سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 14 مرداد 1399-

روی خط خبر

سایت حقوقیدیده بان هشتم: تخریب ویلاهای لوکس غیرمجاز یکی از شهرداران شهریار 
دادستان عمومی و انقلاب شهریار گفت: ویلاهای لوکس یکی از شهرداران این شهرستان و بستگان وی که به صورت غیرمجاز در اراضی زراعی و باغات ساخته شده بود، قلع و قمع شد. حمید عسگری‎پور از آزادسازی 59 هزار مترمربع از اراضی در راستای اجرای تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغات خبر داد و بیان کرد: این اراضی واقع در منطقه مهرچین بودند که با دستور قضایی از آنها رفع تصرف به عمل آمد. وی خاطرنشان کرد: ساخت و سازهای غیرمجاز در این راضی شامل ویلاهای لوکس، دیوارکشی، احداث‌ بنا، محوطه‌سازی، آلاچیق و استخر بود که با قلع و قمع آنها، اراضی مذکور به حالت اولیه اعاده شد. دادستان عمومی و انقلاب شهریار تصریح کرد: در راستای آزادسازی‏های صورت‎گرفته ویلاهای لوکس یکی از شهرداران این شهرستان و بستگان وی نیز که به صورت غیرمجاز و در اراضی زراعی و باغات ساخته شده بود، قلع و قمع شد.


 رفع تصرف 91 هزار و 778 متر مربع از اراضی ملی در فیروزکوه
عباس رضایی، دادستان عمومی و انقلاب فیروزکوه نیز از رفع تصرف ۹۱ هزار و ۷۷۸ متر مربع از اراضی ملی خبر داد و بیان کرد: در راستای اعمال تبصره یک ماده 55 قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع، 17 مورد رفع تصرف از اراضی ملی به مساحت ۴۳ هزار و ۹۳ متر مربع صورت گرفت. وی خاطرنشان کرد: همچنین با اجرای سه مورد دادنامه قطعی، از ۴۸ هزار و ۶۸۵ مترمربع از اراضی ملی رفع تصرف به عمل آمد. دادستان عمومی و انقلاب فیروزکوه با بیان اینکه در مجموع از ۹۱ هزار و ۷۷۸ مترمربع از اراضی ملی رفع تصرف شد، اظهار کرد: تصرفات انجام‌شده شامل احداث بنا، فنس‌کشی، دیوارکشی و... بوده است که با دستور قضایی قلع و قمع شد.


 قلع و قمع ۵۷ هکتار از اراضی  تغییر کاربری شده در خوی
حسن ابراهیمی، رییس دادگستری شهرستان خوی نیز از اجرای حکم قطعی خلع ید و قلع و قمع در شهرستان خوی خبر داد و بیان کرد: در راستای اجرای سیاست‌های تبیینی و راهبردی قوه‌قضاییه، پس از بررسی و رسیدگی‌های متمادی پرونده مورد مناقشه اداره مسکن و شهرسازی و آموزش عالی، رأی لازمه دایر بر خلع ید و قلع و قمع مستحدثات نسبت به زمین‌های موسوم به دانشکده دامپزشکی که بعد‌ها به دانشکده فنی و مهندسی تغییر نام داد، به نفع اداره مسکن و شهرسازی صادر شد. وی افزود: پس از طی تشریفات آیین دادرسی و قطعیت دادنامه‌ صادره و صدور اجراییه و پس ازگذشت یک سال، با درخواست محکوم‎له، مفاد دادنامه اجرا و پس از خلع ید و رفع موانع تحویل محکوم‌له شد. رییس دادگستری شهرستان خوی خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۶۹ طی قرارداد یک ساله‌ای، 57 هکتار از اراضی متعلقه از ناحیه اداره مزبور جهت احداث مراکز آموزشی به دستگاه‌های ذی‎ربط تحویل شده بود که به دلیل عدم ایفای تعهد و پس از 30 سال به طرح دعوی از سوی محکوم‎له، رسیدگی و حکم مقتضی صادر شد و از این جهت که زمین تحویل‌داده‌شده به احداث مراکز آموزشی اختصاص داشت، به زمین کشاورزی و زراعی تبدیل شده بود و با اجرای حکم، شائبه‌های زمین‎خواری و تعلل در اجرای حکم پایان یافت.افزایش 9 درصدی کشفیات مواد مخدر در استان زنجان
رییس‎کل دادگستری استان زنجان گفت: کشفیات مواد مخدر در این استان طی سال گذشته نسبت به سال ۹۷ بیش از ۹ درصد افزایش داشته است.

حجت‎الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در جلسه مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه کشفیات مواد مخدر در استان زنجان روندی رو به رشد دارد، اظهار کرد: کشفیات مواد مخدر در این استان طی سال گذشته نسبت به سال ۹۷ بیش از ۹ درصد افزایش داشته است.وی مواد مخدر را بلایی خانمان سوز اعلام کرد و گفت: ۴۷ درصد از زندانیان در استان زنجان به طور مستقیم با مواد مخدر مرتبط هستند. صدقی نیارکی عنوان کرد: ۷۰ درصد از جرایم در استان زنجان نیز مرتبط با مواد مخدر است و این آمارها نشان می‌دهد منشا تمام جرایم و سرقت‌ها در استان مربوط به مواد مخدر است. وی با بیان اینکه ۷۰ درصد ازآسیب‎های اجتماعی با مواد مخدر مرتبط است، تصریح کرد: امروز شیوع مواد مخدر در این استان افزایش داشته است و با اقدامات پبیشگیرانه باید جلوی شیوع بلای خانمان‎سوز اعتیاد گرفته شود.

بازدید از ۲ کارخانه صنعتی با هدف حمایت از رونق تولید
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس با هدف حمایت قضایی و رونق بخشیدن به تولید و اشتغال از دو کارخانه بازدید کرد.

حیدر آسیابی در راستای حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری و رونق بخشیدن به تولید و اشتغال، از کارخانه پپسی و کارخانه آریا افزار شیراز (واحد تولیدی قطعات خودرو) در شهرک صنعتی بزرگ شیراز بازدید و در حاشیه آن بیان کرد: واحد تولیدی قطعات خودرو می‌تواند ظرفیت اشتغال بالاتر از ۲۵۰ نفر را داشته باشد و با حمایت قصایی به دنبال راه‎اندازی خط تولید باتری‎سازی این کارخانه هستیم. وی افزود: واحد تولیدی قطعات خودرو ازجمله واحد‌های تولیدی مشکل‎دار است که قبلا با ۲۵۰ نیروی کار مشغول به کار بود و در حال حاضر متاسفانه این تعداد به ٣٠ نفر رسیده است. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس در مورد کارخانه نوشابه‎سازی نیز بیان کرد: در کارخانه پپسی شیراز به عنوان بزرگترین واحد تولید نوشابه جنوب کشور بیش از یک‌هزار و ۲۵۰ نیروی انسانی مشغول به کار هستند و یکی از کارخانه‌های مولد اشتغال در استان محسوب می‌شود و تنها مشکلی که این کارخانه با آن مواجه است، کمبود آب است که اگر تامین آب صورت بگیرد، این کارخانه قادر خواهد بود میزان تولید و نیروی کار خود را افزایش دهد.
وی تاکید کرد: رویکرد دستگاه قضایی، تبعیت از سیاست‌ها و راهبردهای کلان قوه‎قضاییه و توجه ویژه به اقتصاد و اشتغال است.روز استقلال آمریکا به روز شرم حاکمان و حاکمیت این رژیم تبدیل شد
دبیر ستاد حقوق بشر قوه‌قضاییه گفت: آتش‌زدن پرچم آمریکا توسط شهروندان آمریکایی، عملاً روز استقلال این کشور را به روز شرم حاکمان و حاکمیت آمریکا تبدیل کرد.

علی باقری در خصوص تحولات اخیر آمریکا در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد حقوق بشر اظهار کرد: امروز بیش از هر زمان دیگری، دنیا هوشمندی راهبردی ملت ایران در ایستادگی در برابر زورگویی‌های رژیم آمریکا که در شعار مرگ بر آمریکا متبلور است، می‌ستاید، چراکه اکنون پرچم آمریکا حتی در داخل این کشور و در میان شهروندان آمریکایی نیز به‌عنوان نماد برده‌داری، نژادپرستی و سلطه گری شناخته می‌شود. معاون امور بین‌الملل و حقوق بشر قوه‌قضاییه در ادامه تصریح کرد: آتش‌زدن پرچم آمریکا توسط شهروندان آمریکایی در روز استقلال، عملاً جشنواره برپایی رژیم آمریکا را به سوگواره نژادپرستی و برده‌داری در این کشور تبدیل کرد و اعتراض و اشک را جایگزین شادی و خنده نمود و موجب شد روز استقلال امریکا به روز شرم حاکمان و حاکمیت آمریکا تبدیل شود.

روایت شکات از عدم ایفای تعهدات مدیرعامل عظیم خودرو
سومین جلسه رسیدگی به پرونده شرکت عظیم خودرو به ریاست قاضی کاشانکی برگزار شد. قاضی در ابتدای جلسه عنوان کرد: عده‌ای از شکات و متهمان در جلسه حاضر هستند و چون امکان دعوت همه آن‌ها نیست که در یک جلسه حضور یابند، به‌ناچار در چند جلسه شکات را دعوت می‌کنیم. وی گفت: لازم می‌دانم تذکر بدهم که موضوع جلسه استماع اظهارات شکات و سپس دفاعیات متهمان است. در ادامه قاضی از یکی از شکات شرکت عظیم خودرو خواست در جایگاه قرار گیرد و شکایت خود را مطرح کند. شاکی با حضور در جایگاه عنوان کرد: با مراجعه به عظیم خودرو با توان مالی که داشتم خودرویی خریداری کردم. اما این شرکت به تعهداتش در تحویل خودرو عمل نکرد. بارها به شرکت مراجعه کردم. می‌خواستم خودرو صفر بخرم که راحت باشم. پول امروز؛ کارایی آن زمان را ندارد. شاکی دیگری نیز گفت: اقدام به خرید سانتافه از شرکت عظیم خودرو کردم. به من اطمینان دادند خودرو واردشده است و جای نگرانی نیست؛ حاصل زندگی‌ام را ثبت‌نام کردم. از دادگاه خواهش دارم معاونین این جرم را بیاورند چراکه آن‌ها باعث این اتفاق شدند. نوعی برخورد شود که به قیمت روز نصف پول خودروام را بدهند. من نصف پول خودرو را داده‌ام. شاکی دیگری هم شکایت خود را مطرح کرد و گفت: جناب آقای قاضی؛ ۴ هزار خانواده مالباخته و آسیب‌دیده از کلاهبرداری مهندسی‌شده هستیم. وی اضافه کرد: تقاضا داریم اهتمام ویژه‌ای داشته باشید و رأی در کمترین زمان ممکن صادر شود. شاکی عنوان کرد: اهل ایلام هستم و با توجه به تبلیغات گسترده اقدام به خرید خودرو کردم. همه یک حرف واحد می‌زدند که ما توان تحویل خودرو را داریم. ۱۰۰ میلیون واریز کردم؛ قرار بود کمتر از ۱۹ میلیون به آن‌ها بدهم تا خودرو را تحویل بگیرم؛ اما خبری از تحویل خودرو نشد و متوجه کلاهبرداری شدم؛ لذا با مراجعه به دادگاه طرح شکایت کردم. از دادگاه تقاضا دارم حکم مجرمان را سریعاً صادر نماید. یکی دیگر از شکات عنوان کرد: یکی از بزرگ‌ترین مالباختگان عظیم خودرو و مسئول تعاونی‌های خانوادگی هستم که درآمد این تعاونی را در تولید با این مجموعه مشارکت کردم. وی افزود: با ترفند وارد شدند و سود مشارکت را کسب کردند، ۷ خودرو ثبت‌نام کردم. بعد از دو روز از من خواستند به آنجا بروم و قردادهایم را ببرم. هفت خودرو را تبدیل به ثبت‌نام ۱۱ خودرو کردند. این‌ها کلاهبردار حرفه‌ای هستند. سه روز دیگر ۳ خودرو دیگر ثبت‌نام و جمعاً بابت این ۱۴ خودرو؛ یک میلیارد و ۳۲۶ میلیون پرداخت کردم؛ من باید پول تعاونی خانوادگی‌ام را بدهم. با پول من ۵ برابر سرمایه کسب کرده است و من ۵ برابر متضرر شده‌ام.

حمایت

منتشر شده در سه شنبه, 17 تیر 1399 11:50

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت