سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 15 فروردين 1399-

رییس سازمان بازرسی: مدیران خط مقدم مقابله با کرونا نگران برخی موانع قانونی نباشند

سایت حقوقیدیده بان هشتم : رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی خط مقدم مقابله و کنترل شیوع ویروس کرونا نگران برخی موانع قانونی نباشند و درجاهایی که نیاز هست، سازمان بازرسی با هماهنگی دیوان محاسبات صورت‌جلسه می‌کند تا اقدامات متوقف نشود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن درویشیان در گفت‌وگو با تسنیم در خصوص صحبت‌های رییس دستگاه قضا در جلسه ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران مبنی بر اینکه «چه اشکالی دارد سازمان بازرسی کمبودهای وزارت بهداشت را پیگیری کند»، اظهار کرد: سازمان بازرسی کل کشور از همان ابتدا و قبل از تشدید شیوع ویروس کرونا، به‌طورجدی پای‌کار آمد و تمام اقداماتی را که در راستای مسئولیت این سازمان برای جبران کمبودها بود، انجام داد.
درویشیان افزود: پس از شیوع کرونا نیز در تمام استان‌ها یکی از اولویت‌های اصلی مدیران سازمان بازرسی کل کشور، نظارت بر خدمت‌رسانی دستگاه‌های اجرایی به مردم قرار گرفت و البته هدف از این نظارت، کمک و مساعدت بود. وی اضافه کرد: حتی اگر در مواردی هم برخی قوانین اجازه نمی‌داده است مدیران فعالیت و اقدام لازم را داشته باشند، گفته‌ایم ادارات بازرسی استان در این شرایط حساس و بحرانی حتی‌الامکان به‌نفع دستگاه اجرایی مربوطه نظر بدهند تا کار متوقف نشود و دنبال شود.
رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: بعدازاینکه مسئله ویروس کرونا شدت گرفت، مدیران سازمان بازرسی در وزارت بهداشت، ستاد فرماندهی مبارزه با کرونا در استان تهران و سایر استان‌ها به‌صورت شبانه‌روزی حضور یافتند و پیگیری‌های لازم را چه در ارتباط با برطرف کردن کمبودهای وزارت بهداشت و چه وزارت صمت برای خرید و واردات تجهیزات لازم مانند ماسک و دستکش و موادضدعفونی‌کننده انجام دادند.
درویشیان بابیان اینکه سازمان بازرسی برای برطرف کردن کمبودهای دستگاه‌های اجرایی به‌منظور مقابله با ویروس کرونا از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند گفت: حتی درجاهایی که وجوهی باید در محل مشخص خود هزینه شود اما فعلاً ضرورت هزینه کرد آن برای خرید تجهیزات وجود دارد، هم سازمان بازرسی و هم دیوان محاسبات پیگیری و صورت‌جلسه می‌کنند تا آن وجوه صرف خرید تجهیزات مرتبط با کرونا شود. وی تأکید کرد: هر مانع قانونی که در مسیر دستگاه‌های اجرایی برای مقابله و کنترل شیوع ویروس کرونا وجود داشته باشد اعم از مشکلات موجود در گمرکات یا بانک مرکزی برای تخصیص ارز، به‌طور حتم سازمان بازرسی پیگیری می‌کند تا برطرف شود.
رییس سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به این سؤال که آیا می‌توان گفت مدیران دستگاه‌های اجرایی در مسیر کنترل شیوع کرونا و درمان بیماران، نگران برخی موانع مانند موانع قانونی نباشند، گفت: حتماً همین‌طور است. به همه مدیران و همکاران گفتیم که به مدیران دستگاه‌های اجرایی یادآوری کنند ما کنارشان هستیم و هر کمکی از سازمان بازرسی برمی‌آید و نیاز به صورت‌جلسه و پیگیری دارد، نه‌تنها مانع نیستیم بلکه پیگیری می‌کنیم تا حل شود و جای نگرانی نیست.
حمایت
منتشر شده در شنبه, 24 اسفند 1398 09:37

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت