سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 14 مرداد 1399-

وا‌سپاری امور به دفاتر اسناد رسمی در 4 حوزه

سایت حقوقیدیده بان هشتم : نایب رئیس کانون سردفتران و دفتریاران از واسپاری امور به دفاتر اسناد رسمی و در چهار حوزه خبر داد.

 

محمد عظیمیان، نایب رئیس کانون سردفتران و دفتریاران در خصوص وا‌سپاری امور در دفاتر اسناد رسمی  بیان کرد: ظرفیت حوزه دفاتر اسناد رسمی ظرفیت وسیعی است که در ماده یک قانون دفاتر اسناد رسمی اشاره شده که دفاتر برای تنظیم و ثبت اسناد رسمی و سایر اموری که به سردفتر اسناد رسمی و دفاتر اسناد رسمی محول می‌شود، تشکیل می‌شود.

نایب رئیس کانون سردفتران و دفتریاران خاطرنشان کرد: ظرفیت دفاتر رسمی فراتر از حوزه تنظیم و ثبت سند رسمی است. با عنایت به سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه مبنی بر واگذاری امور غیرحاکمیتی به بخش خصوصی قطعا قوه قضائیه و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور هم در صدد هستند که برای اجرایی کردن تکالیف قانونی و واسپاری اموری که غیرحاکمیتی هستند به بخش خصوصی و از جمله بخش‌هایی که وابسته به قوه قضائیه است و می‌تواند متصدی و متولی این امور باشد، حوزه دفاتر اسناد رسمی است.

وی اذعان کرد: سازمان ثبت از سال گذشته با تشکیل کارگروه‌های متعدد در چهار حوزه نسبت به امر واسپاری اقداماتی انجام داده‌است و امور مربوط به این چهار حوزه کارشناسی شده و در حال حاضر یکی از حوزه‌ها نهایی شده و واسپاری اتفاق افتاده و در سه حوزه دیگر نیز در حال بررسی نهایی است.

عظیمیان ادامه داد: چهار حوزه‌ای که از طرف سازمان ثبت موضوع واسپاری آن‌ها به‌طور جدی پیگیری می‌شود، یکی از آن‌ها بحث اجرای مفاد اسناد رسمی لازم‌الاجرا است. سه حوزه دیگر نیز مربوط به امور ثبت شرکت‌ها، مالکیت معنوی و صدور اسناد تک برگ است.

فارس

منتشر شده در شنبه, 04 مرداد 1399 15:35

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت