سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

چهارشنبه, 30 بهمن 1398-

روی خط خبر

سایت حقوقیدیده بان هشتم : فعالیت ۵۰۰ تیم نظارتی برای عدم افزایش قیمت کالا در کشور
وزیر دادگستری از فعالیت ۵۰۰ تیم نظارتی باهدف عدم افزایش قیمت کالا در کشور خبر داد. سید علیرضا آوایی بابیان اینکه باید از گرانی کالا ناشی از افزایش قیمت بنزین جلوگیری شود، اظهار کرد: بعد از افزایش قیمت بنزین جلسات متعددی با ستاد تنظیم بازار برگزارشده تا با انجام برنامه‌های مختلف از افزایش قیمت کالا جلوگیری شود. وی با اشاره به نقش تیم‌های نظارتی در عدم افزایش قیمت کالا در کشور گفت: تعداد تیم‌های نظارتی در کل کشور حضوری فعال داشته و به بیش از ۵۰۰ تیم رسیده‌اند و تعزیرات نقش پررنگ و حضور مستمری در بازار دارد تا از افزایش قیمت کالا جلوگیری کنند.
وزیر دادگستری با تأکید بر تلاش برای کاهش زیان به مردم بعد از افزایش قیمت بنزین بیان کرد: باید کاری کنیم فواید این طرح به مردم رسیده و از زیان رسیدن به مردم که ممکن است از طریق عدم حضور و برنامه‌ریزی مسؤولین شکل گیرد، جلوگیری شود. آوایی با اذعان به اینکه تعزیرات نباید هیجانی در خصوص افزایش قیمت بنزین برخورد کند، تصریح کرد: نباید کاری کنیم که خدای‌نکرده ظلمی به مردم شود و یا اگر گزارشی به دست تعزیرات رسید باید بعد از بررسی‌های لازم در آن خصوص تصمیم‌گیری شود به همین دلیل موارد، مورد به مورد در ستاد تنظیم بازار بررسی می‌شود.

دو هزار و ۶۸۹ فقره پرونده تخلف برای یک شرکت خودروساز
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران، گفت: از ابتدای سال ۹۷ تاکنون در مورد یک شرکت خودروساز حدود دو هزار و ۶۸۹ فقره پرونده واصل‌شده که از این تعداد برای هزار و ۳۴۵ فقره حکم صادرشده است.
محمدعلی اسفنانی، بیان کرد: از ابتدای سال ۹۷ تاکنون، در مورد یک شرکت خودروساز ملی حدود دو هزار و ۶۸۹ فقره شکایت به تعزیرات واصل‌شده که با تشکیل پرونده، از این تعداد در مورد هزار و ۳۴۵ فقره حکم صادرشده است. وی بابیان اینکه تخلفات این شرکت خودروسازی، گرانفروشی، عدم تحویل به‌موقع خودرو (عدم انجام تعهد) و تقلب بوده است، گفت: مابقی پرونده‌های این شرکت خودروسازی نیز در حال رسیدگی است.
همچنین مدیرکل سازمان تعزیرات شهر تهران گفت: گزارشات محدودی از افزایش نرخ کرایه توسط مسافربرهای شخصی رسیده که سازمان به این تخلفات ورود خواهد کرد.
اسفنانی اظهار کرد: سازمان تعزیرات حکومتی از لحظه اجرای طرح اصلاح نرخ بنزین و با توجه به‌احتمال سوءاستفاده سودجویان از این شرایط، اقدامات خود را آغاز کرد. وی با اشاره به افزایش دو برابری تعداد گشت‌های تعزیراتی در سطح شهر گفت: روز چهارشنبه مقرر شد تعداد گشت‌هایی که به دو برابر رسیده بودند در دو شیفت صبح و عصر در بازار حاضر شوند.
مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران تأکید کرد: نیروهای گشت تعزیرات فقط با ماشین گشت آرم‌دار و چراغ گردان در بازار حاضر می‌شوند، لذا مردم در جریان باشند اگر کسی بدون این مشخصات ادعای تعزیراتی کرد سودجوست و باید به مقامات پلیس معرفی شود. وی یادآور شد: سازمان تعزیراتی دائماً بازار را رصد و پیمایش می‌کند اما تا زمانی که تصمیم جدیدی از ناحیه دولت در خصوص افزایش قیمت سوخت اتخاذ نشود رویکرد تشدید نظارتی را ادامه خواهیم داد.
اسفنانی از افزایش ساعات گشت تعزیراتی خبر داد و گفت: گشت‌های تعزیرات در ساعاتی از شب هم آماده حضور در محل بازار هستند. وی همچنین از همکاری سازمان تعزیرات با دادستانی تهران سخن گفت و افزود: مقررشده که این همکاری به نحو احسن ادامه پیدا کند و تا زمان تصمیم‌گیری جدید دولت ادامه خواهد یافت.
اسفنانی در رابطه با نظارت بر کرایه مسافرکش‌های شخصی گفت: گزارشات محدودی از افزایش قیمت کرایه آن‌هم مربوط به مسافرکش‌های شخصی رسیده که باید بگویم مسافرکشی رانندگان خودروی شخصی بدون دریافت مجوز غیرقانونی است و مراجع متولی باید جلوی این کار را بگیرند و حتی مانع از فعالیت آن‌ها شوند. مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی شهر تهران تصریح کرد: سازمان تعزیرات در هر نقطه عرضه کالا و خدمات به مباحث گرانفروشی، کم‌فروشی، احتکار، تقلب، قاچاق و امثال آن ورود و با متخلفان برخورد می‌کند.
وی گفت: متخلفان درزمانی که شاکی خصوصی است ضمن پرداخت جریمه باید خسارت وارده به شاکی را هم بپردازند و در مواردی که امکان این کار وجود نداشته باشد طبق قانون باید دو تا پنج برابر آنچه فروخته‌اند جریمه بپردازند.

فعالیت ۹۲ هزار نفر در سامانه سجام
دبیر ارتقا آگاهی عمومی، اطلاع‌رسانی و افکار سنجی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه از همکاری ۹۲ هزار نفر در کشور در قالب دیده‌بان پیشگیری برای کاهش آسیب‌های اجتماعی با قوه‌قضاییه خبر داد.

مهدی افتخاری، که برای شرکت در همایش هنرمندان، اصحاب رسانه و روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی استان گلستان به گرگان سفرکرده است، گفت: ۹۲ هزار نفر در کشور در قالب دیده‌بان پیشگیری برای کاهش آسیب‌های اجتماعی با قوه‌قضاییه همکاری می‌کنند. دبیر ارتقا آگاهی عمومی، اطلاع‌رسانی و افکار سنجی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه در گرگان با اشاره به راه‌اندازی سامانه سجام در این معاونت، اظهار کرد: این سامانه بزرگ‌ترین شبکه مردمی و نخبگانی کشور است که در آن افراد می‌توانند آسیب‌های اجتماعی و جرائم را بدون این‌که مشخصات آن‌ها فاش شود در کوتاه‌ترین زمان به عالی‌ترین مقامات کشور گزارش دهند. افتخاری بابیان این‌که راه‌اندازی سامانه سجام، خدمت مردم به مردم و مطالبه گری از مسئولان برای مردم است، افزود: این سامانه هم کنون ۹۲ هزار نفر در کشور عضو دارد که هزار نفر آن‌ها از استان گلستان هستند. دبیر ارتقا آگاهی عمومی، اطلاع‌رسانی و افکار سنجی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه بابیان این‌که دستگاه قضایی در قالب نهضت پیشگیری و همت همگانی به دنبال استفاده از ظرفیت نخبگان، هنرمندان و رسانه‌ها برای پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی است، تصریح کرد: در همین راستا نخستین آلبوم موسیقی در قوه‌قضاییه با عنوان چراغ شب و با موضوع آسیب‌های اجتماعی را تهیه کردیم که در گلستان رونمایی شد. وی به برگزاری جشنواره‌های ایده‌ها و فرصت‌ها نیز اشاره کرد و افزود: سال گذشته هنرمندان جوان و نوجوان ۳۷۰ ایده، فیلم‌نامه و طرح‌های ابتکاری در راستای پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی به دبیرخانه این معاونت در قوه‌قضاییه ارائه دادند.
افتخاری در ادامه سخنان خود با قدردانی از تلاش‌های دادگستری گلستان به‌منظور افزایش تعامل با هنرمندان و اصحاب رسانه گفت: برگزاری این نشست‌ها بستر را برای همسویی و استفاده از ظرفیت هنرمندان برای افزایش آگاهی‌های حقوقی جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی کمک می‌کند.

حمایت

منتشر شده در یکشنبه, 03 آذر 1398 13:52

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت