سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

یکشنبه, 15 تیر 1399-

روی خط خبر

سایت حقوقیدیده بان هشتم : رییس قوه‌قضاییه به استان زنجان سفر می‌کند
 مدیرکل روابط عمومی و تشریفات قوه‌قضاییه گفت: رییس قوه‌قضاییه در رأس یک هیئت عالی قضایی روز پنجشنبه به استان زنجان سفر می‌کند. محمدرضا شهریاری اظهار کرد: آیت‌الله رئیسی در ادامه سلسله سفرهای استانی خود روز پنج‌شنبه چهاردهم شهریورماه به همراه جمعی از مسئولان عالی قضایی جهت بررسی مسائل و مشکلات قضایی و حقوقی استان زنجان و دیدار با قضات و کارکنان دستگاه قضایی این استان به زنجان سفر می‌کند.  مدیرکل روابط عمومی و تشریفات قوه‌قضاییه گفت: تیم‌های کارشناسی و ارزیابی از چند روز پیش برای بررسی آخرین مسائل و تهیه گزارش‌های کارشناسی در استان حضور یافته‌اند و معاونان قوه‌قضاییه نیز با عزیمت به شهرستان‌های استان ضمن بررسی آخرین وضعیت قضایی شهرستان‌ها، گزارش آن را به رئیس قوه‌قضاییه تقدیم می‌کنند. شهریاری دیدار با برگزیدگان استان را از دیگر برنامه‌های این سفر عنوان کرد و افزود: حضور در جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال و شورای اداری استان نیز در دستور کار قرار دارد و در پایان این سفر، رییس قوه‌قضاییه در جلسه شورای قضایی استان زنجان شرکت کرده و مسائل قضایی استان را موردبررسی قرار خواهد داد.

نقش اساسی تعامل قوه‌قضاییه و تعزیرات در کنترل بازار 
معاون وزیر دادگستری و رییس سازمان تعزیرات گفت: تعامل قوه‌قضاییه و تعزیرات نقش اساسی در کنترل بازار و تخلفات اقتصادی دارد. جمال انصاری در دیدار با رییس کل دادگستری استان سمنان با اشاره به تعامل بالای تعزیرات حکومتی و قوه‌قضاییه اظهار کرد: سازمان تعزیرات حکومتی در شرایط موجود کشور و با توجه به تحریم‌های ظالمانه موجود، وظیفه ذاتی در کنترل بازار و برخورد با تخلفات دارد. وی افزود: قطعاً تعامل میان قوه‌قضاییه و سازمان تعزیرات نقش اساسی در کنترل بازار و کاهش تخلفات اقتصادی دارد. سیدمحسن مظهری، رییس کل دادگستری استان سمنان نیز بابیان اینکه وظیفه تعزیرات در کنترل بازار از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهار کرد: همه ظرفیت‌های دادگستری سمنان برای تحقق مأموریت‌های سازمان در اختیار اداره کل تعزیرات استان است و امروز در سایه این همکاری، عملکرد قابل قبولی در برخورد با تخلفات در استان داریم.


جزییات خودسوزی مقابل یکی از واحدهای قضایی تهران
 یک مقام آگاه در دادگستری تهران با اشاره به خودسوزی یک خانم مراجعه‌کننده مقابل یکی از واحدهای قضایی تهران در مورد سابقه پرونده فرد مذکور گفت: این فرد در اسفندماه سال 97 و درحالی‌که پوشش نامناسب داشته است، با مأمورین نیروی انتظامی درگیر می‌شود و به آن‌ها توهین می‌کند که مستندات لازم در همین رابطه از ناحیه مأمورین تهیه و به دادسرای تهران تحویل می‌شود.
به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه ، بر همین اساس برای متهم مورداشاره با عنوان جریحه‌دار کردن عفت عمومی و توهین به مأمورین پرونده قضایی تشکیل‌شده است که نامبرده از همان زمان تاکنون با صدور قرار تأمین آزاد بوده و امروز به دادگاه مراجعه می‌کند. این مقام آگاه افزود: امروز و در هنگام مراجعه فرد مورداشاره، رییس دادگاه به‌واسطه فوت یکی از بستگانش در مرخصی به سر می‌برده و برای این فرد هیچ اقدام قضایی به عمل نیامده است و مقرر می‌شود در وقت دیگری به مرجع قضایی مراجعه کند که نامبرده پس از خروج از واحد قضایی با بنزینی که از قبل تهیه‌کرده بود، مبادرت به خودسوزی می‌کند که بلافاصله به بیمارستان منتقل شد و هم‌اکنون تحت مراقبت پزشکی است. مرکز رسانه قوه‌قضاییه اعلام کرد که تاکنون برای فرد مورداشاره دادگاهی برگزار نشده و فرد مورداشاره حکم محکومیت ندارد.

دستورالعمل ساماندهی زندانیان راهکاری برای رفع مشکلات آنان
معاون قضایی، اجرای احکام و امور مجلس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور گفت: اقدامات بسیار خوبی درزمینه عمرانی، بهداشت و درمان و فرهنگی در زندان‌های استان همدان انجام‌شده است. سیروس شیخ‌پور در جریان بازدید از زندان‌های مرکزی، کانون و بازداشتگاه همدان، خاطرنشان کرد: اقدامات بسیار خوبی درزمینه امور عمرانی، بهداشت و درمان، ورزشی مددجویان و همچنین فعالیت‌های فرهنگی انجام‌شده است. به گزارش ایسنا، معاون قضایی و اجرای احکام سازمان در بخشی از سخنان خود به استفاده از تأسیسات حقوقی ازجمله آزادی مشروط و تخفیف و تعلیق مجازات برای آزادسازی زندانیان اشاره کرد و افزود: هدف از بازدید ابلاغ دستور رییس قوه‌قضاییه درزمینه کاهش جمعیت کیفری بوده است. وی توجه به مفاد دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها از سوی مراجع قضایی و زندان‌ها را راهکار مؤثری برای رفع مشکلات زندانیان و زندان‌ها اعلام و به اجرای مفاد دقیق آن تأکید کرد. شیخ‌پور خاطرنشان کرد: ازجمله راهکارهای بررسی و پیشنهادشده در این بازدیدها اعطای مرخصی‌های پایان حبس و مرخصی موضوع ماده 17 دستورالعمل مذکور بوده که با استقبال مسئولین قضایی قرار گرفت و قول مساعدت برای اعطای مرخصی به زندانیان واجد شرایط را داد. معاون قضایی سازمان زندان‌ها در بخشی دیگر از سخنان خود رسیدگی سریع به وضعیت متهمین تحت قرار را مورد تأکید قرارداد و گفت: این امر نیاز به تعامل قضات به‌ویژه در دادسراها را دارد و در ادامه رسیدگی به وضعیت محکومین مالی بالاخص رسیدگی به پرونده‌های اعسار این دسته از زندانیان است که وضعیت مناسبی در زندان‌های استان وجود دارد. وی بازدید مقامات قضایی از زندان‌ها و تأثیر این بازدیدها را حل مسائل و مشکلات زندانیان زندان‌ها عنوان کرد و خواستار استقرار دادیار ناظر بر زندان در زندان‌ها شد.


مدیر روابط عمومی پژوهشگاه قوه‌قضاییه منصوب شد
رییس پژوهشگاه قوه‌قضاییه در حکمی محمودرضا کریمی را به عنوان مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی این پژوهشگاه منصوب کرد. حجت الله علم الهدی در این حکم از کریمی خواسته است تا با استفاده از تجارب علمی و عملی خود گام بلندی در جهت معرفی پژوهشگاه، ارتباط با سایر نهادها از جمله مراکز خبری، اطلاع رسانی و تولیدات رسانه‌ای برداشته شود. محمودرضا کریمی دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد اسلامی و از سال ۸۱ مشغول فعالیت رسانه‌ای است.

حمایت

منتشر شده در چهارشنبه, 13 شهریور 1398 09:46

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت