سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

یکشنبه, 18 خرداد 1399-

ابلاغ حکم پرونده فروش آزاد گوشت‌های برزیلی اخلالگران بازار گوشت روانه زندان شدند

سایت حقوقیدیده بان هشتم : حکم متهمان پرونده فروش آزاد گوشت‌های برزیلی واردشده با ارز ۴۲۰۰ تومانی از سوی شعبه چهارم دادگاه ویژه صادر شد.
 به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، حکم متهمان پرونده فروش آزاد گوشت‌های برزیلی واردشده با ارز ۴۲۰۰ تومانی از سوی شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی صادر و متهمان روز گذشته به‌منظور ابلاغ حکم به شعبه دادگاه احضار شدند و حکم از سوی قاضی صلواتی به آن‌ها ابلاغ شد. پس از ابلاغ حکم از سوی قاضی صلواتی محکومان پرونده به همراه مأمور مراقبت به شعبه اجرای احکام دادسرای کارکنان دولت رفته و پس از اجرای تشریفات قانونی به زندان معرفی شدند. به گفته حسینی نماینده دادستان متهمان با حواله‌های صوری و سندسازی و تخصیص غیرقانونی سهمیه، اقدام به فروش گوشت در بازار آزاد کردند و در سال ۹۷، ۱۱۴ هزار کیلو گوشت خارج از چرخه توزیع به نرخ آزاد به فروش رسانده و موجب تضییع بیت‌المال به مبلغ ۷۵ میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال شدند.
بر این اساس حمیدرضا خلیلی فرزند محمد به اتهام مشارکت در اخلال در نظام توزیع مایحتاج عمومی از طریق تخصیص سهمیه برخلاف مقررات با حواله صوری به‌منظور فروش گوشت با نرخ دولتی در بازار آزاد و متعاقباً فروش در بازار آزاد محکوم‌به ۱۲ سال حبس، جزای مالی و ضبط همه اموالی که از طریق خلاف قانون به‌دست‌آمده و تحمل ۵۰ ضربه شلاق در انظار عمومی و انفصال از خدمات دولتی و عمومی محکوم شد.
علیرضا جهیزی، به اتهام مشارکت در اخلال در نظام توزیع مایحتاج عمومی به ۱۰ سال حبس و ضبط کلیه اموالی که از طریق خلاف قانون به‌دست‌آمده و تحمل ۵۰ ضربه شلاق در انظار عمومی و انفصال از خدمات دولتی و عمومی محکوم شد.
مرتضی عسگری فرزند قنبرعلی، به اتهام مشارکت در اخلال در نظام توزیع مایحتاج عمومی به تحمل هفت سال حبس و ضبط کلیه اموالی که از طریق خلاف قانون به‌دست‌آمده و تحمل ۵۰ ضربه شلاق در انظار عمومی و منع از اشتغال در شرکت‌های تعاونی مصرف کارکنان ادارات و مؤسسات دولتی و غیردولتی و توزیع مایحتاج عمومی محکوم شد.
حسین خلیلی فرزند محمد به اتهام مشارکت در اخلال در نظام توزیع مایحتاج عمومی به تحمل پنج سال حبس و ضبط کلیه اموالی که از طریق خلاف قانون به‌دست‌آمده و تحمل ۵۰ ضربه شلاق در انظار عمومی و منع از اشتغال در شرکت‌های تولیدی و توزیع مایحتاج عمومی محکوم شد. علی رنجبر کرمانی فرزند محمود به اتهام معاونت در اخلال در نظام توزیع مایحتاج عمومی به تحمل دو سال حبس و انفصال از خدمات دولتی و عمومی محکوم شد. به استناد مواد ۲۰، ۲۳ و ۳۰ قانون مجازات اسلامی، مجوز شرکت مهان تدبیر آسیا و فروشگاه‌های پرتو حیات نو و یاس شمیران ابطال شد و محکومین روانه زندان شدند. 

تشکیل پرونده قضایی برای دستگاه‌های کم‌کار در حوزه حجاب
معاون فرهنگی قوه‌قضاییه درخصوص ساماندهی و طراحی لباس‌ها و مانتوهای جلوباز توضیحاتی ارائه کرد. حجت‌الاسلام‌والمسلمین هادی صادقی، در خصوص ساماندهی و طراحی لباس‌ها و مانتوهای جلوباز، اظهار کرد: اخیراً رییس قوه‌قضاییه دستوری به سازمان بازرسی دادند تا وظایف همه دستگاه‌ها را در خصوص بحث عفاف و حجاب بررسی و پیگیری کنند. معاون فرهنگی قوه‌قضاییه افزود: دستگاه‌های متعددی بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۸۴، وظایفی را در خصوص عفاف و حجاب برعهده دارند که باید آن‌ها را انجام دهند و این وظایف تاکنون به‌طور کامل انجام‌نشده است. صادقی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: یکی از وظایف سازمان بازرسی این است که بررسی کند و ببیند آیا دستگاه‌ها تکالیف محوله به خود را به‌درستی انجام می‌دهند یا خیر؟ وی ادامه داد: در صورت محرز شدن تخلفات در دستگاه‌ها و عمد و کوتاهی‌های انجام‌شده در امور توسط مسئولان، پرونده‌هایی قضایی برای رسیدگی به آن‌ها تشکیل خواهد شد.  وی تاکید کرد :  اقدامات قضایی و انتظامی دراین‌باره انجام می‌شود و در حال پیگیری و شناسایی این افراد هستیم.


مراجعه ۴۷۳ نفر به پزشکی قانونی برای دریافت مجوز سقط درمانی
 در سه‌ماهه نخست امسال ۴۷۳ نفر جهت دریافت مجوز سقط درمانی (جسمانی) به مراکز پزشکی قانونی استان تهران مراجعه کرده که از این تعداد ۲۸۷ مورد مجوز سقط درمانی را از این اداره کل دریافت کردند.

به گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی استان تهران، در سه ماه نخست امسال، ۴۷۳ نفر جهت دریافت مجوز سقط درمانی (جسمانی) به مراکز پزشکی قانونی استان تهران مراجعه کرده‌اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۷ که تعداد درخواست برای صدور مجوز سقط درمانی ۴۸۲ مورد اعلام‌شده بود ۲ درصد کاهش‌یافته است. شرایط ضروری برای صدور مجوز سقط درمانی به دو گروه تقسیم می‌شود شرایط مربوط به ناهنجاری‌های جنینی و شرایط مربوط به وجود یک بیماری جدی در مادر که در مورد مشکلات و ناهنجاری‌های جنینی، تشخیص قطعی ناهنجاری با آزمایش ژنتیک معتبر و یا سونوگرافی معتبر، ناهنجاری یا ناهنجاری‌ها موجب حرج مادر شود، رضایت آگاهانه و کتبی مادر، سن بارداری کمتر از ۱۹ هفته بر اساس سونوگرافی سریال معتبر و اینکه حرج مادر توسط ۳ متخصص مربوطه تشخیص و به تأیید پزشکی قانونی برسد است.

حمایت

منتشر شده در یکشنبه, 20 مرداد 1398 09:24

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت