سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

چهارشنبه, 20 فروردين 1399-

روی خط خبر

سایت حقوقیدیده بان هشتم : لزوم توجه ویژه به مجازات‌های جایگزین حبس و آزادی مشروط
رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی گفت: در موضوعات مالی و مهریه و جرایم غیر عمد نهایت تلاش را کرده‌ایم که کمترین زندانی را در این موضوعات داشته باشیم و باید از تاسیسات و ارفاقات قانون مجازات اسلامی استفاده مطلوب و بهینه کرد.

علی‌اکبر گروسی در جلسه کمیته کاهش جمعیت کیفری استان آذربایجان غربی گفت: برای اجرای سیاست‌های رییس قوه‌قضاییه در ابعاد مختلف در استان همت خوبی ایجادشده و یک عزم جهادی به‌تمام‌معنا برای پیشبرد اهداف و دستورالعمل‌های رییس قوه‌قضاییه در جریان است. وی ادامه داد: درزمینه کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها تلاش‌های بی‌وقفه‌ای هم در کمیته و هم توسط دادستان‌ها و معاونت‌های دادگستری استان آذربایجان غربی و هم همکاران اداره کل زندان‌های استان انجام‌شده است.
 این مقام قضایی در ادامه گفت: نکته مهمی که در استان آذربایجان غربی وجود دارد و آن را با بسیاری از استان‌های کشور متمایز می‌کند، ویژگی‌های خاص آن، ازجمله مرزی بودن آن با چندین کشور همسایه و فراوانی بسیاری از جرایم مرزی و امنیتی و قاچاق است که این امر موجب فراوانی بزهکار و درنتیجه افزایش آمار زندانیان است و می‌طلبد که مسئولین عالی قضایی کشور نگاه ویژه‌ای به این استان داشته باشند و بادید متفاوت از سایر استان‌ها نسبت به ارائه خدمات و امکانات به این استان توجه کنند.
گروسی افزود: به اکثر موضوعاتی که محکومین به علت آن‌ها زندانی‌شده‌اند ورود کرده‌ایم و خصوصاً در موضوعات مالی و مهریه و جرایم غیر عمد نهایت تلاش را کرده‌ایم که کمترین زندانی را در این موضوعات داشته باشیم و از تاسیسات و ارفاقات قانون مجازات اسلامی باید استفاده مطلوب و بهینه کرد. رییس دادگستری استان آذربایجان غربی در ادامه گفت: از همکاران خود در کلیه محاکم استان می‌خواهم که از این تاسیسات خصوصاً مجازات‌های جایگزین حبس، آزادی مشروط، تعلیق مجازات و تعلیق تعقیب وفق قانون استفاده کنید.
در ادامه این جلسه مدیرکل حفاظت‌واطلاعات سازمان زندان‌های کشور، گفت: در بازدیدی که از زندان‌های استان داشتیم دیدیم که همکاران قضایی و اداری استان در کنار هم نهایت تلاش و کوشش را برای پیشبرد کارها دارند که جای تقدیر و تشکر دارد. رحیمی ادامه داد: الحمدالله از ظرفیت‌های قانونی و تاسیسات جدید در استان آذربایجان غربی خوب استفاده می‌شود که این امر کمک شایانی به کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها خواهد داشت.
مدیرکل حفاظت‌واطلاعات سازمان زندان‌های کشور بیان کرد: هدف از زندان، اصلاح و تربیت مجرمین است ولی با توجه به اینکه امکانات زندان‌ها محدود است، گاه به همین علت زندان از هدف اصلی خود دور می‌شود، لذا کاهش زندانیان امکان خدمات مطلوب به آن‌ها را بیشتر می‌کند و درنتیجه جنبه اصلاحی زندان هم به‌درستی اعمال می‌شود. وی در پایان سخنان خود گفت: از قضات عزیز خواهش دارم با استفاده از ظرفیت‌های ایجادشده در قانون به کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها کمک کنند.

لزوم ایجاد وحدت رویه میان دادسرا و دادگاه‌های انتظامی 
نشست کمال رئوف، دادستان انتظامی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه با روسای کمیته‌های تخصصی کارشناسان و قضات و دادیاران برگزار شد.

تهیه شرح وظایف و شیوه نامه داخلی کمیته‌ها و ایجاد وحدت رویه میان دادسرا و دادگاه‌های انتظامی از موضوعاتی بود که در جلسه دادستان انتظامی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه با روسای کمیته‌های تخصصی کارشناسان و قضات و دادیاران مطرح شد.  در این نشست همچنین  پیرامون مشکلات و آسیب‌ها تبادل نظر و مصوب شد تا موضوع تهیه شرح وظایف و شیوه نامه داخلی کمیته‌ها در جلسات مستمری دنبال شود. در جلسه با قضات و دادیاران نیز جهت ایجاد وحدت رویه میان دادسرا و دادگاه‌های انتظامی تبادل نظر و مصوب شد تا جهت بررسی دستورالعمل و شیوه نامه داخلی، اعضای جلسه نظرات خود را ارسال کنند تا در جلسه بعدی جمع بندی شود.

متهم پرونده‌های آدم ربایی در تهران به زندان منتقل شد 
متهم چندین پرونده آدم ربایی که مدتی قبل مدیرعامل یکی از شرکت‌های معروف لوازم الکتریکی را ربوده بود، با دستور دادگاه و با صدور قرار بازداشت موقت به زندان منتقل شد. به گزارش مرکز رسانه قوه‌قضاییه، در پی انتشار خبری مبنی بر آزادی متهم چندین پرونده آدم ربایی از زندان، یک منبع آگاه در دادگستری استان تهران بیان کرد: متهم مذکور با دستور دادگاه و با صدور قرار بازداشت موقت به زندان منتقل شد. چندی پیش،  سردار رحیمی، رییس پلیس تهران بزرگ از دستگیری این متهم به آدم ربایی در جریان ربودن مدیرعامل یکی از شرکت‌های معروف لوازم الکتریکی خبرداده بود که در ادامه مشخص شد این فرد در چندین پرونده آدم ربایی نقش داشته است.


 حضور گشت‌های تعزیرات در مراکز تولید و عرضه ماسک  
 مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران از برنامه‌ریزی گشت‌های این سازمان برای حضور در مراکز عرضه و تولید ماسک و موارد مورد نیاز مردم در پی شیوع بیماری کرونا خبر داد. 

محمدعلی اسفنانی، در رابطه با نظارت‌های سازمان تعزیرات حکومتی بر گرانفروشی ماسک و دستکش یکبار مصرف در پی شیوع ویروس کرونا و اینکه آیا پرونده‌ای در این رابطه در تهران تشکیل شده است یا خیر، اظهار کرد: هنوز پرونده‌ای در این رابطه تشکیل نشده است و پیگیر هستیم  چنانچه تخلفی در این زمینه مشاهده شد با آن برخورد کنیم. وی افزود: برنامه ریزی می‌کنیم که گشت‌هایمان در مراکز عرضه و توزیع و حتی تولید ماسک و مواردی که مورد نیاز مردم است حضور پیدا کنند و امیدواریم که ان‌شاءالله بتوانیم به نتیجه مثبتی برسیم. مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران گفت: مردم از طریق سامانه ۱۳۵ تخلفات را به ما گزارش دهند چون ما به طور قطع یقین ورود می‌کنیم.

زمان نتایج پذیرش 
متقاضیان امریه سربازی قوه‌قضاییه 
زمان اعلام نتایج پذیرش مشمولین متقاضی امریه سربازی اعزام اردیبهشت ماه منتشر شد. 
بر اساس گزارش سازمان استخدامی کارکنان اداری قوه‌قضاییه، مدارک متقاضیان اعزام ۰۱/۰۲/ ۱۳۹۹ (اردیبهشت ماه) در حال بررسی است و نتایج پذیرش مشمولان اعزام مذکور از طریق تماس تلفنی تا مورخ ۲۵/۱۲/۱۳۹۸ به متقاضیان اعلام می‌شود. شایان ذکر است، صرفاً با پذیرفته‌شدگان امریه سربازی اعزام اردیبهشت ماه تا مورخ ۲۵/۱۲/۱۳۹۸ تماس حاصل می‌شود و عدم تماس با سایر متقاضیان به منزله عدم پذیرش است.

حمایت

منتشر شده در یکشنبه, 04 اسفند 1398 09:30

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت