سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 13 تیر 1399-

روی خط خبر

سایت حقوقیدیده بان هشتم : دستگیری و معرفی به زندان مدیر سابق گمرک بندر امیرآباد  
رییس‌کل دادگستری استان مازندران از دستگیری و معرفی به زندان مدیر سابق گمرک بندر امیرآباد  خبر داد. حجت‌الاسلام محمدصادق اکبری از اجرای حکم محکومیت مدیر سابق گمرک بندر امیرآباد خبر داد و بیان کرد: قاسم شریفی مدیرسابق گمرک بندرامیرآباد، که در راستای اجرای حکم محکومیتش، در سال ۱۳۹۴ تحت تعقیب قرار گرفته بود، دستگیر شد. وی با بیان اینکه رسیدگی به پرونده این فرد با شکایت چهار شاکی در دستور کار دادگستری استان مازندران قرار گرفت، اظهار کرد: این فرد به جرم ارتشا به مبلغ بیش از پانصد میلیون تومان به چهار فقره هفت سال و نیم حبس، شلاق، انفصال از خدمات دولتی و پرداخت جزای نقدی معادل مبلغ رشوه محکوم شده و متواری بود و با دخالت و همکاری موثر همکاران حفاظت اطلاعات دادگستری استان مازندران، دستگیر و جهت تحمل محکومیت به زندان آمل معرفی شد.


پیشگیری از ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز با اجرای طرح هادی
رییس‌کل دادگستری استان آذربایجان شرقی از اجرای طرح هادی روستاهای این استان با هدف پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز خبر داد. موسی خلیل‌اللهی در جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی دادگستری استان آذربایجان شرقی با اشاره به نامه معاون قضایی دادستان کل کشور در خصوص تخلفات صورت‌گرفته و بناهای غیرمجاز احداثی در امر ساخت و ساز در روستاهای سراسر کشور، تهیه و اجرای طرح هادی روستایی را از وظایف و اهداف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی‌ طبق اساسنامه و قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی عنوان و بر اجتناب سازمان‌ها و شرکت‌های خدمات‌رسان از ارایه خدمات به ساخت و سازهای غیرمجاز در محدوده روستا تأکید کرد. وی همچنین بر تهیه امکانات و تجهیزات لازم از جمله بالگرد آب‌پاش توسط سازمان محیط زیست استان جهت استفاده در اطفای حریق احتمالی جنگل‌ها و مراتع ارسباران تأکید کرد. رییس‌کل دادگستری استان آذربایجان شرقی، عدم اجرای کامل قانون حدنگار (کاداستر) در کشور را یکی از نقاط ضعف سازمان‌های دولتی در نگهداری از اموال و اراضی دولت دانست .


کاهش قابل توجه پرونده‌های مسن در استان البرز
رییس‌کل دادگستری استان البرز از کاهش قابل توجه پرونده‌های مسن در این استان خبر داد. حسین فاضلی در نشست شورای معاونان دادگستری استان البرز اظهار کرد: با تشکیل کارگروه کاهش پرونده‌های مسن در استان البرز و اقدامات انجام‌شده در ماه‌های اخیر، تعداد این پرونده‌ها کاهش قابل توجهی داشته است. وی از اولویت‌های مهم دادگستری را کاهش پرونده‌های مسن عنوان کرد و گفت: با تشکیل کارگروه کاهش پرونده‌های مسن در استان و اقدامات انجام‌شده در ماه‌های اخیر، تعداد این پرونده‌ها کاهش قابل توجهی داشته ولی امیدواریم با ادامه این روند، تحولی بزرگ را تا پایان سال در زمینه پرونده‌های مسن استان البرز داشته باشیم.

حمایت

منتشر شده در چهارشنبه, 22 آبان 1398 13:24

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت