سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 02 اسفند 1398-

بازنگری در مجازات حبس دستور کار جدی قوه‌قضاییه است

سایت حقوقیدیده بان هشتم : رییس قوه‌قضاییه بابیان اینکه «قانون»، ابزار قاضی است و باید در قوانین مربوط به حبس بازنگاه جدی شود،‌ گفت: به دنبال ایجاد تعادل در این موضوع هستیم و بازنگاه درباره حبس در دستور کار قوه‌قضاییه قرارگرفته است.

به گزارش روابط عمومی قوه‌قضاییه، اعضای «کمیسیون وزرای دادگستری و معاونان پارلمانی و حقوقی ادوار» شامگاه دوشنبه ۱۴ بهمن با آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی دیدار کردند.
 رییس قوه‌قضاییه در این دیدار بابیان اینکه اگر بر روی «محوریت قانون» توافق نکنیم کار سخت می‌شود، تاکید کرد: باید همه جریانات، توافق کنند که کشور در همه حوزه‌ها بر اساس «قانون» پیش برود و همه حقوق را رعایت کنند. البته این به‌منزله آن نیست که قانون در همه‌جا کامل است بلکه منظور این است که «قانون ناقص» بهتر از بی‌قانونی و «رفتار سلیقه‌ای» است. آیت‌الله رئیسی یکی از دستور کارهای ضروری مجلس یازدهم را بازنگری در برخی مواد آیین دادرسی عنوان کرده و افزود: در بازنگری قوانین، حبس باید مربوط به جرائمی باشد که واقعاً به این مجازات نیاز است در غیراینصورت لازم است از مجازات‌های بازدارنده دیگر غیر از حبس استفاده کنیم.
در ابتدای این دیدار اعضای کمیسیون به بیان نقطه نظرات خود در رابطه با دستگاه قضایی کشور پرداخته و با استقبال از تأکید قوه‌قضاییه بر «قانون‌گرایی و حاکمیت نگاه حقوقی»، نسبت به تحولات قوه‌قضاییه در دوره اخیر ابراز خوش‌بینی کردند. گفتنی است در این دیدار آقایان و خانم‌ها سید علیرضا آوایی، ابراهیم احدی، غلامحسین الهام، الهام امین‌زاده، مصطفی پورمحمدی، محمد اسماعیل شوشتری، سید محمدعلی ابطحی، سید محمد اصغری، حسین‌علی امیری، مجید انصاری، فاطمه بداغی، لعیا جنیدی و سید احمد موسوی حضور داشتند.
حمایت
منتشر شده در یکشنبه, 20 بهمن 1398 09:18

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت