سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 14 تیر 1399-

ارسال اسامی ۱۵ شرکت متخلف ارزش‌افزوده به دادستانی

سایت حقوقیدیده بان دهشتم : معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی، گفت: ۷۰۰ شرکت در حوزه سرویس‌های ارزش‌افزوده فعالیت دارند که تخلف ۱۰ تا ۱۵ مورد از آن‌ها به دادستانی اعلام‌شده است.

جواد جاویدنیا در رابطه با سرویس‌های ارزش‌افزوده اظهار کرد: لیست شکایت از ۷۰۰ شرکت فعال درزمینه سرویس‌های ارزش‌افزوده را تحویل ما دادند. وی گفت: طبق دستور صادرشده به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط اعلام کردیم که قبل از هر اقدامی باید چک شود که آیا مجرای تصمیم‌گیری‌ها درست است و یا خیر، زیرا شورای عالی فضای مجازی مصوبه‌ای دارد که تصمیم‌گیری و برخورد با هرگونه تخلفی در حوزه ارزش‌افزوده را به کارگروهی با ریاست وزارت ارشاد و عضویت دستگاه‌های دیگر واگذار کرده است.
وی بابیان اینکه ۷۰۰ شرکت در حوزه ارزش‌افزوده فعالیت دارند، گفت: جوی ایجاد کرده‌اند که سرویس‌های ارزش‌افزوده یک بستری فراهم کرده‌اند که ۹۰ درصد آن کلاهبرداری است و باید متوقف شود، این در حالی است که تاکنون تخلفات ارسال‌شده به دستگاه قضایی مربوط به تخلفات ۱۰ تا ۱۵ شرکت است که فرآیند رسیدگی آن در حال انجام است و هنوز به نتیجه‌ای نرسیده است. معاون دادستان کل کشور، در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران بیان کرد: آمار اولیه‌ای به ما اعلام شد که حدود ۷۰۰ شرکت در حوزه ارزش‌افزوده فعالیت دارند و ۲۰ تا ۳۰ هزار نفر در این شرکت‌ها شاغل هستند. جاویدنیا گفت: توقف فعالیت این شرکت‌ها با تعداد زیادی کارمند برای دادستانی کل کشور در سال رونق تولید مشکل است، به همین دلیل در اولین اقدام دستور دادیم که بررسی شود آیا اعداد اعلام‌شده در رابطه با تعداد شرکت‌ها و کارکنان درست است و یا خیر، اما در نامه ارسالی ما به‌هیچ‌وجه عنوان نشده است که اعداد و ارقام مخفی بماند. وی گفت: همچنین گفته شد که دادستانی دستور داده است که پیامک دومرحله‌ای ارزش‌افزوده برای افراد ارسال نشود که این صحبت‌ها کاملاً خلاف واقع است و ما تأکید داشتیم که پیامک‌های اعتبارسنجی دو مرحله سختگیرانه‌تر اجرا شود.
معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی بیان کرد: قطعاً در هر فضایی اگر جرمی رخ دهد دادستانی کل کشور و قوه قضاییه برخورد قاطع خواهند کرد. جاویدنیا بیان کرد: جوسازی در این رابطه به‌هیچ‌وجه کمکی به اجرای عدالت نمی‌کند و هرکسی که تخلفی انجام دهد به آن رسیدگی می‌شود. وی تأکید کرد: با نامه‌ای که ما به وزارت ارتباطات ارسال کردیم تأکید داشتیم که در این حوزه باید شفاف‌سازی انجام شود.
حمایت
منتشر شده در شنبه, 02 آذر 1398 10:11

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت