سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

دوشنبه, 07 بهمن 1398-

رییس دیوان عالی کشور : متولیان فرهنگ و حقوقدانان زمینه‌ساز کاهش مراجعات به دادگستری ها باشند

سایت حقوقیدیده بان هشتم : رییس دیوان عالی کشور، گفت: در برنامه‌ها و سیاست‌های مسئولان عالی قوه‌قضاییه کاهش حجم بالای ورودی پرونده به محاکم در دستور کار جدی قرارگرفته است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد مرتضوی‌مقدم در سفر خود به استان اصفهان هدف از این سفر را عرض خداقوت به همکارانش در دادگستری اصفهان اعلام و بیان کرد: یکی از مشکلات اساسی قوه‌قضاییه حجم بالای ورودی پرونده به محاکم است و در برنامه‌ها و سیاست‌های مسئولان عالی این قوه کاهش آن در دستور کار جدی قرارگرفته است.
به گزارش میزان، وی افزود: یکی از راهکارهای مؤثر در این راستا آن است که متولیان فرهنگ جامعه و حقوقدانان به میدان آمده و با ارشادات و راهنمایی‌های لازم برای مردم در مجامع مختلف باعث ارتقای سطح آگاهی‌های عمومی در زمینه‌های مختلف اجتماعی شده و زمینه‌ساز کاهش مراجعات به دادگستری‌ها شوند.
مرتضوی‌مقدم توجه به قسط و عدل را از دیگر مباحث مهم دانست و بیان کرد: بر اساس توصیه قرآنی که خداوند عامه مؤمنان را به برقراری قسط و عدل در زندگی دعوت کرده، ضروری است همگان قائل به قسط و رعایت اخلاق حسنه در زندگی شوند و در این صورت است که می‌توان شاهد کاهش آمار ورودی به محاکم و دادگستری‌ها باشیم.
رییس دیوان عالی کشور در حاشیه این سفر در جمع قضات محاکم تجدیدنظر استان اصفهان بر دقت و سرعت در تحریر و نگارش آرا از تمامی جهات، تأکید و خاطرنشان کرد: رأی دادگاه‌های تجدیدنظر یک رأی عالی محسوب می‌شود و باید قضات شریف این محاکم ضمن احقاق حق، آرای سلیس، گویا و جامع صادر کنند که هم از اتقان بالا برخوردار باشد و هم دارای جنبه آموزشی باشد تا راهنمای قضات بدوی و حتی قابل‌استفاده و بهره‌برداری آموزشی در دانشگاه‌ها و برای کارآموزان قضایی باشد.
 گفتنی است رییس دیوان عالی در بدو ورود به اصفهان با حضور در گلستان شهدا و قرائت فاتحه، مزار شهدای دفاع مقدس را زیارت کرده و پس‌ازآن در مسجد الغفور اصفهان در جمع مردم، حاضر و با برگزاری ملاقات عمومی از نزدیک با مردم دیدار و به سؤالات آن‌ها پاسخ داد. همچنین در پایان این سفر مرتضوی‌مقدم از آسایشگاه جانبازان استان اصفهان بازدید و ضمن دعای خیر، از درگاه خداوند متعال آرزوی سلامتی برای غیورمردان و یادگاران هشت سال 
دفاع مقدس کرد.
حمایت
منتشر شده در یکشنبه, 12 آبان 1398 09:54

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت