سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

چهارشنبه, 14 خرداد 1399-

روی خط خبر

سایت حقوقیدیده بان هشتم : تعلیق اعتبار شناسه‌های ملی اشخاص حقوقی  در صورت نقصان
مرتضی ادب مدیر کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: به استناد ماده ۴ آیین نامه سامانه شناسه ملی اشخاص حقوقی کشور، اشخاص حقوقی موظفند پس از ثبت، بلافاصله در زیر مجموعه یکی از صفحات اختصاصی سامانه، برگه درخواست شناسه ملی را تکمیل و همراه با اسناد و مدارک لازم که توسط سازمان ثبت کننده اعلام می‌شود به سازمان‌های یاد شده ارائه کنند.

دبیر هیئت ماده ۹ آیین نامه سامانه شناسه ملی اشخاص حقوقی افزود: در سنوات گذشته شناسه‌های متعددی با اطلاعات نادرست یا ناقص و بدون ارائه مدارک و مستندات از سوی دستگاه‌ها تخصیص داده شده که در حال بازبینی این شناسه­‌ها هستیم و از آنجا که به موجب آیین­ نامه، اشخاص حقوقی موظفند هر گونه تغییر اطلاعات را طی ۲۴ ساعت اعلام نمایند و مسئولیت اطلاعات ناقص، تکراری و یا خلاف واقع یا عدم ارائه اسناد و مدارک بر عهده اشخاص حقوقی مربوطه است؛ هیأت ماده ۹ به موجب اختیارات ناشی از مواد ۷ و ۸ آیین نامه، مقرر نموده تا شناسه ملی تمامی اشخاص حقوقی که نسبت به تکمیل اطلاعات هویتی خود و یا ارائه مستندات مثبته به سازمان ثبت کننده ظرف مدت تعیین شده اقدام ننمایند، تعلیق گردد و لذا رفع تعلیق شناسه‌ها تنها با ارائه مدارک و مستندات به سازمان‌های متولی امکان­ پذیر خواهد بود.
لازم به ذکر است به استناد تبصره ماده ۶ آیین نامه، ارائه هرگونه مجوز، تسهیلات، امکانات، عقد قرارداد و قبول شرکت در مناقصه و مزایده برای اشخاص حقوقی فاقد شناسه ملی معتبر، ممنوع است.

تعیین شعب ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی در حوزه‌های قضایی البرز و خراسان رضوی
فاضلی هریکندی رئیس کل دادگستری استان البرز از تعیین شعب ویژه برای رسیدگی به جرایم انتخاباتی در کلیه حوزه‌های قضایی استان البرز خبر داد.

اولین جلسه شورای پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی استان البرز تشکیل شد. در این نشست که با حضور رئیس کل دادگستری استان البرز، دادستان عمومی و انقلاب کرج و مدیران کل دستگاه‌های عضو بر اساس دستورالعمل ابلاغی 26 شهریور 1398 رئیس قوه قضائیه تشکیل شد، حسین فاضلی هریکندی گفت: قانون وظایفی را در قبل، حین و پس از برگزاری انتخابات بر عهده قوه قضائیه نهاده است که با توجه به در پیش بودن یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در اسفند ماه 1398 رئیس محترم قوه قضائیه اخیرا «بخشنامه تشکیل ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی» را صادر کردند.
وی افزود: مطابق این بخشنامه باید ستادهای متناظر در سطح ملی، استانی و شهرستانی تشکیل شوند که  دوشنبه اولین جلسه استانی این ستاد در البرز برگزار شد.
همچنین اولین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی به ریاست رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی در مشهد برگزار شد.
بر این اساس و متعاقب دستورالعمل نحوه تشکیل و رسیدگی به جرایم انتخاباتی صادره از ناحیه رئیس قوه قضائیه با محوریت برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره ای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در اسفند ماه 1398 و در اجرای ماده 67 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب 7/9/78؛ جلسه این ستاد در استان خراسان رضوی با حضور اعضاء و نمایندگان دستگاه های مختلف از جمله استانداری، دفتر شورای نگهبان، نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی و رسانه و به ریاست قاضی غلامعلی صادقی در مجتمع قضایی ولایت مشهد 
برگزار شد.

تخریب ۳۸۰۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در دماوند 

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند از تخریب ۳۸۰۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز طی شش ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: به ارزش بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان اراضی از تغییر کاربری و تصرف اراضی ملی جلوگیری شده است.
حسن ابراهیمی بسابی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند در گفت‌وگو با میزان از تخریب ۳۸۰۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز طی شش ماهه نخست سال جاری خبر داد و بیان کرد: یکی از معضلاتی که شهرستان دماوند را گرفتار کرده، مجوز‌هایی است که در استان از طریق کمیسیون‌های مربوطه صادر می‌شوند و منجر به بروز معضلاتی همچون تبدیل باغات و اراضی کشاورزی به ساخت و ساز‌های غیرمجاز و تصرف اراضی ملی می‌شود.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند ادامه داد: چند سالی است که دادستانی با جدیت مانع ساخت و ساز‌های غیرمجاز شده و همچنین مسائل و مشکلات به مسئولان کشور منتقل گردیده و در راستای حفظ کاربری اراضی کشاورزی و جلوگیری از تغییر کاربری و تصرف اراضی ملی و تبدیل باغات میوه به ساخت و ساز‌های غیرمجاز اقدامات قابل توجهی انجام شده است.
ابراهیمی بسابی بیان کرد: شهرستان دماوند در حوزه آزادسازی اراضی کشاورزی همچنان در سطح کشور پیشتاز است و رتبه اول
 را دارد.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: طی شش ماهه نخست سال جاری حدود ۱۸۰۰ مورد تخریب در حوزه کشاورزی صورت گرفته است که این رقم با احتساب اراضی غیر کشاورزی در حوزه‌های امور آب، مسکن و شهرسازی و منابع طبیعی به بیش از دو هزار مورد می‌رسد.
ابراهیمی بسابی با بیان اینکه تاکنون از فعالیت بیش از ۲۰ شهرک جلوگیری شده است، اظهار کرد: در دو سال اخیر هیچ‌گونه ساخت و سازی در این شهرک‌ها صورت نگرفته است.
دادستان عمومی و انقلاب دماوند در پایان گفت: به ارزش اراضی بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان، از تغییر کاربری و تصرف اراضی ملی جلوگیری شده است.

حمایت

منتشر شده در سه شنبه, 16 مهر 1398 10:21

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت