سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

یکشنبه, 15 تیر 1399-

تحویل پیکر فرد خودسوز به خانواده اش

سایت حقوقیدیده بان هشتم : در پی انتشار خبری در فضای مجازی مبنی بر اینکه جنازه خانم «سحر. خ» که هفته گذشته مقابل یکی از واحدهای قضایی تهران خودسوزی کرد، به خانواده‌اش از سوی پزشکی قانونی تحویل نشده است، رییس سازمان پزشکی قانونی کشور این خبر را تکذیب کرد.

عباس مسجدی با تکذیب خبر منتشره در فضای مجازی مبنی بر عدم تحویل پیکر خانم «سحر. خ» گفت: با توجه به سکونت خانواده وی در شهر قم، جسد ایشان جهت طی مراحل قانونی به پزشکی قانونی این استان منتقل‌شده است.
وی در گفت‌وگو با میزان، افزود: اقدامات تحویل جسد پس از بررسی‌های لازم و طی مراحل قانونی توسط همکاران پزشکی قانونی قم انجام و جسد دیروز به خانواده ایشان تحویل‌شده است.
هفته گذشته یک مقام آگاه در دادگستری تهران با اشاره به خودسوزی یک خانم مراجعه‌کننده مقابل یکی از واحدهای قضایی تهران در مورد سابقه پرونده فرد مذکور گفت: این فرد در اسفندماه سال ۹۷ و درحالی‌که پوشش نامناسب داشته است، با مأمورین نیروی انتظامی درگیر می‌شود و به آن‌ها توهین می‌کند که مستندات لازم در همین رابطه از ناحیه مأمورین تهیه و به دادسرای تهران تحویل می‌شود. بر همین اساس برای متهم مورداشاره با عنوان جریحه‌دار کردن عفت عمومی و توهین به مأمورین پرونده قضایی تشکیل‌شده است که نامبرده از همان زمان تاکنون با صدور قرار تأمین آزاد بوده و به دادگاه مراجعه می‌کند.
این مقام آگاه افزود: در هنگام مراجعه فرد مورداشاره، رییس دادگاه به‌واسطه فوت یکی از بستگانش در مرخصی به سر می‌برده و برای این فرد هیچ اقدام قضائی به عمل نیامده است و مقرر می‌شود در وقت دیگری به مرجع قضائی مراجعه نماید که نامبرده پس از خروج از واحد قضایی با بنزینی که از قبل تهیه‌کرده است، مبادرت به خودسوزی می‌کند. وی بلافاصله به بیمارستان منتقل شد و تحت مراقبت پزشکی قرار گرفت. گفتنی است برای فرد مورداشاره دادگاهی برگزار نشد و فرد مورداشاره حکم محکومیت ندارد.
حمایت
منتشر شده در چهارشنبه, 20 شهریور 1398 09:28

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت