سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

پنج شنبه, 12 تیر 1399-

روی خط خبر

سایت حقوقیدیده بان هشتم : بررسی قضایی مشکلات آبی حوضه زاینده‌رود
نشست مشترک روسای کل، دادستان‌های مراکز استان و معاونان اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری‌های استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری در خصوص مشکلات آبی حوضه زاینده‌رود برگزار شد.

احمدرضا بهرامی، رییس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری در اولین نشست مشترک روسای کل، دادستان‌های مراکز استان و معاونان اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری‌های استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری درخصوص موارد مطرح‌شده در این نشست گفت: با موافقت مدیران قضایی دو استان مقرر شد تا در جهت حفاظت بیشتر از رودخانه زاینده‌رود، با هرگونه برداشت غیرمجاز آب و نیز ساخت ساز و فعالیت کارگاه‌های غیرقانونی در مجاورت این حوضه آبی برخورد شود. وی افزود: همچنین در جهت ماندگاری و پایداری سرچشمه‌های این رودخانه موافقت شد تا از طرح‌های آبی نظیر آبخیزداری در مبدأ، حمایت بیشتری به عمل آید.
بهرامی تصریح کرد: آنچه در این نشست مورد تأکید مسئولان قضایی دو استان قرار دارد، ایجاد زمینه همدلی بیشتر میان مدیران دستگاه‌ها و مردم شریف استان‌های اصفهان و چهارمحال و بختیاری و رفع دغدغه‌ها و نگرانی‌های عمومی با مبنا قرار دادن قوانین و مقررات بود. رییس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری، گفت: این نشست‌ها تا حصول نتیجه کامل و رفع تمامی مشکلات حقوقی و قضایی به‌صورت دوره‌ای برگزار و در جلسات آتی از مقامات اجرایی مربوطه نیز دعوت به عمل خواهد آمد.

  برگزاری اولین جلسه دادرسی الکترونیک در دادگستری اصفهان
خبر دیگر از استان اصفهان اینکه، معاون قضایی و معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان اصفهان از برگزاری اولین جلسه دادرسی الکترونیک در دادگستری استان خبر داد. حجت اسدی با اعلام این خبر بیان کرد: با تلاش کارشناسان معاونت آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان اولین جلسه دادرسی الکترونیک از طریق برقراری ارتباط مستقیم با زندان در شعبه ۱۲ عمومی حقوقی شهرستان اصفهان برگزار شد.

معاون قضایی رییس کل و معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان اصفهان با اشاره به اینکه افزایش شعب در مرکز استان و نیز فراهم آوردن امکان انجام دادرسی الکترونیک در سایر حوزه‌های قضایی استان در دستور کار قرار دارد، تأکید کرد: با این اقدام مهم گام موثری در مسیر عدالت الکترونیک و تحقق قوه قضاییه هوشمند در دادگستری استان برداشته شد.

پایان اختلافات دو طایفه با تلاش اعضای شورای حل اختلاف
رییس دادگستری شهرستان گتوند گفت: اختلاف دو طایفه با تلاش و کوشش اعضای شورای حل اختلاف، خیرین، معتمدین و بزرگان این شهرستان پس از ۴ سال به سازش رسید. هوشنگ محمودی، گفت: اختلاف چندساله دو طایفه در روستای بدیل بخش عقیلی گتوند که منجر به زخمی شدن چند نفر از طرفین شده بود با تلاش اعضای شورای حل اختلاف و معتمدین به سازش رسید. رییس دادگستری شهرستان گتوند بابیان اینکه حدود ۲۰ پرونده قضایی در درگیری‌های گذشته برای این ۲ طایفه تشکیل‌شده است، افزود: بیش از ۸۰ نفر متهم در این پرونده‌ها پس از طی مراحل قانونی محکوم شدند که جهت از بین بردن کدورت‌ها و ایجاد صلح و سازش پایدار بین این دو طایفه، دستورات برای عفو و تخفیف در مجازات این متهمین صادر شد.

محمودی در ادامه اظهار کرد: در طول این چند سال اعضای شورای حل اختلاف، خیرین، معتمدین و مسئولان این شهرستان با برگزاری چندین جلسه با بزرگان دو طایفه، پس از ۴ سال توانستند در جلسه با حضور با حضور امام‌جمعه، شورای تأمین، بزرگان، خیران، مسئولان محلی اعضای شورای حل اختلاف، دادستان و جمعی از روستائیان برگزار شد آن‌ها را آشتی دهند.

جریمه ۳ میلیاردی تعزیرات حکومتی فارس برای فروشنده بتن تقلبی
مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس از جریمه ۳ میلیاردی برای فروش بتن تقلبی در این استان خبر داد. علی مبشری گفت: با مراجعه فردی به تعزیرات حکومتی و شکایت از یک واحد صنفی فروش مصالح ساختمانی، پرونده‌ای جهت پیگیری موضوع در تعزیرات حکومتی استان تشکیل شد. مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس ادامه داد: شاکی در شکایت خود ادعا کرده بود که مقادیر زیادی بتن آماده را جهت ساخت‌وساز از این واحد صنفی خریداری کرده وای در حالی بوده که مصالح خریداری‌شده کیفیت لازم را نداشته و موجب بروز خسارت شده است.

مبشری از احضار مسئول این واحد صنفی به تعزیرات حکومتی خبر داد و افزود: طی آزمایشات انجام‌شده بر روی این بتن‌ها مشخص شد که به علت استفاده از مواد اولیه بی‌کیفیت، بتن‌های تولیدی مقاومت لازم را نداشته و غیرقابل استفاده است. مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس اضافه کرد: نهایتاً با محرز شدن تخلف تقلب، شعبه رسیدگی‌کننده حکم به استرداد مبلغ یک میلیارد ریال در حق شاکی و جریمه ۲ میلیارد ریالی در حق دولت صادر کرد.

۲۱ کیلوگرم مواد مخدر شهرستان فیروزآباد کشف شد
دادستان عمومی و انقلاب فیروزآباد از کشف محموله ۲۱ کیلویی مواد مخدر خبر داد. حافظ محمدی از کشف محموله ۲۱ کیلویی مواد مخدر خبر داد و بابیان اینکه این عملیات در ساعات اولیه شب گذشته انجام شد، گفت: درنتیجه هوشیاری پلیس مواد مخدر استان فارس قاچاقچیان مواد مخدر در محل مبادله غافلگیر و دو نفر از آنان دستگیر شدند. وی افزود: مواد مخدر کشف‌شده شامل ۶ کیلوگرم هروئین و ۱۵ کیلوگرم شیشه است. دادستان عمومی و انقلاب فیروزآباد با اشاره به اینکه از دستگیرشدگان که اهل شیراز و سیستان و بلوچستان بودند سلاح کمری نیز کشف‌شده است، گفت: طی این عملیات با دستور قضایی خودرو پرو ۴۰۵ قاچاقچیان توقیف و سرنشینان نیز بازداشت شدند.


بازگشت 50 هزار مترمربع از اراضی ملی رفسنجان به بیت‌المال
۵۰ هزار مترمربع از اراضی ملی در شهرستان رفسنجان با حضور نماینده دادستان رفع تصرف و به بیت‌المال بازگردانده شد. ایمان شهسواری، اظهار کرد: ۵۰ هزار مترمربع از اراضی ملی در منطقه فردوسیه از توابع شهرستان رفسنجان، پس از رفع تصرف با دستور قضایی به بیت‌المال بازگردانده شدند. دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رفسنجان عنوان کرد: در راستای منویات مقام معظم رهبری، در جهت مبارزه با پدیده شوم زمین‌خواری، رفع تصرف از اراضی ملی در دستور کار قرار دارد. وی به مجازات سودجویان و زمین‌خواران اشاره کرد و افزود: دستگاه قضایی با قاطعیت با افراد زمین‌خوار و سودجو برخورد خواهد کرد.

حمایت

منتشر شده در یکشنبه, 11 خرداد 1399 09:26

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت