سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 18 مرداد 1399-

زمینه‌سازی برای پیشگیری از تخلفات و جرایم احتمالی در انتخابات

سایت حقوقیدیده بان هشتم : رییس‌کل دادگستری استان اصفهان از زمینه‌سازی برای پیشگیری از تخلفات و جرایم احتمالی در انتخابات خبر داد.

محمدرضا حبیبی در جلسه ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی استان اصفهان، از رصد همه‌جانبه در راستای صحت و سلامت برگزاری انتخابات توسط اعضای این ستاد که نماینده دستگاه‌ها و سازمان‌های مسئول در برگزاری انتخابات هستند، خبر داد و بیان کرد: از جمله مصوبات این نشست، دقت و رصد کامل در عدم استفاده از امکانات دستگاه‌های دولتی و مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها در تبلیغات نامزدهای انتخاباتی توسط دستگاه‌های نظارتی مربوط به صورت جدی بود که در صورت مشاهده هر گونه تخلف و اعلام گزارش، تعقیب قضایی صورت خواهد پذیرفت.
وی افزود: همچنین مقرر شد مکان‌های مناسب و کافی جهت نصب پوستر و بنرهای تبلیغاتی از سوی شهرداری تعیین و کمیته‌ای نیز تشکیل شود تا در زمان اعلام رسمی شروع تبلیغات، نظارت لازم در این خصوص معمول شود.
رییس‌کل دادگستری استان اصفهان گفت: با عنایت به ممنوعیت راه‌اندازی و حرکت کارناوال‌های تبلیغاتی توسط نامزدها و اینکه این امر باعث ایجاد سد معبر یا اخلال در نظم و آسایش عمومی می‌شود مقرر شد که در جلسات توجیهی تذکرات لازم به کاندیداها در این خصوص داده شود. موسی خلیل‌اللهی، رییس‌کل دادگستری استان آذربایجان ‌شرقی نیز در همایش هیأت‌های نظارت شهرستان‌ها و بخش‌های این استان از ابلاغ دستورالعملی برای تشکیل ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی از سوی رییس قوه‌قضاییه خبر داد.
وی با بیان اینکه از طرف ریاست قوه‌قضاییه دستورالعملی برای تشکیل ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی ابلاغ شده است، گفت: ریاست این ستاد با رییس‌کل دادگستری استان و دبیری آن با معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان است.
رییس‌کل دادگستری استان آذربایجان ‌شرقی، اهداف ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی را رصد و پالایش مستمر فعالیت‌های انتخاباتی عنوان کرد و یادآور شد: اتخاذ تدابیر پیشگیرانه از جرایم انتخاباتی باید در این ستاد مورد توجه قرار گیرد.
خلیل‌اللهی با تاکید بر اینکه اولویت دستگاه قضایی در مواجهه با تخلفات انتخاباتی، توجیه و ارشاد است، تصریح کرد: پس از ارشاد، انذار و در مرحله بعدی تشکیل پرونده برای متخلفان انتخاباتی است و همه مکلف به رعایت قانون هستند.
حمایت
منتشر شده در شنبه, 09 آذر 1398 09:47

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت