سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 16 خرداد 1399-

دستگیری 408 نفر از اراذل و اوباش پایتخت

سایت حقوقیدیده بان هشتم : به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در حاشیه طرح دستگیری اراذل و اوباش در جمع خبرنگاران در مقر پلیس امنیت عمومی تهران اظهار داشت: دومین مرحله عملیات سراسری برخورد با اراذل و اوباش و مزاحماننوامیس با دو ماه کار اطلاعاتی ماموران پلیس امنیت پایتخت و شناسایی مخفیگاه این افراد و کنترل فضای مجازی توسط ماموران پلیس تهران رقم خورد. 

فرمانده انتظامی پایتخت با بیان این مطلب که شناسایی اماکن و محلاتی که پاتوق اراذل و اوباش در دستور کار پلیس است، تصریح کرد:  با  آماده‌باش پلیس امنیت در 48 ساعت گذشته 142 پرونده تشکیل و 207 منطقه در تهران پاکسازی شد. 

رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: مناطقی مانند تهرانپارس، خاک سفید، مشیریه، خزانه،‌ فلاح،‌ ابوذر، سیزده آبان، شهرری،‌فرحزاد و ... در این طرح پاکسازی شدند. 

وی گفت: 113 قهوه‌خانه، 27 باشگاه بدنسازی و 49 بوستان و تفرجگاه که محل پاتوق اراذل و اوباش بودند پاکسازی شد؛ در این راستا 408 نفر از افرادی که اقدام به تخریب، شرارت و مزاحمت برای نوامیس می‌کردند شناسایی و دستگیر شدند. 

 سردار رحیمی اعلام کرد: 68 نفر از دستگیر شدگان که سطوح جرائم پایین داشتند با توجیه و ارشاد و اخذ تعهد آزاد شدند. 

وی گفت: از مجموع اراذل و اوباش دستگیر شده 128 نفر جزء عاملین اصلی تخریب، نزاع و درگیری بودند؛ همچنین 253 نفر از آنها به دلیل مزاحمت نوامیس و بر هم زدن نظم و امنیت عمومی دستگیر شدند. 

فرمانده انتظامی پایتخت به شناسایی و انهدام 8 باند توزیع مشروبات الکلی، سلاح و مواد مخدر اشاره و اظهار داشت: 23 نفر در رابطه با حمل سلاح شناسایی و دستگیر شدند؛ 8 قبضه سلاح از آنها کشف شد که 4 قبضه جنگی و 4 قبضه شکاری بوده است؛ 13 قبضه شبه سلاح، 540 عدد فشنگ و 54 قبضه سلاح سرد کشف شد. 

وی ادامه داد: در این طرح یازده دستگاه خودرو و موتور سیکلت که مورد استفاده ازلذال و اوباش بود توقیف شد. 

فرمانده انتظامی پایتخت به کسانی که اقدام به مزاحمت، شرارت، عربده‌کشی و رفتارهای خارج از عرف می‌کنند هشدار جدی داد که پلیس با قدرت و قاطعیت با آنها برخورد خواهد کرد و طبق هماهنگی با مقام قضایی احکام سنگینی درمورد آنها اجرا خواهد شد. 

وی به بازگشایی مدارس اشاره و اعلام کرد: پلیس اطراف مدارس حضور فعال دارد و با کسانی که بخواهند اعمال مجرمانه از جمله مزاحمت برای نوامیس و توزیع مواد مخدر انجام دهند با شدت و حدت برخورد خواهد کرد. 

سردار رحیمی به رژه نیرو‌های مسلح در 31 شهریور پرداخت و با اعلام تبریک آغاز هفته دفاع مقدس اظهار داشت: پلیس تهران برای برگزاری رژه باشکوه نیروهای مسلح تدارک ویژه داده و تیم‌های نیروی امنیتی و اطلاعاتی در این خصوص تشکیل شده‌اند. 

وی گفت: از هم اینک پلیس اطلاعات و امنیتی، یگان امداد و پلیس راهور برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده و سعی کرده‌ایم که کمترین محدودیت ترافیکی را در حاشیه رژه 31 شهریور ماه قائل شویم تا برای شهروندانی که قصد ورود و خروج به تهران یا انجام پرواز را دارند مشکلی بوجود نیاید؛ پیش‌بینی‌های لازم از لحاظ اطلاعاتی و عملیاتی در محدوده 5 تا 10 کیلومتری مراسم رژه انجام شده است. 

فارس

منتشر شده در چهارشنبه, 27 شهریور 1398 10:31

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت