سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 13 تیر 1399-

جلوگیری از تعطیلی ۹۹۴ واحد صنعتی در سال ۹۸ با ورود قوه قضائیه

سایت حقوقیدیده بان هشتم : سخنگوی قوه قضائیه گفت: در سال ۱۳۹۸، ۹۹۴ واحد صنعتی با حمایت دستگاه قضائی یا از تعطیلی جلوگیری شد و اگر هم تعطیل شده بود، به چرخه مجدد تولید برگشت.

به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم غلامحسین اسماعیلی در ادامه نشست خبری خود که از شبکه اینترنتی سیمای عدالت پخش شد، در پاسخ به سوال دیگری درباره پخش کلیپ ضرب‌وشتم یکی از بانوان در خیابان توسط یک مرد اظهار کرد: یکی از خبرگزاری‌ها در نقل این خبر امانت را رعایت نکرد و یک مقدار خبر غیرواقعی منتشر شد. این موضوع مربوط به آبان‌ ماه سال 1398 بوده و موضوع در تهران اتفاق افتاده است. فردی که تحت تعقیب قرار گرفته مقیم ری بوده و به همین دلیل نیابت از تهران به دادسرای شهر ری ارسال و احضار و تفهیم اتهام و به دادسرای تهران معرفی شد. رسیدگی دادسرایی به اتمام رسیده و پرونده برای صدور حکم به دادگاه رفته است.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوال دیگری درباره اقدامات انجام شده از سوی دستگاه قضائی برای اجرای شعار رونق تولید ملی گفت: امسال یکی از برنامه‌های جدی ما حمایت از رونق تولید و اشتغال در کشور بود. اقدامات بسیار خوبی انجام شد و در یک بازه 6 ماهه با تدابیر قوه‌قضائیه از تعطیلی بیش از 500 واحد صنعتی جلوگیری شد. رقمی که تا امروز جمع‌‌آوری شده، خوشبختانه توانستیم با تدابیر قضائی ضمن رسیدگی به پرونده‌هایی که برخی افراد در این حوزه مرتکب جرم شدند، در سال 1398، 994 واحد صنعتی با حمایت دستگاه قضائی یا از تعطیلی جلوگیری شد و اگر هم تعطیل شده بود، به چرخه مجدد تولید برگشت.

اسماعیلی اضافه کرد: این آمار کاملا مستند است و همه اسناد و مدارک مربوط به اقدامات انجام شده از سوی قوه قضائیه موجود است و آمادگی داریم گزارش یکایک این واحدها را به صورت فهرستی یا تفصیلی در اختیار متقاضیان قرار دهیم.

سخنگوی قوه‌قضائیه درباره پیگیری پرونده ترور شهید سلیمانی گفت: متعاقب اقدام تروریستی و جنایتکارانه آمریکا در به شهادت رساندن شهید سلیمانی، قوه‌قضائیه جمهوری اسلامی در دادسرای تهران پرونده ویژه‌ای برای تعقیب آمران و عاملان و معاونان این اقدام ضدبشری انجام شده است. پرونده‌ای در دادسرای تهران با بازپرس ویژه تحت نظارت و اشراف دادستان تهران و با یک دادگاه رسیدگی به امور بین‌الملل تشکیل شده است. همچنین علاوه بر یک هیئت قضائی، یک هیئت مستشاری متشکل از نمایندگان دستگاه‌های مختلف تشکیل شده تا موضوع را بررسی و پیگیری کنند. مذاکراتی نیز با مسئولان و دستگاه قضایی عراق انجام شده و این راه را تا محاکمه جنایتکاران ادامه خواهیم داد.

تسنیم

منتشر شده در چهارشنبه, 28 اسفند 1398 05:35

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت