سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

چهارشنبه, 18 تیر 1399-

واکنش پزشکی قانونی به یک نامه جعلی: گواهی مربوط به مرگهای طبیعی به این سازمان ارجاع نمی‌شود

سایت حقوقیدیده بان هشتم : به گزارش پایگاه حقوقی دیده بان هشتم؛ سازمان پزشکی قانونی کشور در پی انتشار نامه جعلی منتسب به این سازمان درباره فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا توضیحاتی ارائه کرد.

در این توضیحات آمده است:

پیرو انتشار نامه جعلی دیگری منتسب به این سازمان در شبکه‌های اجتماعی که علی‌الظاهر در راستای انتشار سلسله نامه‌های جعلی از دستگاه‌ها و مقامات مختلف کشور صورت می‌گیرد.

اگرچه جاعل یا جاعلان تلاش کرده‌اند برخی ایرادات ظاهری عنوان شده در مورد قبلی را برطرف کنند اما با کمی دقت و حتی برای افراد ناآشنا به مکاتبات این سازمان، ایرادات متعدد ظاهری در سربرگ منتشر شده و ناهمخوانی عناوین به کار برده شده در صدر و ذیل آن کاملاً مشهود است.

گذشته از اینکه جاعل یا جاعلان از تفاوتهای سربرگ حوزه‌های مختلف سازمان مطلع نبوده و لذا به طور ناشیانه‌ای، همچون مورد قبلی، از سربرگ دستکاری شده سازمان در این مورد استفاده کرده‌اند و گذشته از ناآشنایی جاعلان با نحوه مکاتبات اداری در این سطح، که همچنان مشهود است، به اطلاع می‌رساند چنانکه پیشتر نیز از طریق رسانه‌ها به اطلاع مردم عزیزمان رسید این سازمان مرجع رسیدگی به موارد مرگهای غیرطبیعی است و ارجاع متوفیات به این سازمان در قالب موارد 19 گانه تعریف شده و نیز مواردی که شکایت مرتبطی در مورد علت مرگ متوفی مطرح باشد صورت می‌پذیرد.

بر همین اساس رسیدگی و صدور گواهی‌های مربوط به مرگهای طبیعی از طریق پزشک معالج، سیستم بهداشتی و درمانی و مجموعه دادپزشک صورت پذیرفته و در موارد مذکور اساساً ارجاعی به این سازمان صورت نمی‌گیرد.

بر این اساس ضمن تکذیب محتوای نامه مجعول منتشر شده اعلام می‌دارد این سازمان طبق وظایف تعریف شده، متولی رسیدگی به موارد مرگهای مشکوک و غیرطبیعی ارجاعی از سوی مراجع قضایی بوده و موارد ارجاعی نیز با دقت و بر مبنای اصول علمی و با بهره‌گیری از امکانات و تجهیزات به روز مورد معاینه و بررسی قرار گرفته و پس از آن بلافاصله به خانواده متوفی تحویل می‌شود.

در پایان با توجه به همه‌گیری آلودگی با کووید 19 در جهان و مشکل گسترش آن در کشور، ضمن قدردانی از تلاش و مجاهدتهای تمام تلاشگران عرصه مبارزه با این بیماری و خاصه پزشکان، پرستاران و کادر مراکز درمانی کشور و برای همراهی با این عزیزان و کمک به تسریع کنترل این بیماری در کشور از تمام هموطنان عزیز درخواست می‌شود ضمن رعایت دقیق موازین بهداشتی اعلامی از سوی وزارت بهداشت، اخبار مرتبط با این بیماری را از طریق مجاری رسمی و خبرهای اعلامی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دنبال کنند.

تسنیم

منتشر شده در یکشنبه, 25 اسفند 1398 17:07

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت