سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

دوشنبه, 07 بهمن 1398-

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تاکید کرد حفاظت و صیانت از اراضی و املاک وقفی با تثبیت مالکیت

سایت حقوقیدیده بان هشتم : رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک فی مابین این سازمان و سازمان اوقاف و امور خیریه بر حفاظت و صیانت از اراضی و املاک وقفی با تثبیت مالکیت آن‌ها تاکید کرد.

دکتر خدائیان معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک فی مابین این سازمان و سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: صدور سند کاداستری برای اراضی وقفی فاقد سند رسمی و اراضی که دارای سند دفترچه‌ای هستند زمینه ساز حفاظت و صیانت از اراضی مذهبی و اوقافی است.
معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ضمن گرامی داشت یوم الله ۱۳ آبان بیان داشت: یکی از دغدغه‌های سازمان ثبت اسناد سند دار کردن اراضی ملی، منابع طبیعی، دولتی و وقفی است، زیرا که سود جویان طمع بیشتری به آن‌ها دارند.
وی ضمن بیان این موضوع که حدود ۴۵ درصد از اراضی وقفی فاقد سند رسمی است و مابقی آن هم بر اساس قانون حدنگار تهیه نشده و فاقد سند کاداستری (تک برگ) است اظهار کرد: این تفاهم نامه زمینه‌ای را فراهم می‌کند تا دو سازمان ثبت اسناد و املاک و اوقاف و امورخیریه با تهیه نقشه‌های لازم و جانمایی و تثبیت آن‌ها در بانک جامع املاک شرایط را برای تسریع در صدور سند کاداستری (تک برگ) برای اراضی و املاک وقفی فراهم کنند.
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در خصوص تخصیص شناسه حقوقی در امور اوقافی گفت: با توجه به همکاری خوبی که بین دو سازمان وجود دارد شناسه حقوقی به مساجد، حسینیه‌ها و اشخاصی که تحت نظارت سازمان اوقاف هستند تخصیص داده شده است.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد: این تفاهم نامه زمینه همکاری بیشتری را بین دو سازمان فراهم کند تا بتوان هر چه بیشتر از املاک و اراضی اوقافی حفاظت و صیانت کرد.
هم چنین در ابتدای این جلسه حجت‌الاسلام سید مهدی خاموشی نماینده، ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه ضمن ضروری دانستن همکاری بین دو سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و اوقاف و امور خیریه گفت: با تثبیت مالکیت اراضی و املاک وقفی بر اساس قانون حدنگار و صدور سند کاداستری (تک برگ) برای آن‌ها بیش از پیش می‌توان از این بیت المال مسلمین حفاظت کرد.
به گزارش میزان، وی گفت: با امضاء این تفاهم نامه و تثبیت مالکیت اراضی و املاک اوقافی می‌توان دست کسانی را که از عدم وجود سند مالکیت برای این دارایی‌ها سودجویی می‌کنند کوتاه کرد.
حمایت
منتشر شده در سه شنبه, 14 آبان 1398 10:11

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت