سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 14 مرداد 1399-

اخبار مهم حقوقی و قضائی

سایت حقوقیدیده بان هشتم : نظارت بر قیمت‌ها در بازار تامین کننده آرامش زندگی مردم است
رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: سازمان‌هایی همچون تعزیرات با نظارت و بازرسی مداوم و کنترل قیمت‌ها در بازار، می‌توانند آرامش را به زندگی مردم بازگردانند. موسی خلیل‌اللهی طی بازدید از اداره کل تعزیرات حکومتی استان با تاکید بر حمایت از حقوق شهروندان و کنترل قیمت‌های اقلام ضروری مردم اظهار داشت: سازمان‌هایی همچون تعزیرات با نظارت و بازرسی مداوم و کنترل قیمت‌ها در بازار، می‌توانند آرامش را به زندگی مردم بازگردانند. وی افزود: سازمان تعزیرات حکومتی در کنترل قیمت و مقابله با احتکار کالاهای موردنیاز مردم در شرایط سخت کنونی نقش کلیدی ایفا می‌کند. رییس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی با قدردانی از اقدامات انجام‌شده توسط همکاران تعزیرات حکومتی، بیان کرد: تعزیرات حکومتی استان یکی از بازوهای مهم دستگاه قضایی در راستای حمایت از حقوق شهروندی است. وی با تاکید بر حفظ حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مسئول هرکجا که به‌صورت مقتدرانه و کارشناسی شده عمل کرده‌اند در جامعه اثرگذار بوده است.


سازش پرونده ۳۰۰ میلیارد ریالیدر شورای حل اختلاف تهران
پرونده‌ای با موضوع ابطال سند رسمی به ارزش حدود ۳۰۰ میلیارد ریال در شعبه ۲۶۱ مجتمع شماره ۶ شورای حل اختلاف تهران با سازش مختومه شد.

در اردیبهشت‌ماه سال جاری این پرونده به شعبه ۲۶۱ مجتمع شماره ۶ شورای حل اختلاف تهران ارجاع که پس از تعیین وقت رسیدگی در خردادماه و ابلاغ آن به طرفین پرونده جلسه رسیدگی برابر قانون آیین دادرسی در زمان مقرر تشکیل می‌شود. پس از استماع اظهارات و ادعاهای وکیل خواهان‌ها و ارائه ادله و مدارک و مستندات و استماع اظهارات خواندگان، اعضاء شورای حل اختلاف طرفین را به سازش دعوت کردند که بدواً با مخالفت طرفین پرونده مواجه شدند.  با توجه به اینکه رسیدگی قضایی و کیفری به چنین پرونده‌ای چه میزان از وقت طرفین را می‌گیرد و چه هزینه گزافی برای طرفین پرونده هم به لحاظ معنوی و هم به لحاظ مادی خواهد داشت خصوص آنکه طرفین پرونده ارزش مادی به قیمت روز ملک مورد اختلاف را حدود سیصد میلیارد ریال اعلام نموده‌اند و همچنین نظر به کهولت سن و شخصیت خواندگان چنانچه پرونده پیگیری و منجر به محکومیت کیفری شود قطعاً منجر به صدور حکم زندان می‌شد، اما اعضای شورای حل اختلاف تمام تلاش خود را جهت حصول سازش به انجام رسانند که موفق شدند با شرایط مندرج در گزارش اصلاحی با توافق طرفین پرونده را با سازش مختومه کنند.

راه‌اندازی سامانه الکترونیک اسناد در دفترخانه‌های کرمان  
رییس کانون سردفتران و دفتریاران استان کرمان تکریم ارباب‌رجوع را در دفترخانه‌ها از اولویت‌های این نهاد برشمرد و گفت: سامانه الکترونیک اسناد که هم‌اکنون در همه دفترخانه‌ها اجرا می‌شود، یکی از اقدامات بسیار اثرگذار برای تکریم ارباب‌رجوع است.

مسعود مسعودی نیا با اشاره به اینکه تمام اقدامات دفاتر سامانه ثبت آنی انجام می‌شود، گفت: سامانه الکترونیک اسناد که هم‌اکنون در همه دفترخانه‌ها اجرا می‌شود، یکی از اقدامات بسیار اثرگذار برای تکریم ارباب‌رجوع است. وی افزود: به‌طورکلی از تاریخ ۲۶ شهریورماه سال ۱۳۹۲ دفاتر اسناد رسمی سیستمی شده و تمام اقدامات دفاتر در سامانه ثبت آنی انجام می‌شود و به‌گونه‌ای که اسناد کاملاً متحدالشکل شده و دفاتر اسناد رسمی سراسر کشور به‌صورت آنلاین به سیستم ثبت‌احوال کشوری متصل شده‌اند که این امر باعث جلوگیری از اسناد جعلی و هویت‌های جعلی شده است.
مسعودی نیا بیان کرد: دفترخانه‌های اسناد رسمی به سیستم قوه قضاییه در بخش اشخاص ممنوع‌المعامله متصل شده‌اند و اگر شخص ممنوع المعامله به دفاتر مراجعه کند اخطار می‌دهد. رییس کانون سردفتران و دفتریاران استان کرمان، اخذ اثرانگشت الکترونیکی، حذف دفاتر کاغذی و جایگزینی دفاتر الکترونیکی، ارسال خلاصه معاملات به‌صورت الکترونیکی و آنلاین (همزمان با تنظیم سند) و جلوگیری از تنظیم سند معارض، اخذ استعلامات الکترونیکی صرفاً از طریق اینترنت و سامانه بدون مراجعه فیزیکی اشخاص و اخیراً اتصال به سامانه امور مالیات و اخذ استعلام املاک موضوع ماده ۱۸۷ ق. م. م به‌صورت الکترونیکی در کوتاه‌ترین مدت‌زمان و با دقت بسیار بالا را از اقدامات اصلی دفاتر اسناد رسمی برشمرد. مسعودی نیا در ادامه با اشاره به این مطلب که برخی اسناد عادی همچنان در جامعه دارای ارزش هستند و این رویه به صلاح جامعه نیست، گفت: برای اعتبار بخشیدن به اسناد رسمی علاوه‌بر باید مردم بیش‌ازپیش با آثار منفی اسناد عادی آشنا شوند. وی در ادامه برگزاری ۳۰ جلسه هم‌اندیشی و تبادل‌نظر پیرامون نحوه اجرای بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های صادره ارتباط با تنظیم سند رسمی در دفاتر اسناد رسمی را از اقدامات کانون سردفتران و دفتریاران استان کرمان در سال گذشته برشمرد و افزود: بازرسی و نظارت بر عملکرد دفاتر اسناد رسمی در سه نوبت فصلی تمام دفاتر اسناد رسمی کرمان و رسیدگی به ۲۵ مورد شکایات و گزارش‌های واصله از دفاتر اسناد رسمی که ۲۲ مورد آن منجربه صلح و سازش و صورتجلسه شده است و سه مورد که خارج از حیطه کانون بوده به مراجع ذیصلاح راهنمایی و ارشاد گردیده‌اند، برگزاری انتخابات سومین دوره هیئت‌مدیره کانون سردفتران و دفتریاران استان برگزاری مراسم گرامیداشت روز دفاتر اسناد رسمی و برگزاری اختبار سردفتران و دفتریاران پذیرفته‌شده در آزمون ۱۳۹۸ مربوط به استان‌های کرمان، یزد و هرمزگان از دیگر اقدامات کانون سردفتران و دفتریاران استان کرمان در سال گذشته بوده است.

همکاری ستاد دیه با مجمع خیرین استان یزد در حوزه کاهش زندانیان
باهدف پیشگیری از ورود ناخواسته افراد به زندان‌ها و همچنین جلب مشارکت مردمی در راستای آزادی زندانیان غیربزهکار نشست اعضای هیات امنا ستاد دیه یزد و مجمع خیرین استان برگزار شد.

زمینه‌های افزایش حمایت‌های مادی و معنوی خیرین در مسیر آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در نشستی با حضور رضا ذوالفعلی‌نژاد مدیرکل زندان‌های یزد، اسلام افشون مدیر نمایندگی ستاد دیه و اعضای مجمع خیرین استان مطرح و نسبت به تهیه برنامه‌های مشترک تصمیم‌گیری شد. مدیرکل زندان‌های استان و نایب رییس هیئت‌امنا ستاد دیه یزد در ابتدای این نشست گفت: هدف نهاد مردمی ستاد دیه صرفاً آزادی زندانی نیست و در این زمینه ما درصدد هستیم با برنامه‌ریزی مناسب و حمایت گروه‌های مختلف فرهنگی و هنری، مسئله آموزش و پیشگیری از وقوع جرایم غیرعمد را پیگیری و این امر را حتی در قیاس با رسالت آزادی زندانی در اولویت کاری قرار دهیم که در این زمینه خوشبختانه باهمت خیرین از ابتدای سال تعداد ۵۹ مددجو جرائم غیر عمد مالی از سطح زندان‌های استان آزاد و از ورود بسیاری از افراد به داخل زندان پیشگیری کرده‌ایم.

حفاظت از میراث فرهنگی یک مطالبه اجتماعی است
رییس کل دادگستری استان قزوین، گفت: حفاظت از میراث فرهنگی یک مطالبه اجتماعی است

رییس کل دادگستری، دادستان مرکز و بازرس کل استان با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین از الواح هخامنشی بازگردانده شده به کشور بازدید کردند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین قدرتی در بازدید از ۴۰ قطعه الواح هخامنشی بازگشتی از مؤسسه شرق‌شناسی دانشگاه شیکاگو و گور عصر آهن سگزآباد گفت: شناسنامه هر کشوری آثار باستانی و میراث فرهنگی آن است. آثار باستانی است که می‌تواند قدمت، تاریخچه، تمدن، فرهنگ و روابط اجتماعی و حاکمیت هر سرزمینی را مشخص کند. بنابراین حفاظت و حراست از آن‌ها امری ضروری است به‌ویژه آنکه نسل‌های آینده نیز باید این میراث گران‌بها را پاسداری کنند و از هویت اصیل و فرهنگ دیرینه و افتخارآفرین خود برای نسل‌های آینده بازگو کنند.
رییس کل دادگستری استان قزوین در ادامه بیان کرد: این الواح 40 گانه تا به‌اندازه‌ای وضعیت اقتصادی، معیشتی و رفاهی مردم و کیفیت مدیریت تنظیم معیشت مردم و توجه به تخصص‌ها و جایگاه‌های اجتماعی را بازگو می‌کند و می‌تواند پاسخگوی بعضی از افراد و گروه‌ها باشد، که در جای خود باید موردبررسی و بحث قرار گیرد.
مقام ارشد قضایی استان گفت: در سال‌های اخیر حساسیت‌های عمومی نسبت به محافظت از آثار، بناها و بافت‌های تاریخی و فرهنگی برانگیخته‌شده است، به‌گونه‌ای که به نظر می‌رسد موضوع حفاظت از میراث فرهنگی به‌تدریج در حال تبدیل‌شدن به یک مطالبه اجتماعی است. چنین فضایی فرصت مغتنمی است تا مسئولان، پژوهشگران، متخصصان و هنرمندان به این مسئله مهم توجه داشته باشند.
قدرتی اذعان کرد: با توجه به اینکه آثار باستانی بخشی از حقوق عامه به شمار می‌آید و نشان‌دهنده فرهنگ و تمدن غنی این کشور است مسئولین و تک‌تک مردم باید در جهت حفظ و نگهداری آن از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده کنند.

کشف ۴۰۰ کیلوگرم تریاک از سوداگران مرگ در هرمزگان
رییس کل دادگستری استان هرمزگان از شناسایی و انهدام یک باند قاچاق مواد مخدر و کشف ۴۰۰ کیلوگرم تریاک از این باند در شهرستان حاجی‌آباد خبر داد.

علی صالحی، اظهار کرد: با هماهنگی مقام قضایی، مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان حاجی‌آباد در راستای مقابله بی‌امان با سوداگران مرگ، ضمن رصد و کنترل محورهای مواصلاتی این شهرستان، یک باند قاچاق مواد مخدر را شناسایی کردند. وی در ادامه افزود: مأموران انتظامی حین گشت زنی‌های هدفمند در یکی از محورهای فرعی ورودی شهرستان حاجی‌آباد به یک دستگاه خودرو مشکوک و دستور توقف دادند که راننده و سرنشین خودرو بدون توجه به دستور پلیس و علائم هشداردهنده متواری شدند که پس از تعقیب و گریز طولانی در یک اقدام ضربتی خودروی مذکور ناچار به توقف و دو متهم در این رابطه دستگیر شدند.
صالحی با اشاره به اینکه در بازرسی از خودروی مذکور ۴۰۰ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک و یک دستگاه بی‌سیم کشف شد، تصریح کرد: دو دستگاه خودرو دیگر نیز که محموله مواد مخدر را اسکورت می‌کردند توقیف‌شده‌اند. رییس کل دادگستری استان هرمزگان مسیر تردد این باند قاچاق مواد مخدر را محور مواصلاتی شهرستان رودان به سمت بخش احمدی حاجی‌آباد عنوان و اظهار کرد: در این رابطه ۵ قاچاقچی مواد مخدر دستگیرشده‌اند.

افزایش حدود ۲۰ برابری برخورد تعزیرات با تخلفات بازار
 رئیس سازمان تعزیرات حکومتی از افزایش حدود ۲۰ برابری در زمینه برخورد با جرایم و تخلفات حوزه بازار در چهارماهه امسال نسبت به چهارماهه سال ۹۸ خبر داد.

جمال انصاری در حاشیه چهارمین نشست شورای نظارت و رصد بازار در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: اعداد و آمار کلی سازمان تعزیرات حکومتی در کنار سازمان‌های مرتبط مانند سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، اتحادیه‌ها، اصناف و مراجع قضایی نشان می‌دهد که علیرغم محدودیت‌های به وجود آمده بر اثر شیوع بیماری کرونا برای نظارت‌های فیزیکی در بازار، اما حدود ۱۵ درصد در همین ۴ ماهه امسال نظارت‌ها ارتقا یافته است. وی افزود: رویکرد سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در حوزه نظارت، کنترل و برخوردهای تشدیدی از حدود دو سال و نیم گذشته همواره تداوم داشته است و اقتضای شرایط فعلی به‌واسطه شیوع کرونا می‌طلبد که نظارت‌ها میدانی‌تر و مبتنی بر مطالبات مردم باشد.
معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در ادامه گفت: در همین شرایط در زمینه برخورد با جرایم و تخلفات حوزه بازار با تمرکز بر احتکار، عدم اعلام موجودی و اختفای کالا در ۴ ماهه امسال حدود ۲۰ برابر نسبت به چهارماهه ۱۳۹۸ افزایش داشته‌ایم که نشانگر عزم جدی سازمان تعزیرات حکومتی در حوزه مداخله و نظارت بر بازار است.

رفع معضلات دپوی غیراصولی سیب صنعتی در آذربایجان غربی
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان غربی، گفت: دپوی غیراصولی و غیربهداشتی سیب صنعتی از سوی مراکز غیرمجاز در حاشیه جاده‌های استان همه‌ساله مشکلاتی را ایجاد می‌کند و باید یک هماهنگی بین دستگاه‌های ذی‌ربط برای ساماندهی جمع‌آوری و دپوی سیب صنعتی در استان صورت پذیرد تا شاهد مرتفع شدن معضلات باشیم.

حاتمی در جلسه بررسی معضلات دپوی غیراصولی و غیربهداشتی سیب صنعتی گفت: دپوی غیراصولی و غیربهداشتی سیب صنعتی از سوی مراکز غیرمجاز در حاشیه جاده‌های استان همه‌ساله مشکلاتی را چه ازنظر بهداشتی و چه ازنظر ایجاد ترافیک و چهره ناخوشایند در حاشیه شهرهای استان ایجاد می‌کند. باوجوداین شرایط ضروری است که یک هماهنگی و همکاری بین دستگاه‌های ذی‌ربط برای ساماندهی جمع‌آوری و دپوی سیب صنعتی در استان صورت پذیرد تا شاهد مرتفع شدن این معضلات باشیم.
وی ادامه داد: اکنون‌که در آستانه فرارسیدن فصل برداشت سیب در استان که از مهرماه آغاز می‌شود هستیم باید اقدامات پیشگیرانه را انجام دهیم چراکه با فرارسیدن فصل برداشت سیب و عدم اقدامات پیشگیرانه و ممانعت از دپوی غیراصولی در مراکز غیرمجاز با شروع به کار این مراکز کار خیلی سخت خواهد شد و اقدامات ما نه‌تنها می‌بایست جلوگیری از ایجاد مراکز غیرمجاز دپوی سیب صنعتی باشد بلکه ساماندهی مراکز مجاز و در صورت نیاز افزایش این مراکز جهت تسهیل در دسترسی کشاورزان به این مراکز را در دستور کار خود قرار دهیم.

کارگاه یا کارخانه تملک‎شده توسط بانک‎ها نباید تعطیل شود
رییس‎کل دادگستری استان زنجان گفت: هیچ کدام از بانک‌ها حق ندارند کارگاه یا کارخانه‌ای که تملک کرده‌اند را تعطیل یا نیمه‌تعطیل کنند.
حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در جلسه شورای معاونان دادگستری استان زنجان اظهار کرد: با توجه به اصلاح ساختار در قوه‎قضاییه و تشکیلات دادگستری این استان، چهار دادسرای عمومی و انقلاب در شهرستان‎های ایجرود، ماهنشان، طارم و سلطانیه حذف شد.
وی با بیان اینکه از برنامه‎های دوره تحولی قوه‎قضاییه، چابک‎سازی در واحدهای ستادی و حذف برخی معاونت‎ها بود، افزود: در همین راستا در تشکیلات قضایی استان زنجان پست‎های قائم‎مقام حذف و معاون برنامه‎ریزی و آمار و انفورماتیک  با سایر معاونت‎ها ادغام شد. صادقی نیارکی با اشاره به اینکه ما ملزم به اجرای مصوبات و بخشنامه‎های  قوه‎قضاییه در کلیه حوزه‎ها هستیم، ادامه داد: اعطای مرخصی به زندانیان مشمول در دور دوم تشدید ویروس کرونا، استفاده از مجازات‎های جایگزین حبس و دادرسی الکترونیک از جمله اولویت‎های دوره تحولی قوه‎قضاییه است که برای اجرای دقیق این مصوبات نیازمند همراهی و همکاری همه مدیران دستگاه قضایی استان زنجان هستیم. رییس‎کل دادگستری استان زنجان، تعیین تکلیف پرونده‏های معوق را از برنامه‎های مهم تشکیلات قضایی این استان برشمرد و بیان کرد: در سال 98 توفیقات بسیار خوبی در بیشتر حوزه‎ها و همچنین در خصوص تعیین تکلیف پرونده‎‌های معوق داشتیم که در سال جاری با تلاش مضاعف و جهادی باید این توفیقات ارتقا پیدا کند. وی خاطرنشان کرد: هیچ  کدام از بانک‌ها حق ندارند کارگاه یا کارخانه‌ای که تملک کرده‌اند را تعطیل یا نیمه تعطیل کنند که این امر در استان زنجان نیز با جدیت پیگیری خواهد شد.

ساماندهی قیمت بتن آماده در یاسوج با ورود مدعی‎العموم 
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: با ورود مدعی‎العموم در طرح ضربتی کاهش قیمت بتن در یاسوج برای متخلفان پرونده قضایی تشکیل شد و اعمال قانون صورت گرفت. سید علی ملک‎حسینی با اشاره به طرح ضربتی کاهش قیمت بتن در یاسوج اظهار کرد: در بازدید گشت‌های صنعت و معدن و تعزیرات به صورت مستمر از کارخانه‌های تولید بتن، در خصوص متخلفان پرونده در محل تشکیل و اعمال قانون شده است. ملک‎حسینی با بیان اینکه بتن باید حداکثر هر متر مربع ۲۶۰ هزار تومان به فروش برسد، عنوان کرد: هر گونه افزایش قیمت بیش از این مبلغ که از طریق مراجع قانونی مشخص شده ممنوع است و قطعاً با برخورد شدید دستگاه قضایی و سازمان تعزیرات مواجه خواهد بود.

اتخاذ تصمیمات لازم برای  حل مشکلات 3 واحد تولیدی و خدماتی
 
 
رییس‎کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر اینکه حمایت‌های قضایی و اجرایی از واحد‌های تولیدی به نحوی دنبال می‌شود که فعالیت مشروع اقتصادی محقق شده و به نحوی نباشد که سلامت جامعه را به خطر بیاندازد، گفت: تصمیمات لازم برای حل مشکلات سه واحد تولیدی و خدماتی در کرمان اتخاذ شده است. یدالله موحد در جلسه ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی اظهار کرد: در شرایط کنونی باید جهت‎گیری مدیران اجرایی و بانکی، رفع موانع تولید و سرمایه‎گذاری باشد. وی به مشکلات ۱۷ نفر از اهالی خلیل‎آباد از توابع شهرستان کرمان در حوزه تامین برق و گاز مورد نیاز واحد‌های دامپروری خود اشاره و بیان کرد: ظرف سه ماه آینده باید زیرساخت‌های مورد نیاز این واحد‌ها برای تداوم فعالیت تا سه سال آینده تامین شود و اهالی این منطقه نیز در این مدت باید مجوز‌های لازم را از واحد‌های مربوطه دریافت کنند. 
موحد به قانون مجازات استفاده‎کنندگان غیرمجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز نیز اشاره کرد و افزود: بر اساس این قانون هر شخصی بدون دریافت انشعاب قانونی آب، برق، گاز و شبکه فاضلاب و اشتراک خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات مبادرت به استفاده از خدمات مزبور کرده یا با داشتن انشعاب مبادرت به استفاده غیرمجاز کند، علاوه بر الزام به پرداخت بهای خدمات مصرفی و جبران خسارت و سایر حقوق مربوطه، به پرداخت جزای نقدی درجه 6 موضوع ماده ١٩ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲ و در مصارف غیرخانگی به یک تا دو برابر برای خدمات مصرفی و در صورت تکرار حسب مورد به حداکثر جریمه مقرر در بند الف و قطع انشعاب به مدت سه ماه تا 6 ماه محکوم خواهد شد. رییس‎کل دادگستری استان کرمان یادآور شد: با رعایت ماده ٩ قانون رفع موانع تولید رقابت‎پذیر و ارتقای نظام مالی کشور مصوب سال 1394 مصرف‎کنندگان مجاز غیردولتی خدمات عمومی مکلفند بهای خدمات مصرفی خود را در موعد مقرر پرداخت کنند و در غیر این صورت پس از اتمام مهلت مناسبی که از سوی دستگاه ذی‎ربط داده می‌شود، خدمات برق، گاز، آب و فاضلاب آنان تا زمان پرداخت توسط دستگاه ذی‎ربط قطع می‌شود و در صورت استنکاف مصرف‎کننده از پرداخت بهای خدمات، بدهی معوق مطابق مقررات مربوط به اجرای مفاد اسناد رسمی لازم‌الاجرا، قابل وصول خواهد بود. وی یادآور شد: تأمین موقت خدمات موضوع این ماده با اخذ بهای حق انشعاب و اخذ تعهد رسمی که این امر حقی برای مشترکان ایجاد نمی‌کند، صورت خواهد پذیرفت. در صورت قلع و قمع مستحدثات، مبالغ دریافتی حق انشعاب مسترد می‌شود. موحد تاکید کرد: لازم است با تشکیل کارگروه تخصصی با حضور کارشناسان جهاد کشاورزی، نظام دامپزشکی، نظام مهندسی کشاورزی، محیط زیست، آب منطقه‌ای و راه و شهرسازی، فرآیند قانونی مشخص برای حل مشکل اهالی خلیل‎آباد ماهان در مهلت معقول به شکل اصولی و بنیادین مشخص شود. رییس‌کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه استفاده غیرمجاز از انشعابات برق و گاز از سوی بنگاه‌های تولیدی و بخش‌های مولد ممنوع است، گفت: در رابطه با حل مشکل یک واحد گاوداری نیز نیاز به پیگیری واحد‌های نظارتی است تا بدانیم کوتاهی‌ها از چه ناحیه‌ای بوده و راهکار رفع مشکلات چیست و هرگونه تخلف در این رابطه نیز باید به دادستان کرمان اعلام شود.
حمایت
منتشر شده در چهارشنبه, 01 مرداد 1399 10:21

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت