سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 14 مرداد 1399-

اخبار مهم حقوقی و قضائی

سایت حقوقیدیده بان هشتم : اهتمام جدی دادگستری در اجرای قانون حمایت از اطفال و نوجوانان
رییس‎کل دادگستری استان قم بر اهتمام جدی دستگاه قضایی این استان در اجرای قانون حمایت از اطفال و نوجوانان تاکید کرد.

حجت‌الاسلام علی مظفری با اعلام ابلاغ قانون حمایت از اطفال و نوجوانان و الزام‎آور بودن این قانون برای تمامی دستگاه‎ها و نهادهای مخاطب تاکید کرد: دادگستری استان قم بر اساس تکالیف قانونی خود علاوه بر اختصاص شعب ویژه رسیدگی به پرونده‌های مرتبط با کودکان و نوجوانان و استفاده از ظرفیت مشاوران و مددکاران اجتماعی، تدابیر لازم را در خصوص عملیاتی شدن مواد مندرج در این قانون خصوصاً مواد ۶، ۳۹ و ۴۳ پیش‎بینی کرده و بر این مبنا برنامه‎ریزی لازم را در خصوص برگزاری کارگاه‎های آموزشی ویژه مأموران و ضابطین مسئول و نیز اعمال مجازات‎های جایگزین و دوره‎های آموزشی برای مرتکبان حسب احکام قضایی در دستورکار قرار داده است. وی افزود: بر اساس این قانون تمامی والدین مرتکب جرایم مطروحه ملزم به طی دوره‎های آموزشی تخصصی هستند. مظفری تصریح کرد: همه دستگاه‌های اجرایی ضمن اتخاذ تدابیر لازم در خصوص اجرای تکالیف محوله باید گزارش اقدامات و عملکرد خود را به صورت منظم به دستگاه قضایی اعلام کنند تا شاهد حداقل آسیب و ورودی پرونده به دستگاه قضایی در این زمینه باشیم.

ناامن‌سازی محل‎های خرید و فروش اموال مسروقه و مواد مخدر
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین از اجرای طرح ناامن‎سازی محل‎های خرید و فروش اموال مسروقه و مواد مخدر خبر داد. محمد قاسمی در نشست هم‌اندیشی و تبادل نظر دادستان‎ها و روسای حوزه‎های قضایی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین بیان کرد: طرح‎ها و برنامه‎های مختلفی در مرکز استان در راستای احیای حقوق عامه، پیشگیری از وقوع جرم، نظارت بر بازار، مقابله با قاچاق و... به مرحله اجرا درآمده و همچنین مصوبات قابل توجهی در نشست‌های گوناگون اعم از شورای حفظ حقوق بیت‎المال، ستاد کنترل مجرمان حرفه‎ای، کمیته نظارت بر عرضه مایحتاج عمومی، کمیسیون جرایم خاص و... تبیین، مصوب و به حوزه های قضایی ابلاغ می‎شود که ضروری است به منظور دستیابی به اهداف، این موارد به صورت استانی و در تمامی حوزه‌های قضایی اجرایی شده و با جدیت در دستور کار قرار گیرد و نتایج اقدامات به منظور ارزیابی عملکردها در زمان مناسب به مرکز استان ارائه شود.

وی افزود: در راستای پیشگیری از وقوع جرم، طرح ناامن سازی و پاکسازی محل‎های آلوده به مواد مخدر از سوی دادستانی مرکز استان قزوین تبیین و برنامه‎ریزی شده و موارد قابل توجه در اجرای این طرح نیز برای تمامی حوزه‎های قضایی ارسال می‎شود و لازم است اجرای این طرح با همکاری ضابطین خاص و عام و سایر دستگاه‎ها و نهادها اجرایی و برای متخلفان پرونده قضایی تشکیل شود و برخورد مناسب صورت گیرد.  دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین عنوان کرد: همچنین طرح ناامن‎سازی محل‎های خرید و فروش اموال مسروقه نیز در این استان اجرایی شده و تاکنون اموال قابل توجهی از این محل‎ها که تحت عنوان خرید ضایعات فعالیت می‎کنند، کشف شده است. این طرح نیز باید در تمامی شهرستان‎ها اجرایی ش

پرداخت مطالبات معوق کشاورزان کهنوجی از کارخانه‎داران رب 
دادستان کهنوج گفت: با تذکرات دادستانی در سال گذشته و ابتدای سال جاری بسیاری از مطالبات معوق کشاورزان از کارخانه‎داران رب وصول و به آنان پرداخت شد.مجید سیمی اظهار کرد: با مطالبه‎گری در راستای پیشگیری از وقوع جرم، موفقیت‌هایی در کاهش جرایم و پیشگیری از وقوع جرم حاصل شده است.وی افزود: دادستانی شهرستان کهنوج در راستای حقوق عامه علاوه بر وظایف قضایی در دادگستری کهنوج به عنوان یک نهاد مطالبه‎گر ورود پیدا کرده و چنانچه از سوی دستگاه‌های شهرستان نیز در حوزه حقوق عامه تضییع صورت گرفته باشد، ورود می‌کنیم.دادستان کهنوج گفت: با تذکرات دادستانی، شاهد پیشرفت‌های خوبی در زمینه حفظ حقوق عامه به ویژه در پیگیری مطالبات به حق کشاورزان منطقه جنوب از کارخانه‎داران رب بوده‎ایم؛ به نحوی که در سال گذشته و ابتدای سال جاری بسیاری از مطالبات معوق کشاورزان از صاحبان کارخانه وصول و به آنان پرداخت شد و رضایت مردمی در این زمینه حاصل شده است.

 

حمایت

منتشر شده در سه شنبه, 31 تیر 1399 10:14

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت