه آزاد است که این موضوع از سوی دادستان سابق هم تکذیب شد.

 از شایعه‌کنندگان این مطلب شکایت کردم
دادستان عمومی و سابق تهران همچنین نسبت به خبر بازداشت خود واکنش نشان داد و گفت:‌ نسبت به منتشرکنندگان این شایعات شکایت کرده‌ام.

عباس جعفری دولت‌آبادی انتشار برخی مطالب در فضای مجازی در رابطه با خود را تکذیب کرد و گفت: این مطالب از اساس کذب است.
 وی در خصوص صحت‌وسقم برخی شایعات مطرح‌شده درباره وی در فضای مجازی، گفت: این موضوعات از اساس کذب است و صحت ندارد. دادستان سابق تهران خاطرنشان کرد: بنده از منتشرکنندگان این شایعات شکایت کرده‌ام و این شکایت به قوت خود باقی است.

 دستور شناسایی و تعقیب کیفری منتشرکنندگان شایعه‌‌
همچنین روابط عمومی دادستانی تهران با صدور اطلاعیه‌ای اخبار مربوط بازداشت دادستان عمومی و انقلاب سابق تهران و برخی قضات را تکذیب و از پی‌گیری قضایی منتشر کنندگان این اخبار خبر داد.

روابط عمومی دادستانی تهران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ازآنجاکه برخی افراد معاند و معلوم‌الحال در فضای مجازی به دنبال تخریب قضات و مسئولین قضایی در گذشته و حال بوده و هستند و به‌زعم خود با انتشار اخبار جعلی در شبکه‌های معاند نظام موجبات تخریب دستگاه قضایی در اذهان مردم را فراهم می‌آورند، با توجه به اینکه اقدامات مذکور مجرمانه و مستوجب تعقیب کیفری مرتکبین آن‌ها است، لذا کسانی که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اقدام به انتشار این مطالب می‌نمایند تحت تعقیب قانونی قرار می‌گیرند. 
در ادامه این اطلاعیه دادستانی تهران آمده است: ازجمله این اخبار ساختگی مربوط به خبر کذب بازداشت دادستان عمومی و انقلاب سابق تهران آقای جعفری دولت‌آبادی و برخی قضات دیگر و بعضاً مربوط به تخریب رییس سابق قوه قضاییه بوده است که دادستان تهران دستور شناسایی، تعقیب کیفری و دستگیری عوامل و مرتبطین ناشران این اخبار را به دادسرای ویژه فرهنگ و رسانه تهران صادر نمود و هشدار داد که افراد و فعالین در این حوزه مواظب باشند با انتشار این اخبار جعلی موجبات تعقیب و مسئولیت کیفری خود را فراهم نیاورند.

حمایت

منتشر شده در شنبه, 19 مرداد 1398 09:24

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت