سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 14 مرداد 1399-

مجتمع قضایی تصادفات رانندگی و امور بیمه‌ای راه‌اندازی می‌شود

سایت حقوقیدیده بان هشتم : معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه، گفت: با ایجاد مجتمع قضایی تصادفات رانندگی و امور بیمه‌ای و تجمیع خدمات در یک مکان، جلوی بسیاری از مفاسد را خواهیم گرفت.

محمدباقر الفت  در نشست مشترک معاون اجتماعی قوه‌قضاییه، رییس بیمه مرکزی و اعضای سندیکای بیمه گران بابیان اینکه هزینه‌های درمان افزایش‌یافته است افزود: اصول مسئولیت مدنی به ما تکلیف کرده است که هیچ زیانی جبران نشده باقی نماند. معاون رییس قوه‌قضاییه اظهار کرد: با ایجاد مجتمع قضایی تصادفات رانندگی و امور بیمه‌ای و تجمیع خدمات در یک مکان، جلوی بسیاری از مفاسد را خواهیم گرفت. وی همچنین افزود: اگر تمامی مراحل رسیدگی به پرونده‌های مربوط به تصادفات در یک مکان اتفاق بیفتد، نفع اصلی متوجه شرکت‌های بیمه خواهد بود. الفت ادامه داد: باید از ظرفیت‌های قانون مجازات اسلامی به نفع شهروندان استفاده کنیم و منافع شرکت‌های بیمه را هم حفظ کنیم و از ورشکستگی آن‌ها جلوگیری کنیم. رییس کل بیمه مرکزی ایران هم در این نشست با اشاره به اینکه ۲۰ درصد سوانح غیرواقعی و ساختگی هستند گفت: در چند ماه اخیر تصادفات کمتر شده، اما تعداد فوتی‌ها و شدت خسارات کاهش نیافته است. غلامرضا سلیمانی با اعلام موافقت خود نسبت به راه‌اندازی مجتمع‌های قضایی تصادفات رانندگی و امور بیمه‌ای گفت: ما از این پیشنهاد حمایت می‌کنیم. همچنین الفت بابیان اینکه آسیب‌شناسی نقطه قوت عملکرد مجموعه‌هاست اظهار کرد: باید نقاط ضعف و قوت این مجتمع‌های قضایی شناسایی و نسبت به رفع آن‌ها اقدام شود. در پایان نشست تصمیم گرفته شد کارگروهی مشترک تشکیل و چگونگی راه‌اندازی این مجتمع‌ها تدوین شود.

   صیانت از سلامت جامعه با بهره‌مندی از ظرفیت‌های مردمی
همچنین معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه در نشست با مدیران و روسای شبکه‌های جهادی، انجمن‌های اسلامی، علمی و سازمان‌های مردم‌نهاد، گفت: به رسمت شناختن عملی همکاری و تعامل با سازمان‌های مردم‌نهاد از سوی قوه‌قضاییه در جبهه وسیعی از فعالیت‌ها بوده است. آیت‌الله رئیسی معتقدند اصولاً قوه‌قضاییه باید با برنامه‌های مردمی کارهای خود را ادامه دهد. الفت با اشاره به اینکه ریاست محترم قوه‌قضاییه همچنین معتقدند این همکاری‌ها باید نظام‌مند، دانش‌بنیان و دارای تعریف معقول باشند، گفت: باید مشارکت‌ها علمی، از پیش تعریف‌شده و مبتنی بر برنامه باشد و برنامه‌ها منتشر شود، همچنین تدوین، اجرا و ارزیابی برنامه‌ها از قبل تعریف‌شده باشد و مکانیزم‌های ارزیابی برنامه‌های مشترک تعریف شود.

معاون رییس قوه‌قضاییه اظهارکرد: پیشگیری از وقوع جرم؛ اقدام پایه‌ای اجتماعی است که حتماً باید جبهه متشکل از دستگاه‌های حاکمیتی و مردم‌نهاد برای این‌گونه فعالیت‌ها در جامعه ایجاد شود. همچنین نظارت بر اجرای قوانین در محاکم و دستگاه‌های دولتی از موضوعات فعالیت مشترک قوه با سازمان‌های مردم‌نهاد می‌تواند باشد. وی اشاره به اینکه در قوه‌قضاییه دستورالعمل نحوه مشارکت تدوین‌شده است گفت: در این دستورالعمل چگونگی کار مشترک و تعامل مشخص‌شده است.

حمایت

منتشر شده در سه شنبه, 17 تیر 1399 09:52

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت