سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 01 بهمن 1398-

دفن جسد دوست زیر راه‌پله خانه

سایت حقوقیدیده بان هشتم : به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ؛ 26 اردیبهشت 98 خانمی 48ساله با مراجعه به دادسرای امور جنایی تهران از مفقود شدن همسر 55ساله‌اش به‌نام بیژن خبر داد.

پرونده با دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای جنایی تهران برای پیدایش فقدانی و کشف حقیقت به اداره یازدهم پلیس جنایی تهران ارجاع شد.

شاکی پس از حضور در پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: همسرم چند روز قبل برای سرکشی به باغ‌ویلای کرج با خودروی شخصی خود (سوناتا مشکی‌رنگ) از منزل واقع در محدوده خیابان انقلاب خارج شد و تاکنون بازنگشته است.

وی افزود: حتی به باغ‌ویلای کرج هم رفتم اما آنجا هم نبود البته به شخصی به‌نام هرمز که از دوستان صمیمی همسرم است مظنون هستم.

با انجام اقدامات پلیسی مشخص شد هزمز آخرین شخصی بوده که چندین بار با فقدانی ارتباط داشته و مدتیست که ناپدید شده است.

 ناپدید شدن هرمز، ظن کارآگاهان را به وی بیشتر کرد و دستگیری او در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

در ادامه کارآگاهان اداره یازدهم با بهره‌گیری از روشهای علمی کشف جرم در تاریخ 31 مرداد 98 موفق به شناسایی مخفیگاه هرمز در محدوده خیابان صفا شدند که با هماهنگی بازپرس پرونده، هرمز دستگیر شد.

هرمز در تحقیقات منکر هرگونه بزه و اطلاع از بیژن بود اما با انجام تحقیقات پلیسی و ارائه دلایل و مدارک چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت تا اینکه در تاریخ سوم شهریور پرده از یک جنایت هولناک برداشت و اعتراف به قتل دوستش کرد.

هرمز در ادامه تحقیقات گفت: اعتیاد شدید به مواد مخدر دارم، با مقتول دوست بودم، روز حادثه به وی زنگ زدم تا برای دیدن مقادیری طلاجات خریداری‌شده توسط من به منزلم (محل جنایت) بیاید و او آمد.

وی افزود: بیژن پس از گذشت چند دقیقه گفت طلاها قلابی هستند و شروع به تخریب و تحقیر من کرد، این اقدام بیژن باعث شده بود که از وی کینه به دل داشته باشم، گویی با نوچه‌اش رفتار می‌کند تا اینکه خواست برود.

هرمز درباره نحوه قتل نیز گفت: بیژن به‌سمت راه‌پله رفت، من نیز فرصت را مناسب دیدم تا از او انتقام بگیرم؛ با لوله آهنی از پشت یک ضربه به سر وی کوبیدم و او از پاگرد به‌سمت کف راه‌پله افتاد.

وی ادامه داد: از آنجایی که ساختمان دوطبقه برای خودم است و فرد دیگری داخل ساختمان نبود، بعد از اطمینان از مرگ بیژن اقدام به دفن جسد وی زیر راه‌پله کردم، او را پتوپیچ کرده رویش بتن ریختم و مدتی متواری شدم.

کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات متهم، بلافاصله به‌همراه تیم بررسی صحنه جرم و بازپرس پرونده راهی محل جنایت شدند که با نشان دادن محل دفن جسد تیمی از آتش‌نشانی وارد عمل شده و با تخریب محل، جسد کشف و برای بررسی به‌دستور بازپرس پرونده به پزشکی قانونی منتقل شد.

سرهنگ علی ولی‌پور گودرزی؛ معاون جنایی پلیس پایتخت، با اعلام این خبر گفت: باتوجه به اعتراف صریح متهم به قتل، وی با صدور قرار قانونی توسط بازپرس شعبه نهم دادسرای جنایی تهران برای انجام تحقیقات تکمیلی و کشف زوایای پنهانی احتمالی پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل قرار گرفت.

تسنیم

منتشر شده در شنبه, 09 شهریور 1398 10:50

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت