سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

پنج شنبه, 12 تیر 1399-

رسیدگی فوق العاده به پرونده های مفاسد اقتصادی در دیوان عالی

سایت حقوقیدیده بان هشتم : رییس دیوان عالی کشور، گفت: اگر مجازات مفسدان اقتصادی بازدارنده نباشد همچنان شاهد ادامه فساد خواهیم بود و اگر درباره مجازات‌ها نقص قانونی داشته باشیم باید قوانین بازدارنده تصویب شود و آنجا که دست قضات باز است و قانون کافی داریم، باید مجازات‌های بازدارنده تعیین شود تا شاهد فساد دیگری نباشیم.

به گزارش روابط عمومی دیوان عالی کشور؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیداحمد مرتضوی‌مقدم در جلسه هیئت عمومی دیوان عالی کشور، گفت: از همه همکارانم در دیوان عالی کشور که در سال گذشته اقدام جهادی بی‌سابقه داشتند، قدردانی می‌کنم و ما در سال گذشته ۱۰ هزار رسیدگی بیشتر از سال ۹۷ داشتیم که بی‌سابقه است.
 وی با اشاره به این‌که پرونده‌های مربوط به مفاسد اقتصادی و امنیتی در دیوان عالی کشور خارج از نوبت و به‌صورت فوق‌العاده رسیدگی می‌شود، گفت: قوه‌قضاییه در مبارزه با فساد حرکتی را آغاز کرده که دیوان عالی کشور در راستای این حرکت همراهی صمیمانه داشته است و خواهد داشت. وی افزود: قضات شریف و عالی‌مقام دیوان عالی کشور در رسیدگی به پرونده‌های مطروحه با استقلال کامل و بدون در نظر داشتن جو و مسائل بیرون از دستگاه قضایی رسیدگی و نظر و رأی خود را اعلام می‌کنند. رییس دیوان عالی کشور هرگونه کوتاهی و رسیدگی به پرونده‌های اقتصادی را موجب جری‌تر شدن مفسدان خواند و گفت: از همه همکاران قضایی در دیوان عالی کشور می‌خواهم درباره این پرونده‌ها بدون هیچ تأخیر و مسامحه‌ای رأی صادر کنند.  مرتضوی‌مقدم افزود: قطعاً اگر مجازات مفسدان اقتصادی بازدارنده نباشد همچنان شاهد ادامه فساد خواهیم بود و اگر درباره مجازات‌ها نقص قانونی داشته باشیم باید قوانین بازدارنده تصویب شود و آنجا که دست قضات باز است و قانون کافی داریم، باید مجازات‌های بازدارنده تعیین شود تا شاهد فساد دیگری نباشیم.
حمایت
منتشر شده در شنبه, 31 خرداد 1399 11:31

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت