سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 10 خرداد 1399-

اجرا نکردن آرای دیوان عدالت اداری موجب انفصال‌ازخدمت مدیران دولتی می‌شود

سایت حقوقیدیده بان هشتم: مدیرکل حقوقی و امور مجلس دیوان عدالت اداری گفت: مدیرانی که از اجرای آرای دیوان عدالت اداری استنکاف کنند از کار برکنار می‌شوند.

محمدحسن پیرزاده، اظهار کرد: ۲۲ مهرماه کلیات قانون تشکلات هیأت‌های عمومی و تخصصی و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری در مجلس شورای اسلامی با رای قاطع نمایندگان به تصویب رسید. وی گفت: اگر تمام مواد این قانون در مجلس و شورای نگهبان به تصویب برسد، آثار خوبی به همراه خواهد داشت. 
مدیرکل حقوقی و امور مجلس دیوان عدالت اداری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران، بیان کرد: جلوگیری از اطاله دادرسی و کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها، الکترونیکی طرح شکایات در دیوان، سرعت رسیدگی به پرونده‌ها در هیأت عمومی دیوان با تفکیک مصوبات مراجع دولتی که جنبه ملی و محلی دارد و تقویت ضمانت اجرای آرای دیوان عدالت اداری در این قانون پیش‌بینی‌شده است. 
پیرزاده درباره ضمانت اجرای آرای دیوان عدالت اداری، گفت: در قانون دیوان عدالت اداری مجازات‌هایی برای افرادی که آرای دیوان را اجرا نمی‌کنند، در نظر گرفته‌شده که در قانون جدیدی که در مجلس در دست بررسی است، این ضمانت‌های اجرای تقویت‌شده است. وی ادامه داد: طرف اجرای آرای دیوان عدالت اداری دستگاه‌ها و مدیران دولتی هستند و اگر مدیر و مسئولی در برابر رای قطعی و لازم‌الاجرای دیوان استنکاف کند، موجب انفصال‌ازخدمت و برخورد قضایی با او ایجاد می‌شود.

 حمایت

منتشر شده در یکشنبه, 28 مهر 1398 09:41

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت