سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

چهارشنبه, 20 فروردين 1399-

دادستان کل کشور: نامزدهای مجلس در فعالیت‌های انتخاباتی قانون را رعایت کنند

سایت حقوقیدیده بان هشتم : دادستان کل کشور بر رعایت قانون توسط نامزدهای انتخابات مجلس در فعالیت‌های انتخاباتی تاکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا تاکنون پرونده‌ای مربوط به تخلفات انتخاباتی تشکیل شده است؟ اظهار کرد: ستاد پیشگیری از وقوع تخلفات و جرایم انتخاباتی تاکنون در تهران ۱۰ جلسه و بیش از ۴۵ مصوبه داشته است و ستاد‌های متناظر در شهرستان و استان‌ها به همین ترتیب جلسات و مصوباتی داشته‌اند.
وی در گفت‌وگو با خبرگزاری صدا و سیما، از نامزدهای انتخابات مجلس و هواداران آنها خواست در فعالیت‌های انتخاباتی‌شان قانون را رعایت کنند تا شاهد انتخاباتی امن، سالم و بانشاط باشیم. 
دادستان کل کشور ادامه داد: تلاش ما بر این است که با همکاری همه دست‌اندرکاران امر انتخابات، فضای سالم و امنی برای حضور حداکثری مردم در فضایی باشور و نشاط فراهم شود.
منتظری افزود: قطعا ممکن است تخلفاتی واقع شود که برای پیشگیری از آن اقداماتی انجام داده‌ایم و نامزد‌ها را توجیه کرده‌ایم.
وی گفت: انتظار ما این است که نامزد‌ها تلاش کنند تا فضایی سالم و امن ایجاد شود و از هر گونه اقدام خلاف قانون جلوگیری کنند. چرا که این افراد بنا دارند فردا در مجلس برای اداره کشور قانونگذاری کنند و شایسته نیست که از همین ابتدا در گوشه و کنار برای پیشرفت کار خود مرتکب اعمال خلاف قانون شوند.
دادستان کل کشور افزود: انتظارمان از نامزدهای انتخابات این است که خودشان از سلامت انتخابات صیانت کنند و مراقب هوادارانشان هم باشند که مرتکب تخلف نشوند.
وی ادامه داد: مجریان، مدیران و دست‌اندرکاران انتخابات در سطح استاندار، فرماندار، بخشدار و سایر مسئولان اجرایی حق حمایت از یک نامزد را ندارند چرا که مسئولان از نظر ما باید عناصری در حفظ سلامت انتخابات باشند.
منتظری در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا قوه‌قضاییه برنامه‌ای برای برخورد با کسانی که قصد دلسرد کردن مردم برای حضور در انتخابات را دارند، پیش بینی کرده است؟ بیان کرد: در حوزه فضای مجازی رصد‌ها به‌گونه‌ای است که اگر جرمی رخ داد، توقیف صورت می‌گیرد یا تذکرات لازم داده می‌شود.
دادستان کل کشور از مردم خواست به فضای مجازی اعتماد نکنند چرا که این فضا به دنبال ایجاد ناامنی و ناسالم جلوه دادن انتخابات است.
وی عنوان کرد: فضای مجازی با شایعه‌پراکنی، دروغ‌پراکنی و تخریب چهره‌ها به دنبال ایجاد ناامنی در انتخابات است. از مردم بصیر تقاضا می‌کنیم فریب فضای مجازی را نخورند و اطلاعات را از منابع صحیح دریافت کنند و از کسانی درباره صلاحیت نامزد‌ها تحقیق کنند که اطلاعات کافی را داشته باشند و به هیچ وجه به فضای مجازی اعتماد نکنند.
حمایت
منتشر شده در دوشنبه, 28 بهمن 1398 09:38

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت