سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 14 تیر 1399-

رسیدگی به بیش از 7 هزار پرونده معوقه در دادگستری تهران

سایت حقوقیدیده بان هشتم : رئیس دادگستری استان تهران از کاهش میزان پرونده‎های معوقه از 9هزار و 700 مورد به کمتر از 2 هزار پرونده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، حشمتی رئیس دادگستری استان تهران در جلسه شورای عالی قوه قضاییه با اشاره به روند رسیدگی به پرونده‎ها در شرایط خاص شیوع بیماری کرونا از کاهش میزان پرونده‎های معوقه از 9هزار و 700 مورد به کمتر از 2هزار پرونده اشاره کرد.

 

وی افزود: پرونده تعاونی برق استان تهران با نزدیک به 12هزار شاکی که از 11 سال پیش در جریان بوده، با صدور رأی قطعی در روزهای اخیر به نتیجه رسیده است.

 

 حشمتی همچنین از تعیین وقت برای برگزاری دادگاه پرونده عظیم خودرو به عنوان یکی از پرونده‎های پرشاکی در روز 20 اسفند خبر داد.

 

رئیس دستگاه قضا نیز با تقدیر از تلاش های دادگستری استان تهران برای رسیدگی فوری و به نتیجه رساندن پرونده‎های پرشاکی با وجود شرایط خاص کشور، گفت: یکی از علل مراجعات مکرر به دستگاه قضا و مسئولان قوه قضاییه، درخواست برای رسیدگی به پرونده‎های معوقه و پرشاکی است که اهتمام همکاران ما به این پرونده‎ها گره از کار بسیاری از مردم می گشاید.

 

راه اندازی "طرح خودکاربری" برای کاهش مراجعه حضوری مردم
آیت‎الله رئیسی همچنین در این جلسه، به مرکز فناوری و آمار قوه قضاییه دستور داد با استفاده حداکثری از فناوری و سامانه‎های برخط، حضور مراجعین به دستگاه قضایی را به حداقل برساند و در ادامه متذکر شد: به‎کارگیری برخی ابتکارعمل‎ها در شرایط خاص است که می‎تواند کشور و دستگاه قضایی را از تنگناها عبور دهد.

 

همچنین مقرر شد در جلسات آتی زارع پور رئیس مرکز فناوری و آمار قوه قضاییه گزارشی از تمهیدات ویژه قوه قضاییه برای کاهش مراجعه حضوری مردم به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و محاکم با تکمیل "طرح خودکاربری" ارائه کند.

فارس

 

منتشر شده در سه شنبه, 20 اسفند 1398 09:34

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت