سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 04 بهمن 1398-

آیا می‌توان آب و برق همسایه‌ای که شارژ نمی‌دهد را قطع کرد؟

سایت حقوقیدیده بان هشتم: بر اساس قانون اگر همسایه‌ای شارژ آب و برق خود را پرداخت نکند، هیات‌مدیره ساختمان می‌تواند با شرایطی، انشعاب‌های او را قطع کند.گاهی اوقات پیش می‌آید که یکی از همسایگان از پرداخت پول شارژ ساختمان خودداری می‌کند اما سوالی که اینجا پیش می‌آید این است که آیا مدیر ساختمان می‌تواند انشعاب‌های همسایه‌ای که پول شارژ را نمی‌دهد، قطع کند یا خیر؟ بر اساس ماده ۱۰ قانون تملک آپارتمان‌ها و تبصره یک الحاقی این ماده، در صورت امتناع یکی از همسایگان از پرداخت شارژ خود، هیات‌مدیره ساختمان می‌تواند با فرد خاطی از طریق قطع کردن انشعاب‌های او مقابله کند. بر این اساس، هرگاه فردی شارژ خود را پرداخت نکند، هیات مدیره ساختمان می‌تواند برای او اظهارنامه با ذکر مبلغ بدهی و صورت ریز آن را تهیه کند و فرد خاطی باید ظرف مدت زمان ۱۰ روز از تاریخ ابلاغ اظهارنامه سهم بدهی خود را پرداخت کند. در غیر این صورت مدیر ساختمان می‌تواند انشعاب‌های مشترک او مانند شوفاژ، آب گرم، برق، گاز و تهویه را قطع کند. اگر پس از قطع انشعابات مالک اقدام به تسویه حساب نکند، اداره ثبت محل وقوع آپارتمان به تقاضای مدیر یا هیات مدیره، اظهارنامه‌ای به فرد خاطی می‌دهد و پس از آن اجراییه صادر خواهد شد.

روزنامه حمایت

منتشر شده در شنبه, 21 دی 1398 10:40

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت