سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

پنج شنبه, 14 فروردين 1399-

روی خط خبر

سایت حقوقیدیده بان هشتم : تجلیل از قضات و کارکنان اداری دادگستری استان تهران 
مراسم تجلیل از کارکنان قضایی و اداری بازنشسته دادگستری استان تهران با حضور رییس کل دادگستری استان تهران برگزار شد.

محمدجواد حشمتی مهذب در مراسم تجلیل از بازنشستگان دادگستری استان تهران ضمن تبریک به مناسبت ایام الله دهه فجر، اظهار کرد: خون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی رنگ و رخوت و بالندگی قابل توجهی را به نظام و انقلاب و ما هدیه کرد و ما نیز مفتخریم ادامه دهنده راه این عزیزان و شهدای والامقام و گرانقدر هستیم. وی گفت: شاهد هستیم انقلاب اسلامی در طول این چهاردهه از خون‌های پاک و مقدس بهره‌مند بود، خون‌هایی که در طول این ایام همیشه پای این انقلاب و شجره طیبه جاری و ساری بوده است و موجب تنومندی و تقویت این نظام و انقلاب شده است.
به گزارش میزان، رییس کل دادگستری استان تهران در ادامه تصریح کرد: علیرغم تنگنا‌های دشمن و تحریم‌های اقتصادی که ایجاد و به نظام تحمیل کردند، اما این انقلاب و نظام برکات قابل توجهی داشته است که برای همه نسل‌ها و قرن‌ها قابل ستایش بوده و خواهد بود. وی خطاب به بازنشستگان دادگستری تهران افزود: با پیگیری‌ها و تلاش‌هایتان خدمات ارزشمند و ماندگاری را نصیب این انقلاب و نظام کرده‌اید و در لباس مقدس بازنشستگی با کمک‌های فکری و مساعدت‌های مختلف باز هم در خدمت نظام و انقلاب خواهید بود و نظام از وجود شما بهره‌مند خواهد شد.
حشمتی مهذب با بیان اینکه سرمایه‌های انسانی مایه مباهات یک کشور است، تصریح کرد: نظام ما نیز مشحون از سرمایه‌های انسانی ارزشمند است که خدمات بسیار درخشان ارائه کرده و خواهد کرد. رییس کل دادگستری استان تهران خطاب به بازنشستگان حاضر عنوان کرد: تکریم باید در تمام شئون دستگاه قضایی ساری و جاری باشد و فرهنگ ما نیز این اقتضا را دارد که بازنشستگان قابل احترام هستند و باید در دادگستری با توجه کامل به آن عمل کنیم و توصیه دارم که به مشکلات و خواسته‌های تمام مجموعه باید بدرستی توجه شود. وی افزود کرد: بازنشستگان می‌توانند با ایده هایشان و تجربیاتشان بر‌ای بهبود وضعیت و تسهیل در کار‌ها و رفع اطاله دادرسی و مشکلات موجود به اشکال مختلف ما را یاری کنند. گفتنی است در پایان این مراسم از ۲۱ نفر قضات و ۶۰ نفر از کارکنان تجلیل بعمل آمد.

 پاسخگویی مسئولین قضایی در راهپیمایی 22 بهمن
همچنین دادگستری کل استان تهران امکان برقراری ارتباط با مسئولین قضایی و ارتقا آگاهی حقوقی مردم  همزمان با راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن در تهران با برپایی غرفه های فرهنگی و حقوقی را  ایجاد کرد.  دستگاه قضایی در گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و مغتنم شمردن فرصت حضور جمع کثیر مردم با برپایی غرفه های حقوقی ضمن ایجاد فرصت برای دریافت نقطه نظرات مردم در خصوص عملکرد قوه‌قضاییه در مسیر دستیابی به الگوی ایران قوی نسبت به ارائه مشاوره حقوقی و همچنین افزایش آگاهی حقوقی مردم تلاش خواهد کرد. در این غرفه ها مردم می توانند درخواست دیدار با مسئولین قوه‌قضاییه، رییس کل و مدیران دادگستری استان تهران را نیز ارائه  کنند.


 توقف در 9 ایستگاه متروی تهران «بر مدار قانون»
دادگستری کل استان تهران همچنین به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اقدام به برگزاری ایستگاه مشاوره و پاسخگویی به سوالات حقوقی مردم در 9 ایستگاه مترو شهر تهران کرده است. «برمدار قانون» عنوان ایستگاه های مشاوره حقوقی است که مردم 

می توانند، دانش و آگاهی حقوقی  خود را افزایش داده و در ضمن آن در حضور کارشناسان مجرب، پاسخ سوالات حقوقی خود را نیز دریافت کنند. دروازه شمیران، صادقیه، تئاتر شهر، نوبنیاد، تجریش، شهید بهشتی، آزادی، ارم سبز و تهرانپارس از جمله ایستگاه هایی هستند که «بر مدار قانون» توقف خواهند داشت.

ورود تعزیرات به موضوع فروش ماسک‌های تقلبی 
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران درباره برخورد با فروشندگان ماسک‌های تقلبی توضیحاتی داد. 

محمد علی اسفنانی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران، درباره ورود تعزیرات به موضوع گرانفروشی ماسک و عرضه ماسک‌های تقلبی توسط سودجویان گفت: درباره این موضوع گزارش‌هایی داشتیم که با موضوع تخلف گرانفروشی مواجه شدیم. وی افزود: در این باره مواردی رویت شد که ماسک‌ها فاقد کیفیت هستند که پرونده‌های قابل توجهی نیز در خصوص برخورد با متخلفان این موارد تشکیل شده است.  اسفنانی تصریح کرد: با دانشگاه علوم پزشکی در خصوص ماسک های تقلبی هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است و تحقیقات ما در حال انجام است. وی افزود: برخی از مراکز نیز شناسایی شده و از عرضه ماسک‌های تقلبی و فاقد نشان استاندارد ممانعت‌ها به عمل آمده است. به گفته مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران اخبار نهایی در خصوص اقدامات عملیاتی سازمان تعزیرات حکومتی برای شناسایی عاملان متخلف در حوزه فروش ماسک‌‎های تقلبی و فاقد نشان معتبر به اطلاع عموم خواهد رسید.

آزادی ۳ مددجو از زندان منوجان 
در بازدید رئیس دادگستری و سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان منوجان از این زندان زمینه آزادی ۳ مددجو از زندان فراهم شد.  سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب منوجان در بازدید از زندان منوجان به مشکلات قضایی و حقوقی تعداد ۳۰ نفر از زندانیان رسیدگی کرد و در راستای حل و فصل مشکلات آن‌ها دستور مساعد قانونی صادر شد.

رضایی گفت: در این بازدید پیگیری لازم جهت آزادی سه نفر از زندانیانی که باقیمانده حبس آن‌ها کمتر از سه ماه بود برای اعطا  مرخصی منتهی به آزادی پایان حبس صادر شد. وی اضافه کرد: در این بازدید همچنین مقرر شد آن دسته از محکومینی که صرفاً به خاطر رد مال در زندان هستند، هر چه سریعتر از طریق شورای حل اختلاف ویژه زندان مساعی لازم در جهت جلب رضایت و مصالحه با شکات آن‌ها بعمل آید.
سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب منوجان افزود: در خصوص اعطای مرخصی به زندانیان و استفاده از سایر تسهیلات به خصوص آزادی مشروط و تعلیق باقیمانده حبس نیز دستورات لازم صادر و مقرر شد در این خصوص تسریع به عمل آید. وی در خصوص آن دسته از محکومینی که صرفاً به خاطر رد مال در زندان بسر می‌برند و توانایی پرداخت محکوم به را ندارند خاطر نشان کرد: همچنین مقرر شد با طرح دادخواست اعسار و پیگیری آن در دادگاه و مساعدت لازم جهت تسهیل امور آن‌ها صورت گیرد.

حمایت

منتشر شده در دوشنبه, 21 بهمن 1398 10:11

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت