سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 13 تیر 1399-

آتش زدن واحد ثبتی «صدرا» مشکلی برای اسناد ایجاد نکرده است

سایت حقوقیدیده بان هشتم : رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، گفت: در جریان اغتشاشات اخیر عده‌ای آشوبگر اقدام به آتش‌زدن ساختمان واحد ثبتی شهرک صدرا کردند که مشکلی ازلحاظ صدور اسناد و بخصوص اسناد مالکیت وجود ندارد.

ذبیح‌الله خداییان در جمع اعضای جدید شورای عالی سردفتران، اظهار کرد: در جریان اغتشاشات اخیر عده‌ای آشوبگر اقدام به آتش‌زدن ساختمان واحد ثبتی شهرک صدرا در استان فارس کردند، اما به لحاظ اینکه پرونده‌های آن واحد اسکن شده بودند و فایل مربوطه در سرورهای استان و سازمان موجود است لذا مشکلی ازنظر صدور اسناد و بخصوص اسناد مالکیت وجود ندارد، زیرا کلیه اوراق پرونده اسکن و به‌روزرسانی شده بودند.
به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، وی افزود: چنانچه پرونده‌ها اسکن نمی‌شدند برای مردم مشکل ایجاد می‌شد لذا ضروری است دفاتر موجود در دفاتر اسناد رسمی هر چه سریع‌تر با کمک کانون‌ها اسکن و فایل آن‌ها در سرورهای سازمان ذخیره شود.
خداییان، شورای عالی سردفتران را پل ارتباطی کانون‌های سردفتران در کشور دانست و عنوان کرد: در شورای عالی سردفتران لازم است مسائل و مشکلات کانون‌ها مطرح و نسبت به ارائه راه‌حل‌های کاربردی اقدام شود. وی اضافه کرد: اخیراً عده‌ای در فضای مجازی و حقیقی ادعا می‌کنند که همه سردفتران از درآمدهای غیرمتعارف برخوردارند درحالی‌که این در مورد اکثریت قریب به‌اتفاق سردفتران صحت ندارد و اگر افرادی باشند که درآمدهای بالایی دارند تعدادشان بسیار اندک است در مقابل تعداد زیادی هستند که درآمد لازم را برای اداره دفتر ندارند، بر این اساس لازم است کانون‌های سردفتران مستند به آمار و ارقام پاسخ این افراد را بدهند و روشنگری لازم را داشته باشند.
خداییان ازجمله وظایف کانون‌های سردفتران را نظارت بر دفاتر اسناد رسمی و معرفی افراد متخلف به مراجع قضایی و انتظامی دانست و یادآور شد: ما نباید اجازه دهیم معدود افرادی به حیثیت قشر شریف سردفتران لطمه بزنند. وی گفت: اگر سردفتر یا دفتریاری مرتکب جعل شود قطعاً صلاحیت مشاغل مذکور را نخواهند داشت، زیرابه اعتماد مردم نسبت به دفاتر اسناد رسمی لطمه می‌زند.
رییس سازمان ثبت ادامه داد: یکی از مشکلات جامعه ترویج معاملات با اسناد عادی است که متأسفانه برخی از دستگاه‌ها بدون توجه به آثار منفی آن با مصوباتی که دارند به این امر دامن می‌زنند، لذا از جامعه سردفتران خواستند تا ضمن فرهنگ‌سازی استفاده از سند رسمی در معاملات، مسئولان امر را در جریان مزایای استفاده از سند رسمی و مقررات ترویج اسناد عادی قرار دهند.
حمایت
منتشر شده در چهارشنبه, 06 آذر 1398 12:22

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت