سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

پنج شنبه, 16 مرداد 1399-

خبر های مهم حقوقی و قضائی

سایت حقوقیدیده بان هشتم : اطلاعیه قوه‌قضاییه درباره بازداشت یکی از مدیران سابق دستگاه قضایی

روابط عمومی قوه‌قضاییه در پی برخی حواشی مربوط به بازداشت یکی از مدیران سابق دستگاه قضایی، اطلاعیه‌ای صادر کرد.
متن این اطلاعیه به شرح زیر است: اخیراً برخی از رسانه‌های معاند باهدف سیاه نمایی و تخریب نهادهای حاکمیتی و با سوءاستفاده از اقدام قانونی قوه‌قضاییه در تعقیب کیفری یکی از مدیران ستادی سابق این قوه و دستگیری جمعی از مرتبطین وی، با انتشار اخبار سراسر کذب، ادعاهایی در مورد دستگیری، بازداشت و ممنوع‌الخروجی افراد مختلف در قوه‌قضاییه را مطرح کرده‌اند که اخبار مذکور خلاف واقع و عاری از حقیقت است. بدیهی است اخبار رسمی و قابل‌اعتماد در مورد روند قضایی این پرونده و سایر پرونده‌های مهم از طریق سخنگوی دستگاه قضایی اعلام خواهد شد.

تحقیقات پرونده «پوری‌حسینی» ادامه دارد
رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت که این سازمان گزارش‌هایی را قبلاً درباره پوری حسینی به مراجع قضایی ارائه کرده و با بازپرس این پرونده ارتباط لازم وجود دارد. ناصر سراج درباره آخرین وضعیت پرونده میرعلی‌اشرف پوری حسینی رییس سابق سازمان خصوصی‌سازی که به‌تازگی بازداشت‌شده است اظهار کرد: سازمان بازرسی پیشتر در ارتباط با این پرونده گزارش‌هایی را به مرجع قضایی و سایر مراجع ذی‌صلاح ارسال کرده بود و تحقیقات دراین‌باره همچنان ادامه دارد تا گزارش‌های بعدی را نیز ارائه کنیم. رییس سازمان بازرسی کل کشور در گفت‌وگو با تسنیم، افزود: با بازپرس پرونده پوری حسینی در ارتباط هستیم و گزارش‌های لازم را ارائه می‌کنیم. سراج در خصوص اینکه این سازمان از ورود به دو بانک پاسارگاد و آینده منع شده است، گفت: چنین مطلبی صحت ندارد. سازمان بازرسی برای ورود به بانک‌های بخش خصوصی مشکل قانونی داشت که در دادگاه موضوع را مطرح کردیم و دادگاه نیز به‌نفع سازمان بازرسی حکم داد. رییس سازمان بازرسی کل کشور اضافه کرد: پس از صدور حکم از سوی دادگاه، درخواست اعمال ماده 477 کردند که در حال بررسی است و سازمان بازرسی می‌تواند به بانک‌های بخش خصوصی نیز ورود کند. البته ورود ما از طریق بانک مرکزی انجام می‌شود.

 دیدار رییس‌کل دادگستری  استان تهران با دو فرزند شهید
 رییس کل دادگستری استان تهران با دو تن از فرزندان شاهد دیدار و از نزدیک با آنان به گفت‌وگو پرداخت.
محمدجواد حشمتی در این دیدار ضمن تبریک عید سعید غدیر خم و ولادت امام هادی (ع) و همچنین سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، اظهار کرد: آزادگان، وارثان راستین راه شهیدان‌اند و گنجینه‌های ارزشمندی هستند که در درون آن، فرهنگ انسان‌ساز دوران مقاومت و ایثار در اسارت نهفته است و اینک با حضور خود درصحنه‌های سازندگی، حماسه‌ای دیگر در جامعه آفریدند و در کنار هم‌سنگران دیروزشان، فرهنگ پایداری را استمرار بخشیدند.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان تهران، وی افزود: رسالت ما و نسل جوان امروز این است که با دنباله‌روی از سیره این سرافرازان، کشور اسلامی و نظام مقدس اسلامی را در برابر کینه دشمنان حفظ نماییم و بدین‌جهت ضرورت دارد قدر این گنجینه‌های ارزشمند انقلاب و آزادمردانی که در اوج عزت و پایداری و باصلابت و ایستادگی، برای خدمت در سنگر سازندگی ایران آزاد و آباد درصحنه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و سیاسی آماده و مقاوم‌اند، گرامی داشته شود. چراکه همه ما مدیون خون پاک شهدا هستیم و عظمت و اقتدار امروز کشورمان، نتیجه فداکاری‌ها و ایثارگری‌های آن عزیزان است. رییس‌کل دادگستری استان تهران در این دیدار با ایرج شکروی فرزند شهید و مدیر دفتر شعبه 22 حقوقی مجتمع قضایی شهید بهشتی (ره) و فرهاد موصلانی شیرمرد فرزند شهید و بازپرس شعبه 5 دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 6 تهران (خارک) دیدار کرد.

مهلت دوباره به پزشکان برای ثبت‌نام در سامانه امور مالیاتی
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه از تمدید مهلت ثبت‌نام پزشکان در سامانه امور مالیاتی تا ۱۵ شهریورماه خبر داد.

 محمدباقر الفت در نشست نصب پایانه‌های فروش و ثبت پزشکان با تشریح جوانب قانونی نصب سامانه فروش و ثبت آن در سامانه سازمان امور مالیاتی کشور توسط جامعه پزشکی، گفت: نصب این سامانه یعنی رعایت قانون که این امر منجر به شفافیت در پرداخت مالیاتی و همچنین ارتقا جایگاه اجتماعی این قشر فرهیخته بین مردم کشور می‌شود. معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه دغدغه جامعه پزشکان مبنی بر وجود مشکلات فنی در ثبت سامانه را موجه دانست و بر رفع هر چه زودتر این مشکلات تاکید کرد. الفت تصریح کرد: مهلت ثبت‌نام پزشکان در سامانه سازمان امور مالیاتی با توجه به مشکلات فنی موجود تا پانزدهم شهریور تمدید می‌شود.

بازدید از فرایند مصاحبه متقاضیان دریافت پروانه مشاورین خانواده
رییس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه‌قضاییه ضمن بازدید از فرایند انجام مصاحبه متقاضیان دریافت پروانه مشاورین خانواده بدون آزمون به استماع صحبت‌ها و نظرات متقاضیان پرداخت. علی بهادری جهرمی در این بازدید بر چگونگی فرایند انجام این مصاحبه نظارت کرد و به استماع صحبت‌ها و نظرات متقاضیان پرداخت.

جشنواره تقدیر از آرای قضایی مرتبط با نهادهای اصلاحی- ارفاقی پیشگیرانه
مشاور معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه با اشاره به تقدیر از آرای قضایی مرتبط با نهادهای اصلاحی–ارفاقی پیشگیرانه گفت: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه برای دومین سال متوالی این جشنواره را با همکاری دبیرخانه ستاد کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی کشور در سال جاری برگزار می‌کند.

 ابوالقاسم خدادی  با اشاره به محورهای این جشنواره بیان کرد: موضوعات امسال توسعه پیداکرده است و علاوه بر مجازات‌های جایگزین حبس، دو محور دیگر از نهادهای اصلاحی- ارفاقی پیشگیرانه مشخصاً تعلیق مراقبتی و تعویق صدور حکم نیز در این جشنواره اضافه‌شده است؛ بنابراین سه محور این همایش شامل آرای مرتبط با مجازات‌های جایگزین حبس، آرای مرتبط با تعلیق مراقبتی و آرای مرتبط با تعویق صدور حکم می‌شود.

 حمایت

منتشر شده در دوشنبه, 28 مرداد 1398 09:44

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت