سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

چهارشنبه, 30 بهمن 1398-

پیگرد قضایی دستگاه‌های مسئول در صورت اجرا نکردن دقیق قانون هوای پاک

سایت حقوقیدیده بان هشتم :دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اصفهان بر الزام دستگاه‌های مسئول در اجرای دقیق قانون هوای پاک تاکید کرد و گفت: هر دستگاه مسئولی که در این رابطه مرتکب تخلف از وظایف مقرر در قانون هوای پاک شود، مورد پیگرد قضایی قرار خواهد گرفت.

علی اصفهانی بیان کرد: با استقرار و افزایش میزان آلودگی هوا در روز‌های اخیر در کلان‌شهر اصفهان، نشستی با حضور مدیران دستگاه‌های مسئول تشکیل شد تا مفاد قانون هوای پاک مصوب سال ۱۳۹۶ مجلس شورای اسلامی و وظایف قانونی هر دستگاه مورد توجه قرار گرفته و با اخذ نظرات و پیشنهادات، ضمن تذکر و یادآوری مفاد این قانون، علل و عوامل این مشکل بررسی شود. وی افزود: مباحث زیست‌محیطی از جمله حقوق شهروندی است که دادستان به عنوان مدعی‌العموم، وظیفه خود می‌داند تا برای حفظ و رعایت آن به موضوع ورود پیدا ‌کند. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اصفهان، نتایج برگزاری این جلسه را قابل قبول ارزیابی کرد و ادامه داد: با مرور قانون هوای پاک و جمع‌بندی نظرات اعضا، مصوباتی به تصویب رسید که امید است با اجرایی شدن آن شاهد رفع و کاهش میزان آلاینده‌های زیست محیطی باشیم. اصفهانی، تأمین سوخت یورو ۴ در تمامی مناطق و توسعه و تقویت سیستم‌های حمل و نقل عمومی، استانداردسازی موتورخانه‌های ادارات و مراکز بزرگ، تقویت سیستم‌های هواشناسی و تقویت ایستگاه‌های سنجش آلایندگی، بهره‌برداری سریع از طرح مطالعاتی و اعلام آن از سوی شهرداری و محیط زیست به دستگاه‌ها را به عنوان مهمترین این مصوبات اعلام کرد.
وی بر الزام دستگاه‌های مسئول در اجرای دقیق قانون هوای پاک تاکید و تصریح کرد: بی‌شک با توجه به اهمیت موضوع، هر دستگاه مسئولی که در این رابطه مرتکب تخلف از وظایف مقرر در قانون هوای پاک شود، مورد پیگرد قضایی قرار خواهد گرفت.
حمایت
منتشر شده در یکشنبه, 15 دی 1398 12:39

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت