سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

چهارشنبه, 20 فروردين 1399-

اخبار مهم حقوقی و قضایی

سایت حقوقیدیده بان هشتم : دستگیری بازرس قلابی
رییس کل دادگستری گلستان از دستگیری بازرس قلابی قوه‌قضاییه در استان گلستان خبر داد و گفت: متهم با این ادعا که بازرس ویژه قوه‌قضاییه است و می‌تواند رأی پرونده را به نفع افراد تغییر دهد از مردم پول می‌گرفت.

هادی هاشمیان، از دستگیری بازرس قلابی قوه‌قضاییه در استان گلستان خبر داد و بیان کرد: این فرد با معرفی خود به‌عنوان بازرس ویژه قوه‌قضاییه از مردم کلاهبرداری می‌کرد. 
رییس کل دادگستری استان گلستان افزود: متهم با این ادعا که بازرس ویژه قوه‌قضاییه است و می‌تواند رأی پرونده را به نفع افراد تغییر دهد از مردم پول می‌گرفت. 
وی ادامه داد: با تلاش حفاظت‌واطلاعات دادگستری استان گلستان این کارچاق‌کن هنگام ارتکاب جرم دستگیر و در بازرسی از منزل وی تعداد زیادی پرونده، اسناد و اوراق قضایی کشف و ضبط شد.

اصلاح ذات‌البین گامی در راستای کاهش اطاله دادرسی
رییس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری، گفت: مبنای تأسیس شوراهای حل اختلاف اصلاح ذات‌البین و برقراری صلح و سازش بین مردم است.

احمدرضا بهرامی در مراسم معارفه رییس شوراهای حل اختلاف این استان با اشاره به رسالت ذاتی شوراهای حل اختلاف گفت: مبنای تأسیس شوراهای حل اختلاف اصلاح ذات‌البین و برقراری صلح و سازش بین مردم است و این موضوع گامی مهم برای جلوگیری از اطاله دادرسی، کاهش آسیب‌های اجتماعی و رضایتمندی مردم محسوب می‌شود.
رییس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری افزود: احکام صادره در شوراها نه‌تنها موجب رفع اختلاف می‌شود بلکه باعث نزدیکی دل‌ها و به‌نوعی حاکم بر قلوب است. وی تصریح کرد: بسیاری از پرونده‌ها که به دلیل تشریفات قضایی و انجام مراحل دادرسی در محاکم و دادگاه‌ها معطل‌مانده است در شوراهای حل اختلاف با صلح و سازش و توافق طرفین خاتمه می‌یابد.

لزوم تخصیص اعتبار و زیرساخت‌های لازم برای اجرای مطلوب طرح کاداستر
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر گفت: بودجه تعیین‌شده برای اجرای طرح کاداستر کافی نبوده و باید اعتبار کافی نیز به آن داده شود تا قانون جامع حدنگار (کاداستر) به‌صورت کامل در استان اجرا شود.

سعید محوری درخصوص اجرای طرح کاداستر بیان کرد: با اجرای طرح کاداستر می‌توانیم گام‌های موثری برداریم و این طرح در استان بوشهر نیز همانند سایر استان‌ها در حال انجام است اما این طرح برای اجرای کامل آن نیاز به اعتبارات لازم دارد. بودجه تعیین‌شده برای اجرای طرح کاداستر کافی نبوده و باید اعتبار کافی نیز به آن داده شود تا قانون جامع حدنگار (کاداستر) به صورت کامل در استان اجرا شود. وی بیان کرد: یکی از الزامات اولیه اجرای کاداستر در جامعه، وجود زیرساخت‌های لازم ازجمله فضای اداری مناسب ملکی و تجهیزات مرتبط به‌منظور ارائه خدمات است.
محوری تصریح کرد: تکمیل کاداستر نیز مطابق برنامه ‌سازمانی از اولویت‌های جدی مطرح‌شده به‌ویژه در حوزه اراضی ملی، حریم و بستر رودخانه‌ها در استان بوده که باید تمام اطلاعات ارسالی از مراجع در سامانه منعکس شود. وی ادامه داد: اجرای طرح کاداستر در استان بوشهر در حال انجام است که هدف از آن تعیین محدوده‌های مالکیتی به همراه اطلاعات حقوقی مرتبط به هر ملک است و قضازدایی، کاهش ورودی پرونده‌ها به محاکم قضایی و کاهش اختلافات حقوقی مردم از مهم‌ترین اهداف اجرای طرح کاداستر است.

افتتاح شعبه تخصصی شورای حل اختلاف در کردستان
شعبه تخصصی شورای حل اختلاف ویژه سازمان صنعت، معدن و تجارت به‌منظور تسریع در حل‌وفصل مسائل و مشکلات و اختلافات حقوقی تولیدکنندگان، سرمایه‌گذاران و صنعتگران استان کردستان تشکیل شد.

معاون قضایی رییس کل دادگستری در امور شوراهای حل اختلاف کردستان راه‌اندازی شعبه شورای حل اختلاف بخش صنعت را گامی مثبت در جهت ایجاد تفاهم و اعتماد و درک متقابل دستگاه قضایی و کارآفرینان استان دانست و خاطرنشان کرد: این اقدام شایسته دستگاه قضایی به رفع مشکلات و موانع بخش تولید و اشتغال کمک کرده و گامی مثبت در جهت رونق تولید محسوب می‌شود.
برجعلی برهان‌پناه، افزود: از اهداف ایجاد این شعبه تخصصی در سنندج حل‌وفصل مسائل و مشکلات مجموعه‌های صنعتی و اقتصادی در سطح استان و زمینه‌سازی برای ایجاد صلح و سازش فی‌مابین صنعتگران، تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران با اشخاص حقیقی و حقوقی در سریع‌ترین زمان ممکن و به‌صورت کاملاً تخصصی است. وی گفت: شوراهای حل اختلاف با توجه به فلسفه اولیه خود یعنی ایجاد صلح و سازش به سهولت می‌توانند بخشی از حجم کار قوه‌قضاییه را کاهش دهند و در این زمینه انجام فرهنگ‌سازی لازم، تأثیر مناسبی بر حل‌وفصل دعاوی حوزه صنعت و تولید از طریق ایجاد تفاهم و اعتمادسازی خواهد داشت و ارزشمند در حمایت از تولید است.

مصاحبه آزمون وکالت لغو شد
رییس کمیسیون کارآموزی مرکز وکلای قوه‌قضاییه از لغو برگزاری مصاحبه‌های آزمون وکالت به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا خبر داد. رامتین قانع در گفت‌وگو با فارس گفت: تمام مصاحبه‌های حضوری آزمون وکالت سال آینده به دلیل پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا لغو شد. وی ادامه داد: دو استان همدان و تبریز میزبان استان‌های لرستان، همدان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان‌های غربی و شرقی و اردبیل هستند که برگزاری مصاحبه در تمام این ۹ استان به دلیل انتشار ویروس کرونا تعلیق و فعلاً برگزار نمی‌شود.

 قانع گفت: فعلاً به‌صورت علی‌الحساب مصاحبه آزمون وکالت لغو و در سال آینده برگزار خواهد شد. وی ادامه داد: البته برگزاری مصاحبه در شهر شیراز به دلیل این‌که در اواخر اسفندماه قرار است برگزار شود ممکن است با گرم شدن هوا لغو نشود. رییس کمیسیون کارآموزی مرکز قوه قضاییه گفت: همچنین لغو برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های کارآموزی وکالت را به اختیار هیئت‌مدیره استان‌ها قرار داده‌ایم تا آن‌ها نسبت به شیوع ویروس کرونا و لحاظ کردن تمام جوانب استانی خود نسبت به برگزاری دوره‌های کارآموزی در استان‌هایشان اقدام کنند. قانع گفت: بنابراین به دلیل اینکه حفظ سلامت و بهداشت برای مرکز امور وکلای قوه‌قضاییه بیش از برگزاری مصاحبه‌ها و دوره‌های کارآموزی اهمیت دارد، موقتاً این آزمون‌ها به تعلیق درخواهد آمد.

حمایت

منتشر شده در دوشنبه, 05 اسفند 1398 09:24

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت