سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 16 خرداد 1399-

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور:قوه‌قضاییه مبارزه با فساد را از دانه‌درشت‌ها شروع کرده است

سایت حقوقیدیده بان هشتم :رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، گفت: دستگاه قضا با علم مبارزه با مفاسد این مبارزه را از دانه‌درشت‌ها شروع کرده است. بر این اساس به لحاظ قدرت و ثروت بادآورده‌ای که مفسدین دارند به‌انحاءمختلف سعی در تخریب اقدامات قوه‌قضاییه دارند.

ذبیح‌الله خداییان که در جلسه تودیع و معارفه مدیران کل ثبت اسناد و املاک لرستان، با تشریح امربه‌معروف و نهی از منکر در این برهه از زمان، اظهار داشت: تاریخ تکرار شدنی است و امروزه نیز منکراتی وجود دارد که مبارزه با آن‌ها نیاز به ایثار و فداکاری دارد.  معاون قوه‌قضاییه افزود: حضرت امام فرمودند حفظ نظام از اوجب واجبات است ما باید ببینیم در این زمان چه منکری به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که‌ام القرای جهان اسلام است لطمه می‌زند.

  مفسدین سعی در انحراف افکار عمومی دارند
به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، وی گفت: آنچه موجب بدبینی مردم نسبت به‌نظام می‌شود مفاسد اداری و اقتصادی است. اگر کارگزاران نظام پاکدست باشند مردم باوجود فشارهای اقتصادی از آن‌ها حمایت می‌کنند اما اگر ببینند مسئولان و کارگزاران از مقام و موقعیت به‌دست‌آمده سوءاستفاده می‌کنند تاب تحمل آن‌ها را ندارند لذا بر همه ما فرض است با تأسی از قیام عاشورا به مبارزه با مظاهر فساد به‌خصوص مفاسد اقتصادی و اداری بپردازیم. رییس سازمان ثبت اسناد و املاک به تشریح اقدامات قوه‌قضاییه در مبارزه با مفاسد پرداخت و بیان کرد: حضرت آیت‌الله رئیسی با تبعیت از مقام معظم رهبری که بارها بر مبارزه بی‌امان با مفاسد اداری و اقتصادی تاکید کرده است با علم مبارزه مفاسد این مبارزه را از دانه‌درشت‌ها شروع کرده است. بر این اساس به لحاظ قدرت و ثروت بادآورده‌ای که مفسدین دارند به‌انحاءمختلف سعی در تخریب اقدامات قوه‌قضاییه دارند و چون در مقابل مردم جرأت مخالفت صریح با این مبارزه را ندارند با عبارات عامه‌پسند از قبیل «برخورد قضایی جسارت را از مدیران می‌گیرد» سعی در انحراف افکار عمومی دارند غافل از اینکه مردم آگاه‌تر از آن‌ هستند که فریب چنین نیرنگ‌هایی را بخورند.

   دست مفسدین اقتصادی را کوتاه می‌کنیم
معاون قوه‌قضاییه با اشاره به نقش سازمان ثبت اسناد و املاک، افزود: وظیفه نخست ما در سازمان ثبت این است که دست مفسدان اقتصادی، کارچاق‌کن و دلال‌ها را از سازمان کوتاه کنیم زیرا زمین‌خواران و مفسدان سعی می‌کنند با جعل اسناد، و صحنه‌سازی اسناد مالکیت اراضی ملی، منابع طبیعی و املاک دولتی را به نام خودکنند. وی راه مبارزه با این مفاسد را تسریع در صدور اسناد اراضی ملی و منابع طبیعی دانست و اجرای طرح کاداستر را ضروری توصیف کرد.
خداییان یکی دیگر از طرق مبارزه با مفاسد را توسعه اعتبار اسناد رسمی دانست و اظهار داشت: ازجمله محورهای طرح تحول قوه‌قضاییه توسعه اعتبار سند رسمی است که در سیاست‌های کلی نظام که به تایید مقام معظم رهبری رسیده است. وی از آثار رونق نقل‌وانتقال املاک از طریق اسناد عادی را گسترش جرائم پول‌شویی، فرار مالیاتی، کلاهبرداری، فروش مال غیر و درنتیجه افزایش اختلافات و نزاع بین مردم و تشکیل پرونده در دادگستری ذکر کرد. خداییان به طرح ارتقای اعتبار سند رسمی که در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی مطرح است اشاره کرد و از رییس کمیسیون و اعضای آن در تصویب این طرح تشکر کرد. رییس سازمان ثبت یکی از طرق دیگر مبارزه با مفاسد را مکانیزه کردن امور ثبتی و تسریع در انجام امور مردم برشمرد و افزود: هرسال سازمان ثبت بیش از یک‌صد میلیون خدمت به مردم ارائه می‌دهد لذا الکترونیکی کردم امور ضمن کاهش مراجعات مردمی به سازمان ثبت امکان نظارت الکترونیکی بر امور را ممکن می‌سازد.

حمایت

منتشر شده در شنبه, 23 شهریور 1398 09:25

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت