سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 14 تیر 1399-

وضعیت وخیم «نجفی» در زندان/درخواست چندباره برای تأمین قرار وثیقه

دیده بان هشتم : وکیل مدافع محمدعلی نجفی از حال نامساعد موکلش خبر داد و گفت: موکلم درهفته گذشته 3 بار به درمانگاه مراجعه کرده است.

سایت حقوقیحمیدرضا گودرزی وکیل مدافع محمدعلی نجفی، شهردار اسبق تهران گفت: موکلم سابقه سکته حاد قلبی داشته و رگ‌های قلبش را جراحی کرده است، همچنین بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت و برخی بیماری‌های نیمه پیشرفته دیگر دارد. 

وی افزود: آقای نجفی به دلیل بیماری‌های زمینه‌ای حاد، هفته گذشته دچار علایم سرماخوردگی، تب و سرفه شده و سه بار به درمانگاه مراجعه کرده است.

این وکیل دادگستری گفت: این در حالی است که روزهای گذشته آیت‌الله رئیسی رئیس قوه قضائیه بخشنامه‌ای را برای کاهش ورودی‌ها به زندان، اعطای مرخصی به برخی زندانیان و همچنین پذیرفتن وثیقه ابلاغ کرده است.

گودرزی گفت: ما نیز به همین جهت، نامه‌ای را به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال کرده‌ایم؛ این نامه در اختیار قاضی کشکولی رئیس شعبه 9 دادگاه قرار گرفته چرا که باید این قرارها در دادگاه کیفری پذیرفته شود. همچنین به دادگاه بدوی نیز قرار وثیقه را داده‌ایم.

وی افزود:با اوضاعی که موکلم دارد خطر مرگ ایشان را تهدید می‌کند و از دادگاه می‌خواهیم قرار وثیقه موکلم را برای مرخصی قبول کند. 

گودرزی گفت: دادگاه به ما اعلام کرده که باید یکی،‌ دو روزی صبر کنیم این در حالی است که 8 ماه است با اینکه قرار وثیقه را تأمین کرده‌ایم اما غیرقانونی موکلم بازداشت است و توقع داریم به لحاظ خطری که متوجه ایشان است، سریعاً به وضعیت موکلم رسیدگی شود.

گودرزی بیان داشت: قرار وثیقه یک میلیارد تومانی سپرده شده و تشریفات آن نیز انجام شده است.

این وکیل دادگستری در مورد آخرین وضعیت پرونده موکلش نیز گفت: این پرونده در دادگاه دیوان عالی کشور و تحت دادرسی قاضی رازینی قرار دارد و هنوز حکمی من‌باب اعتراض ما صادر نشده و احتمالاً هفته‌های آینده پرونده موکلم تعیین تکلیف می‌شود.

خبرگزاری فارس 

منتشر شده در چهارشنبه, 14 اسفند 1398 13:23

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت