سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 10 خرداد 1399-

محکومیت یک کودک‌آزار به اعدام در ملأعام

سایت حقوقیدیده بان هشتم : رییس‌کل دادگستری استان فارس گفت: کودک‌آزاری که در مردادماه امسال، به آزار و اذیت دختربچه‌ای در شیراز اقدام کرده بود، به اعدام در ملأعام محکوم شد.

حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی از محکومیت به اعدام در ملأعام برای کودک‌آزاری خبر داد که به آزار و اذیت دختربچه‌ای در شیراز اقدام کرده بود.
وی در این زمینه اظهار کرد: پرونده در وقت فوق‌العاده مورد رسیدگی قرار گرفت و متهم 25 ساله پرونده که در مرداد ماه امسال ضمن ربودن دختربچه 4 ساله‌ای در بیمارستان نمازی وی را مورد آزار و اذیت قرار داده بود پس از طی مراحل قانونی و برگزاری جلسه رسیدگی مطابق رأی صادره از شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس به اعدام در ملأعام و در محل ارتکاب جرم محکوم شد.
رییس‌کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه رأی صادرشده درباره این متهم به‌دلیل اذیت و آزار جسمی و روحی طفل خردسال است، افزود: اتهامات دیگری نیز متوجه این متهم بود و در حکم صادره مجازات‌های جداگانه‌ای برای سایر اتهامات وی تعیین شده است.
موسوی تصریح کرد: متهم این پرونده به لحاظ آدم‌ربایی به 15 سال حبس و همچنین از حیث جنبه عمومی بزه ایجاد مزاحمت برای بانوان به یک سال حبس و 74 ضربه شلاق محکوم شده است.
وی خاطرنشان کرد: رأی صادره قابلیت فرجام‌خواهی در دیوان عالی کشور را دارد.

 رعایت انضباط اداری و کاهش اوقات رسیدگی در حوزه‌های قضایی فارس
رییس‌کل دادگستری استان فارس همچنین در سفر یک روزه به شهرستان‌های کوار و فیروزآباد با بیان اینکه در بازرسی‌های وی، نظم و انضباط اداری و اوقات رسیدگی تنظیم‌شده برای رسیدگی به پرونده‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد، اظهار کرد: در این بازدیدها تأکید می‌شود که اوقات رسیدگی‌ها، نزدیک تعیین شود تا زمان رسیدگی‌ها کاهش پیدا کند.

وی افزود: در دوره جدید که ریاست قوه‌قضاییه شخصاً و به دور از هر گونه تشریفات در میان مردم حاضر شده و مستمع مشکلات مردمی هستند، ما نیز وظیفه داریم با حضور در بین مردم و مراجعان به دستگاه قضایی مشکلات را از نزدیک پیگیری کنیم.
موسوی با بیان اینکه تلاش خواهیم کرد نیازهای این دو حوزه قضایی از ابعاد مختلف به‌خصوص نیروی انسانی در بخش اداری و قضایی و همچنین ملزومات و مایحتاج لازم در راستای تقویت خدمت‌رسانی مرتفع شود، گفت: در همه بازدیدها موکداً بر حسن خلق همکاران قضایی و اداری تأکید داشته‌ایم و این موضوع را با جدیت و حساسیت ویژه توسط واحدهای نظارت و ارزشیابی قضات و حفاظت و اطلاعات دنبال می‌کنیم.
رییس‌کل دادگستری استان فارس همچنین در جمع کارکنان حوزه‌های قضایی قضایی کوار و فیرزآباد با اشاره به اینکه ارتقای ظرفیت نیروی انسانی در دستور کار مدیریت ارشد قضایی استان قرار دارد، ادامه داد: حجم کار و ورودی پرونده‌های قضایی و نیروهای انسانی به هیچ وجه متناسب نیست بنابراین نیازمند کار جهادی و حضور در محل کار در ساعات بعد از ظهر هستیم تا مطالبات مردمی و احقاق حقوق مراجعان در اسرع وقت محقق شود.
وی با تأکید بر اینکه احترام به مردم و تکریم ارباب رجوع باید سرلوحه کار همکاران در مجموعه قضایی باشد، خاطرنشان کرد: خدمت به مردم توفیق و نعمتی است که خداوند متعال به بندگان خاص عطا می‌فرماید که همکاران باید این نعمت الهی و شرایط و امکان ایجادشده در رفع نیازهای مردم را غنیمت شمرده و خدمت‌رسانی به مردم را  بر پایه عدل و داد و اخلاق اسلامی، اولویت و سرلوحه کار خود قرار دهند.

حمایت

منتشر شده در یکشنبه, 28 مهر 1398 09:45

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت