سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

چهارشنبه, 20 فروردين 1399-

دادسرای انتظامی در ۱۶ استان راه اندازی شد

سایت حقوقیدیده بان هشتم : دادسرای انتظامی مرکز وکلای قوه قضائیه در ۱۶ استان راه اندازی شد.

 به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم، با هدف تمرکز زدایی ۱۶ مجتمع انتظامی مرکز وکلای  قوه قضائیه و در جهت سلامت مراجعه کنندگان افتتاح شد.

این دادسراهای انتظامی بصورت هم زمان و غیرحضوری افتتاح شده است.

بنا به پیشنهاد دادستان انتظامی مرکز؛ احکام ۳۶نفر از دادیاران انتظامی مراکز استانها توسط رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه امضا و ابلاغ شد.

در این مراسم که با حضور دادستان و جمعی از مسئولین مرکز برگزار شد؛ دادسرای انتظامی ۱۶ استان کشور بصورت هم زمان و غیر حضوری افتتاح، و احکام دادیاران ابلاغ شد.

از این پس در ۱۷ استانی که دادسرای انتظامی راه اندازی شده است، بصورت مستقل و غیر متمرکز پرونده های انتظامی بررسی خواهد شد و دیگر پرونده های مرتبط با این ۱۷ استان در مجتمع انتظامی مرکز مورد رسیدگی قرار نخواهد گرفت.

افتتاح غیر حضوری و همزمان دادسرای انتظامی ۱۶ استان بصورت همزمان، به نوعی تبدیل تهدید به فرصت است؛ به نحوی که از این پس نیازی به حضور مراجعه کنندگان این استانها از نقاط دور و نزدیک به تهران نخواهد بود و همین امر در سلامت مراجعه کنندگان در شرایط فعلی و آتی تاثیر به سزایی دارد.

به گفته دادستان انتظامی مرکز وکلای قوه قضائیه؛ در راستای تمرکز زدایی، دادسرای انتظامی ۵ استان دیگر به زودی افتتاح می شود.

استانهایی که دارای دادسرای مستقل استانی شده اند، شامل: البرز، اصفهان، آذربایجان غربی، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خراسان شمالی ،خوزستان،زنجان، فارس، قزوین،کردستان، لرستان، مرکزی  همدان، یزد و هرمزگان است.

فارس

منتشر شده در چهارشنبه, 21 اسفند 1398 11:20

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت