سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 09 خرداد 1399-

گزیده های حقوقی و قضائی

سایت حقوقیدیده بان هشتم : صدور کیفرخواست رییس وقت بانک ملی تنکابن 

رییس‌کل دادگستری استان مازندران از صدور کیفرخواست برای رییس وقت بانک ملی تنکابن خبر داد. حجت‌الاسلام محمدصادق اکبری با بیان اینکه کیفرخواست پرونده اختلاس رییس وقت بانک ملی تنکابن صادر شده است، اظهار کرد: مبلغ اختلاس انجام‌شده بیش از چهار میلیارد تومان است. وی با تاکید بر لزوم مبارزه با فساد در دستگاه‌های اجرایی استان مازندران خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی این استان با هرگونه فساد اداری برخورد قاطع و قانونی خواهد داشت.

احضار یکی از بخشداران استان قزوین 
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین از احضار یکی از بخشداران این استان خبر داد. محمد قاسمی از احضار یکی از بخشداران استان قزوین خبر داد و گفت: بر اساس گزارش واصله از سوی اداره‌کل بازرسی این استان، یکی از بخشداران استان قزوین به اتهام برخی تخلفات مالی تحت تعقیب قضایی قرار گرفت. وی افزود: بر اساس اسناد و مدارک ارایه‌شده، اتهام این مقام مسئول اختلاس توام با جعل، اخذ وجوه برخلاف قانون و استفاده از وجود دولتی در غیر مورد معین است که موارد اتهامی در حال رسیدگی است. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین بیان کرد: این پرونده بر اساس قانون در دادسرای مرکز این استان در مرحله تحقیقات مقدماتی است و پس از تکمیل و صدور کیفرخواست جهت رسیدگی و صدور رای به دادگاه ارسال خواهد شد. وی با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی در برخورد با فساد جدی است، اظهار کرد: تخلف مدیران در هر مقام و جایگاهی زیبنده نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست و هیچ خط قرمزی در برخورد نخواهیم داشت.

اجرای حکم اعدام عوامل تروریستی صفی‌آباد دزفول 
معاون رییس‌کل دادگستری استان خوزستان گفت: حکم اعدام دو نفر از عوامل حادثه تروریستی صفی‌آباد دزفول اجرا شد. حجت‌الاسلام عبدالحمید امانت بهبهانی از اجرای حکم اعدام دو نفر از عوامل حادثه تروریستی صفی‌آباد دزفول خبر داد و اظهار کرد: این افراد با تشکیل گروه تروریستی، اقدام به بر هم زدن امنیت داخلی کشور، ارتکاب قتل عمدی و تهیه سلاح جنگی می‌کردند و در ماه محرم سال ۱۳۹۴، با تیراندازی به سمت عزاداران شهر صفی‌آباد دزفول، موجب شهادت دو نفر و مجروح شدن سه نفر از عزاداران شدند. وی افزود: سربازان گمنام امام زمان (عج)، نهادهای امنیتی و دستگاه قضایی استان خوزستان تنها چند روز بعد از حادثه، عوامل عملیاتی این گروه تکفیری و ترویستی را شناسایی و دستگیر کردند. معاون قضایی رییس‌کل دادگستری استان خوزستان بیان کرد: با محاکمه این افراد، رای مقتصی در خصوص عوامل این حادثه تروریستی صادر و با تایید از سوی دیوان عالی کشور، بامداد روز گذشته (یکشنبه چهاردهم مهرماه) حکم اعدام دو تن از آنان که به محاربه محکوم شده بودند، اجرا شد. وی عنوان کرد: همچنین سه نفر دیگر از عوامل این حادثه تروریستی به جرم معاونت در محاربه، مشارکت در تشکیل گروه تروریستی تکفیری علیه امنیت کشور و پشتیبانی گروه تروریستی به حبس طولانی‌مدت در تبعید محکوم شدند.

 حمایت

منتشر شده در دوشنبه, 15 مهر 1398 09:39

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت