سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

چهارشنبه, 14 خرداد 1399-

مجلس و دولت از توان وکلا و حقوقدانان بهره بگیرد

سایت حقوقیدیده بان هشتم :  رییس مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران قوه‌قضاییه گفت: انتظار می‌رود مجلس و دولت با احساس نیاز از وکلا، کارشناسان و حقوقدانان در پیشبرد امور جامعه استفاده کرده و زمینه بهره‌گیری از تخصص آنها را به وجود آورند.
علی بهادری جهرمی در همایش نقش حقوقدانان، وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری در گام دوم انقلاب در سالن ولایت اردبیل، اظهار کرد: در گام دوم انقلاب اصلی‌ترین محور نیروی انسانی آن هم از جنس جوان، متعهد و پرتلاش از جنس مردم مورد توجه قرار گرفته تا کشورمان در سایه اتکا به نخبگان خود در حوزه حقوقی و فضایی همچون سایر بخش‌ها بتواند در مسیر توسعه قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: ما از ظرفیت عظیم نیروی انسانی در مجموعه قضایی و حقوقی در سطح ملی برخوردار هستیم و جامعه نخبگان در این عرصه با احساس مسئولیت و شناخت وظایف خطیر سعی دارد تا اهداف متعالی را دنبال کند. رییس مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران قوه‌قضاییه افزود: در کنار سازماندهی نیروی انسانی و بهره‌گیری از این سرمایه عظیم باید به ارتقای تخصص آنها نیز توجه کنیم تا در مجموع 110 هزار نفر نیروی متخصصی که در بخش وکالت، کارشناسان رسمی دادگستری و حقوقدانان ما در این حوزه فعال هستند بتوانند مفید و مؤثر باشند.
بهادری جهرمی گفت: ما در کشور 75 هزار وکیل و بیش از 40 هزار کارشناس رسمی دادگستری داریم که سعی‌شان بر این است همراه با سیاست‌های قوه‌قضاییه در خدمت مردم باشند و به ارتقای جایگاه قضائی و حقوقی کمک کنند.
وی بیان کرد: نباید فعالیت در این حوزه به عنوان کسب و کار عادی تلقی شود بلکه هم فعالان این بخش و هم مدیران دستگاه‌های مختلف به دنبال ارتقای جایگاه حقوقی و قضائی باشند تا با احساس نیاز بستر ارتقای جایگاه نیروی انسانی در این بخش به وجود آید.
رییس مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران قوه‌قضاییه تصریح کرد: باید به سمتی حرکت کنیم تا خود کمیسیون حقوقی مجلس با دعوت از کارشناسان، وکلا و حقوقدانان نسبت به تقویت حوزه تقنینی عمل کرده و به نوعی با احساس نیاز از ظرفیت آنها بهره بگیرند که در این باب نخبگان این عرصه سعی در معرفی و شناساندن توانمندی‌های خود دارند.

حمایت

منتشر شده در شنبه, 13 مهر 1398 09:33

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت