سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 09 خرداد 1399-

روی خط خبر

سایت حقوقیدیده بان هشتم : تلاش جهادگونه دستگاه قضا در راستای برنامه‌های تحولی در سال جدید
معاون حقوقی قوه‌قضاییه در نخستین جلسه از شورای مدیران معاونت در سال 99، گفت: معاونت حقوقی به سهم خود، در راستای محقق ساختن برنامه‌های تحولی دستگاه قضایی در سال جدید، اهتمام و تلاشی جهادگون و مضاعف پیشه می‌کند.

حجت الاسلام‌و‌المسلمین محمد مصدق در نخستین جلسه شورای مدیران این معاونت افزود: جای بسی خشنودی است که تلاش‌های مجدانه تمامی همکاران، شامل مدیران، قضات، مستشاران و کارکنان اداری در سال گذشته نتایج ارزنده‌ای برای معاونت رقم زده است و امیدواریم این تلاش و موفقیت‌ها در سال جدید و در بخش‌های مختلف به خصوص در به انجام رساندن لوایح قضایی استمرار یابد.
معاون حقوقی قوه‌قضاییه ضمن آرزوی سلامت برای همگان از تلاش ایثارگرانه‌ی کادر درمان در سراسر کشور در هنگامه‌ی مقابله با بیماری کرونا تقدیر کرد و افزود: عزیزان کادر درمان در مبارزه با این بیماری و خدمت به بیماران، حماسه‌ای نو در تاریخ میهن سربلندمان آفریدند؛ توفیق قرین با صحت و تندرستی در پناه پروردگار متعال برای ایشان آرزو می‌کنیم.
گفتنی است در نخستین نشست از شورای مدیران معاونت حقوقی قوه‌قضاییه که با حضور معاون حقوقی و مدیران کل ادارات تابعه برگزار شد، مسائل متعدد نظیر اولویت‌های برنامه‌ای ادارات کل در سال 1399، تغییرات ساختاری معاونت حقوقی و امور جاری ادارات کل مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مدیران کل حاضر در نشست به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود در خصوص مسائل مطرح شده پرداختند.

تشدید برخورد با تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی زنجان در تعطیلات نوروز
رییس کل دادگستری استان زنجان بر تشدید برخورد  با تخلفات و تصرف اراضی  ملی و منابع طبیعی در ایام تعطیلات عید نوروز تأکید کرد.

حجت الاسلام‌والمسلمین اسماعیل صادقی با هشدار به سود جویان در تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی و همچنین ساخت و ساز های غیر مجاز در ایام تعطیلات عید نوروز  از برخورد جدی و قانونی  با افراد متخلف خبر داد . رییس کل دادگستری استان زنجان از لزوم اتخاذ تدابیر لازم دستگاه های دولتی مربوطه برای جلوگیری از هر گونه ساخت و ساز غیرمجاز ، تغییر کاربری اراضی زراعی و باغات، تصرف حاشیه و بستر رودخانه ها و سیلاب‌ها تاکید کرد. وی ادامه داد: در این زمینه به روسا و دادستانهای شهرستان ها و روسای بخشهای تابعه  دستورات لازم جهت هماهنگی با ادارات منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، دهیاری‌ها، شوراهای اسلامی بنیاد مسکن، منابع طبیعی وسایر دستگاه‌ها صادر و بر برخورد قانونی و جدی با سود جویان صادر شد است .رییس شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی ملی و منابع طبیعی استان از  تشدید برخورد با تخلفات تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی در ایام تعطیلات نوروز خبر داد و اظهار کرد: دستگاه‌های متولی امر بایستی با افزایش گشت ها ی بازرسی  نظارت دقیق  بر اراضی ملی و منابع طبیعی داشته باشند.

پاسخگویی تلفنی به سوالات ارباب رجوع برای پیشگیری از شیوع کرونا
رییس کل دادگستری استان قزوین در رابطه با نحوه رسیدگی به پرونده‌ها در ایام شیوع کرونا گفت: متناسب تراکم کار در حوزه‌های قضایی خطوط تلفن ثابت جهت پاسخگویی به سوالات و مشکلات تهیه شده و در اختیار ارباب رجوع قرار گیرد.

حجت الاسلام‌و‌المسلمین نورالله قدرتی در دومین نشست مدیران قضایی استان قزوین با بیان اینکه امنیت و سلامت دو پایه اساسی در جامعه است که باید به آن‌ها توجه ویژه داشت، افزود: با توجه به شرایط موجود برنامه ریزی و سازماندهی منابع موجود پیرامون شیوه دادرسی مهمترین دغدغه مدیریت قضایی است.
رییس کل دادگستری استان قزوین در رابطه با نحوه رسیدگی به پرونده‌ها در ایام شیوع کرونا گفت: باید تلاش شود تا با استفاده از زیر ساخت‌های موجود رسیدگی به پرونده‌ها بدون حضور طرفین و از طریق ارسال لایحه از سوی آن‌ها باشد. طرفین می‌توانند لایحه خود را از طریق سامانه الکترونیکی موجود و دفاتر خدمات الکترونیک و نهایتا در صورت ضرورت مستقیما به دادگستری‌ها ارائه دهند تا به این ترتیب ضمیمه پرونده شان شود. قدرتی افزود: متناسب تراکم کار در حوزه‌های قضایی خطوط تلفن ثابت جهت پاسخگویی به سوالات و مشکلات تهیه شده و در اختیار ارباب رجوع قرار گیرد. وی با بیان اینکه سلامت مردم و همکاران یک اصل مهم است گفت: تا پایان فروردین حداکثر یک سوم همکاران در محل کار حضور پیدا کنند و هر حوزه قضایی لیست اسامی همکاران حاضر در محل کار را تهیه و به معاونت منابع انسانی اعلام کند.

بنادر موظف به استخدام فرزندان شاهد و ایثارگر از طریق آزمون شد
 رأی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری به صدور حکم استخدام فرزندان شاهد و ایثارگر شاغل در سازمان بنادر و دریانوردی بر اساس آزمون استخدامی منجر شد.  در پی شکایت تعدادی از فرزندان شاهد و ایثارگر شاغل در سازمان بنادر و دریانوردی مبنی بر عدم جذب آنها از سوی این سازمان علی رغم قبولی در آزمون استخدامی و صدور مجوز استخدام آنها از سوی سازمان امور اداری به دیوان عدالت اداری، این دیوان در حکمی، سازمان بنادر و دریانوردی را موظف به استخدام قبول شدگان در آزمون کرد. در بخشی از حکم هیئت عمومی دیوان عدالت اداری آمده: با توجه به ماده ۲۱ قانون جامع خدمت‌رسانی به ایثارگران که مقرر داشته حداقل بیست و پنج درصد (۲۵درصد) سهمیه استخدامی دستگاه‌های اجرایی به خانواده‌های شاهد، جانبازان و آزادگان، همسر و فرزندان شهدا اختصاص داده شود، منوط به‌رعایت ضوابط و مجوزهای مربوط و جایگزینی نیروهای خروجی شده است. لذا در اجرای این مقرره لازم است سایر شرایط و مقررات عمومی استخدام از جمله شرط شرکت در آزمون رعایت گردد و علاوه بر تخصیص سهمیه استخدامی تنها اعمال معافیت از شرط کسب حداقل معدل، لزوم پایین‌تر بودن از حداکثر سن به موجب تبصره ۱ ماده پیش‌بینی شده است. دیگر معافیت‌ها از جمله معافیت از شرکت در آزمون به علت انقضا مدت برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران یا نسخ دیگر قوانین و مقررات به موجب ماده ۷۶ قانون جامع ایثارگران موضوعیت ندارد. شرایط و مقررات عمومی حاکم از جمله ماده ۴۱ و ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری ورود به خدمت در دستگاه‌های اجرایی را صرفاً بر اساس مجوزهای صادره، تشکیلات مصوب و رعایت مراتب شایستگی و برابری فرصت‌ها و از طریق آزمون عمومی اجازه داده است که در اعمال سهمیه استخدامی بین مشمولین ماده ۲۱ مذکور لازم است رعایت شود.

حمایت

منتشر شده در دوشنبه, 18 فروردين 1399 13:12

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت