سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

دوشنبه, 16 تیر 1399-

روی خط خبر

سایت حقوقیدیده بان هشتم : خداییان اعلام کرد25 درصد پرونده‌های قضایی مربوط به دعاوی اسناد عادی

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار داشت: : بیش از ۲۵ درصد پرونده‌های محاکم قضایی را دعاوی ناشی از اسناد عادی تشکیل می‌دهند. ذبیح الله خداییان در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید کانون سردفترداران و دفتریاران، افزود: بر این اساس خواسته ما این است که نمایندگان مجلس کمک کنند تا طرح اعتبار بخشی (ارتقای اسناد رسمی) به سرانجام برسد. رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: خواسته ما این است که طرح ارتقای سند رسمی به نتیجه برسد و در کنار آن طرح کاداستر نیز قرار گیرد تا باعث رشد و توسعه خوبی در کشور باشیم. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، خداییان افزود: به ویژه که هنوز نمی‌دانیم در هر بخش چقدر زمین و منابع داریم. اگر با تنظیم سند اقدام رسمی صورت گیرد که این وظیفه نیز برعهده دفاتر اسناد رسمی گذاشته شده است، مسلماً ساماندهی خوبی در این زمینه صورت می‌گیرد.

حاج محمدی :
حمایت از خانواده زندانیان شتاب می‌گیرد

رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: بدون تردید حمایت از خانواده زندانیان موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود و تلاش می‌کنیم تا در دوره جدید خدمت، حل مشکلات زندانیان و خانواده‌های آنان با شتاب بیشتری پیگیری شود.
رییس کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) با رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار سید مرتضی بختیاری، رییس کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) با حاج محمدی رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در خصوص زمینه‌های همکاری و همچنین راهکار‌های گسترش حمایت از خانواده زندانیان به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در این دیدار که در ستاد سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی صورت گرفت، حاج محمدی با تاکید بر ضرورت استفاده از تجربیات ارزشمند مدیران با سابقه و ارزشی کشور برای پیشبرد اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و سیاست‌های قوه قضاییه گفت: نظام زندانبانی کشور مبتنی بر ارزش‌های انسانی و اسلامی است که شهید بزرگوار سید اسدالله لاجوردی آن را پایه گذاری کرد و مدیران ارزشمندی همانند جنابعالی آن را تداوم و تثبیت نموده اید. عضو شورای عالی قضایی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر ضرورت افزایش همکاری‌های فی مابین گفت: بدون تردید حمایت از خانواده زندانیان موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود. رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، حرکت جهادی را یک اصل بنیادین و نیاز فعلی کشور دانست و تاکید کرد: تلاش می‌کنیم تا دردوره جدید خدمت، حل مشکلات زندانیان و خانواده‌های آنان با شتاب بیشتری پیگیری شود. سید مرتضی بختیاری نیز ضمن تبریک انتخاب وی به عنوان رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور ابراز امیدواری کرد با گسترش همکاری‌های مشترک، مشکلات معیشتی زندانیان نیازمند و خانواده‌های آنان کاهش یابد.

افزایش گشت‌های تعزیرات برای نظارت بر  بازار لوازم خانگی
سخنگوی سازمان تعزیرات از دستور رئیس سازمان تعزیرات حکومتی برای افزایش گشت‌های مشترک برای نظارت بر بازار لوازم خانگی خبر داد. سید یاسر رایگانی در این باره اظهار کرد: نظر به تغییر و نوسانات شدید قیمت لوازم خانگی و در راستای تصمیمات کارگروه تنظیم بازار و ضرورت حفظ ثبات و آرامش بازار همچنین حفظ حقوق مصرف کنندگان براساس بخشنامه رئیس محترم سازمان، ادارات استانی مکلفند ضمن هماهنگی و تشکیل جلسه با سایر دستگاه‌های نظارتی و متولی در جهت کنترل قیمت‌ها و نظارت بر بازار لوازم خانگی با افزایش گشت‌های مشترک با افراد سودجو و یا متخلفین که خارج از عرف و نرخ اعلامی اقدام به گرانفروشی، قاچاق و احتکار می‌کنند، برخورد قانونی به عمل آورند.

وی افزود: براساس این بخشنامه ادارات کل استانی مکلف شدند که پرونده‌های متشکله در این خصوص را با رعایت اصول دادرسی عادلانه و به‌ صورت خارج از نوبت و با جدیت و قاطعیت لازم رسیدگی اجرا و گزارش اقدامات را منعکس کنند.
سخنگوی سازمان تعزیرات خاطرنشان کرد: در این راستا ادارات کل پیشگیری و نظارت بر امور قاچاق کالا و ارز در بخش مبارزه با قاچاق محصولات خانگی و اداره کل نظارت و هماهنگی گشت‌های مشترک در بخش گرانفروشی، اخفاء و امتناع از عرضه و احتکار ماموریت دارند ضمن نظارت بر اجرای بخشنامه، اقدامات و هماهنگی‌های لازم را به صورت مستمر گزارش و پیگیری کنند.

شمسایی «مشاوررسانه‌ای سازمان بازرسی» شد
طی حکمی از سوی حجت الاسلام حسن درویشیان، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، ایمان شمسایی به عنوان مشاور اموررسانه‌ای و ارتباطات رئیس و دبیر کمیته اطلاع رسانی سازمان بازرسی کل کشور منصوب شد. در این حکم مسئولیت امور روابط عمومی این سازمان نیز به شمسایی واگذار شده است. فعالیت در خبرگزاری جمهوری اسلامی، روزنامه جام جم، روزنامه همشهری، مدیرمسئول و سردبیر خبرگزاری شهر، سردبیر خبرگزاری مهر، مدیرعامل مؤسسه فرهنگی قدس و مدیر مسئول روزنامه قدس وابسته به آستان قدس رضوی از سوابق وی است. شمسایی هم اکنون قائم مقام خبرگزاری مهر است.

حمایت

منتشر شده در یکشنبه, 01 تیر 1399 09:03

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت